"Ми дуже вдячні Шкарлету, але реформування освітньої галузі застопорилося" — Гетманцев

"Ми дуже вдячні Шкарлету, але реформування освітньої галузі застопорилося" — Гетманцев

"Ми дуже вдячні Сергію Шкарлету за те, що він взяв на себе удар під час і пандемії, і першого року війни. Насправді він упорався з багатьма завданнями, однак є питання, які ми хотіли б підсилити". Таким чином в ексклюзивному інтерв'ю Українському Радіо голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, член пропрезидентської фракції партії "Слуга народу" Данило Гетманцев прокоментував сьогоднішнє (20 вересня) рішення Верховної Ради відправити у відставку трьох міністрів, у тому числі Шкарлета. Очікується, що на посаді міністра освіти його замінить учитель, організатор освіти, а також доброволець 95-ї бригади ДШВ Оксен Лісовий.

0:00 0:00
10
1x

 

Сергій Шкарлет, фото: пресслужба Міністерства освіти і науки України

Приблизно два тижні тому Денис Шмигаль давав розлоге інтерв’ю для журналістів з нагоди трьох років діяльності очолюваного ним уряду. Тоді на запитання про зміни в Кабміні він відповів, що змін прямо зараз не буде. Але минуло два тижні — і зміни таки відбулися

"Насправді розмови і консультації щодо посилення команди уряду тривають постійно",  зауважив Данило Гетманцев. І додав: "Це питання, яке обговорюється на постійній основі, тож я не думаю, що ці зміни останні. Ті чи інші напрямки роботи потребують підсилення. Тому абсолютно нормальна річ, коли в команді Кабміну змінюються міністри. У нас були питання до роботи Міністерства стратегічних галузей промисловості. На нашу думку, воно могло б працювати більш ефективно. Ми переконані, що Олександр Камишін (колишній очільник "Укрзалізниці" — ред.) на посаді міністра підсилить роботу цього міністерства". 

"Реформування освітньої галузі відверто застопорилося"

Так само щодо Міністерства науки та освіти,  констатував Данило Гетманцев. "Ми дуже вдячні панові Сергію Шкарлету за те, що він взяв на себе удар під час і пандемії, і першого року війни. Насправді він упорався з багатьма завданнями, однак є питання, які ми хотіли б підсилити. Насамперед, це реформування освітньої галузі, яке відверто застопорилося і потребує нового дихання. Мені здається, пан Оксен Лісовий на цій посаді буде більш ефективним",  сказав Данило Гетманцев. 

Щодо Михайла Федорова, це підвищення, розширення його повноважень як віцепрем’єр-міністра — він буде опікуватися також освітньою, науковою та галуззю інновацій. "Пан Федоров є одним із найефективніших членів Кабінету міністрів. Ми бачимо його розробку "Дія", інші успішні проєкти, і переконані, що на новій посаді він також буде ефективним. І це допоможе нам провести необхідні кардинальні реформи в освітній галузі",  переконував голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, член пропрезидентської фракції партії "Слуга народу".

Данило Гетманцев, фото: сайт партії "Слуга Народу"

Міністр Шкарлет і звинувачення у плагіаті 

Сергія Шкарлета призначили на посаду міністра освіти і науки України 17 грудня 2020 року. За кандидатуру Шкарлета тоді проголосувала мінімальна більшість нардепів. А присягу він складав під вигуки "Ганьба" із сесійної зали. Шкарлета звинувачували у плагіаті. Однак він відкидав це звинувачення, стверджуючи, що будь-яка програма покаже певні широковживані слова. Стосовно інших підозрюваних у плагіаті у 2012 році Шкарлет заявляв, що за плагіат необхідно запроваджувати покарання для всіх учасників навчального процесу. 

Що відомо про Лісового та Камишіна

Оксен Лісовий — учитель, організатор освіти, директор Національного центру "Мала академія наук України", а також доброволець 95-ї бригади ДШВ. Народився 21 липня 1972 року на Київщині у родині репресованого радянською владою філософа й правозахисника Василя Лісового і педагога Віри Лісової-Гриценко. Оксен Лісовий є випускником Решетилівського художнього училища народних промислів (спеціальність — художник–кераміст), Київського державного інституту культури (спеціальність — бібліотечно–інформаційні системи). У минулому працював учителем Києво-Могилянського колегіуму, тренером із фехтування, а також підтримував діяльність громадської юнацької організації "Січ". У 2010 році очолив "Малу академію наук України". У вересні 2020 року спільно з президентом Малої академії наук Станіславом Довгим ініціював заснування першого Музею науки в України. Оксен Лісовий має науковий ступінь кандидата філософських наук та звання доцента. Є автором понад 250 наукових публікацій та 25 авторських наукових видань.

Оксен Лісовий, фото: ФБ-сторінка Оксен Лісовий

Олександр Камишін — український менеджер та державний діяч, у минулому — менеджер у Dragon Capital і SCM, засновник компаній Latifundist Media, Grano Group, AgTech Farm та Fortior Capital. Із серпня по жовтень 2021 року Камишін виконував обов'язки голови правління "Укрзалізниці". Із жовтня 2021 по березень 2022 року був тимчасовим головою правління "Укрзалізниці". У березні 2022 року Камишін став головою правління "Укрзалізниці". 27 лютого нинішнього року стало відомо, що Камишін подав у відставку з посади голови правління залізничного перевізника. У березні президент Володимир Зеленський призначив Олександра Камишіна своїм позаштатним радником.

Останні новини
Якби ми повернули ЗАЕС і запустили 2-3 реактори в роботу, це повернуло б стабільність енергосистемі – Харченко
Якби ми повернули ЗАЕС і запустили 2-3 реактори в роботу, це повернуло б стабільність енергосистемі – Харченко
Як круто було у минулому: Гурт Pur:Pur видав англомовний сингл "Not in the Mood"
Як круто було у минулому: Гурт Pur:Pur видав англомовний сингл "Not in the Mood"
Лакійчук: Європейські партнери мають зрозуміти, що війна на сході континенту ― це їхня війна
Лакійчук: Європейські партнери мають зрозуміти, що війна на сході континенту ― це їхня війна
ANNEI: У мене вистачає сил поєднувати роботу на беквокалі та сольну кар'єру
ANNEI: У мене вистачає сил поєднувати роботу на беквокалі та сольну кар'єру
Велике полегшення: Мія Рамарі представила пісню "На самоті"
Велике полегшення: Мія Рамарі представила пісню "На самоті"
Новини по темі
Протистояти балістиці можуть тільки комплекси Patriot і SAMP/T – Криволап
"Пекельні санкції". Західні компоненти є в усіх високотехнологічних зразках російської зброї – Трегуб
Санкції, безпекова угода і російські активи – аналітик про саміт G7 і ключові очікування
Суспільне готує фільм про 100 років Українського Радіо через історії відомих українців
У червні хліб може подорожчати на 10