"Висушуватимемо" Росію. Комбат Федоренко про зняття Штатами далекобійних обмежень для України

"Висушуватимемо" Росію. Комбат Федоренко про зняття Штатами далекобійних обмежень для України

Жодним чином не хотілося б розкривати те, які цілі й коли будуть атаковані, зауважив командир Батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів "АХІЛЛЕС" 92 ОШБр ім. кошового отамана Сірка Юрій Федоренко, коментуючи дані американських ЗМІ, що США знімають для України обмеження на удари вглиб території держави-агресорки Росії. Але оцінюючи спроможності України загалом, комбат зазначив: коли наш тиск і спроможність масштабувати рішення по безпілотниках дальнього радіуса дії підкріпляться можливостями на певну відстань завдавати ракетні удари, які триматимуться в таємниці, це буде дуже суттєвий вплив на ворога. Він дасть нам ключовий компонент — "висушування" противника, його економіки і можливостей.

0:00 0:00
10
1x

ATACMS (Army TACtical Missile System) – балістична ракета класу земля-земля виробництва американської компанії Lockheed Martin. Ілюстративне фото: www.army.mil

Комбо від ЗСУ: ракети дальнього радіуса дії та українські БПЛА

Давайте розпочнемо з вашого коментаря стосовно рішення президента США Джо Байдена дозволити Україні завдавати ударів по далеких цілях на території Росії. Як це може позначитися на фронті і загалом як далеко зараз ми спроможні завдавати ударів? 

Давайте підемо від зворотного. Вчора у своєму зверненні президент України сказав, що "ракети говорять краще", тому подивимося, як це буде застосовано Збройними Силами України. Жодним чином не хотілося б розкривати те, які цілі й коли будуть атаковані. Але що стосується спроможності і можливостей України в цьому напрямку, тут треба зауважити, що ми як держава протягом 2,5 років повномасштабної війни від позначки нижче ватерлінії змогли досягти того, що розробили, протестували, навчили особовий склад, спланували операції. І сьогодні можемо бити своїми безпілотниками цілі в Російській Федерації достатньо глибоко. Коли наш тиск і спроможність масштабувати рішення по безпілотниках дальнього радіуса дії будуть підкріплені можливостями на певну відстань завдавати ракетні удари, які будуть, звісно, триматися в таємниці, це буде дуже суттєвий і серйозний вплив на ворога. Він дасть нам ключовий компонент — це "висушування" противника, його економіки і можливостей щодо подальшого перекидання своїх сил і засобів на територію України для ведення бойових дій, наповнення їхнього бюджету, з якою фінансується розробка нових ракет і безпілотників, якими вони атакують Україну і вдень, і вночі. Також, звісно, це спроможності зі зберігання тих чи інших боєприпасів. Тому що за аналітикою ми розуміємо, що більшість складів Російської Федерації дальнього базування вже виснажені і на сьогоднішній день не мають багато запасів артилерійських та інших компонентів. Водночас заповнені ті склади, які знаходяться в близькій логістиці для оперативного заповнення потреб військ. 

Комбіноване застосування далекобійних ракет та наших безпілотників – це те, що дасть нам змогу вплинути на хід бойових дій і на ту ситуацію, яка склалася. Тепер головне — до дозволу мати ще кількості й засоби. Також ми маємо бути максимально виважені й стримані щодо дозволу, тому що як є насправді і як все буде реалізуватися покаже лише час і новинна стрічка окупаційних блогів. 

"Бʼємо ворога в нього вдома"

Давайте про російські окупаційні блоги і їхні офіційні ресурси також поговоримо. Сьогоднішні новини у них звучать так, що "черговими засобами ППО знищено 59 українських БПЛА: 2 БПЛА знищено на території Московської області, 45 — над територією Брянської області, 6 — над територією Курської області, 3 — над територією Бєлгородської області і 3 — над територією Тульської. Мер Москви Собянін повідомив про два безпілотники, які летіли на столицю Росії. Що сьогодні полетіло на територію РФ?

Мета Сил оборони одна – захистити українську державу, захистити українську націю. Іншої мети бути не може. Україна завжди дотримується правил ведення війни, утримання військовополонених, підписаних нами відповідних угод про незастосування тих чи інших засобів, зокрема, наприклад, щодо незастосування некеровано-протипіхотного мінування. Це передбачено Женевською конвенцією, яку ми також підписали, і ми неухильно цього дотримуємося як цивілізована країна, хоча подекуди це нам дуже сильно зв'язує руки. 

Що стосується наших безпілотників, вони атакують винятково військові об'єкти на території Російської Федерації. По-друге, військові об'єкти, зокрема, які розташовані в Московській області, в самій Москві, — це дуже сильний політичний сигнал. І ці атаки відбуваються вже не вперше.

Юрій Федоренко. Фото: facebook.com/fedorenkoys

Ті, хто починали війну проти України, живуть абсолютно в іншій реальності, ніж вся інша територія Росії. Вони "купаються" в грошах і в жирі. Війна для них не відчувається. Вони підтримують диктатора Путіна і те, що він робить проти України. Адже, крім усього іншого, вони ще мають долучення до поділу певних оборонних бюджетів.  

Але з цим погоджуються далеко не всі. Є ті, хто зараз чекають. І коли війна, яку розв'язав диктатор Путін, починає повертатися на територію Російської Федерації через Курську область, починає повертатися в саму Москву, починають бомбардуватися об'єкти по всій території Російської Федерації, і це помножено на втрати, яких зазнала Росія, на погіршення економічної ситуації у ній, — це краплі, які заповнюють чашу соціальної нестабільності та нестабільності, зокрема, в політичних колах всередині Російської Федерації.  Тому нарощуємо спроможності, підтримуємо Сили боротьби, підтримуємо розробки безсилотників, донатимо на безсилотники і б'ємо ворога в нього вдома. 

"Трампу можуть дістатися дуже вигідні позиції, щоб змусити Росію відступити"

Пане Юрію, я хотів би повернутися до питання дозволу завдавати ударів по території Росії. В самих США є різні реакції. Наприклад, син обраного президента США Дональда Трампа розкритикував це рішення і назвав "імбецілами" людей, які дозволили застосовувати далекобійні ракети по Росії. Він сказав, що "військово-промисловий комплекс США  хоче бути впевненим, що вони розпочнуть Третю світову війну до того, як у мого батька з'явиться шанс встановити мир і врятувати життя, тому що їм треба зафіксувати трильйони доларів". Ось так він висловився.Чи означає це, на ваш погляд, що Дональд Трамп-старший може переглянути в перспективі це рішення і знову заборонити нам удари? 

Що буде, коли офіційно обраний президент Трамп офіційно обійме свою посаду, ми зможемо дізнатися в січні наступного року. Ми маємо розуміти, що політична картина Сполучених Штатів виглядає так, що по суті реально в руках Трампа більшість, чіткість, якість ухвалення рішень. Що може Трамп запропонувати Путіну, щоб той зупинив війну і вийшов з України? У мене відповіді на це запитання об'єктивно немає. Чи можна забезпечити завершення війни через дипломатію, але підвищуючи силову компоненту? Так, можна. Відповідно ці майже два місяці дадуть нам "вікно можливостей", на яке відреагує весь світ і буде зрозуміло, які причинно-наслідкові зв'язки, яка реакція, зокрема, Росії. І насправді Трампу можуть дістатися дуже вигідні позиції для того, щоб змусити Росію відступити. Тому як буде, ми побачимо лише згодом, коли Трамп офіційно буде уповноважений ухвалювати рішення.

КОНТЕКСТ

Як повідомило напередодні (17 листопада) видання The New York Times із посиланням на джерела в американській адміністрації, президент США Джо Байден надав Україні дозвіл на удари ракетами ATACMS углиб території держави-агресорки Росії. За даними джерел The New York Times, йдеться про ATACMS далекобійністю 300 км, щодо яких досі діяла заборона на застосування по території Росії. Тому Україна застосовувала ці ракети лише по власній території під російською окупацією, зокрема по окупованому Криму. 

За інформацією порталу Axios, йдеться про дозвіл на удари по Курській області РФ й рішення є реакцією на залучення Росією у війну північнокорейських військ.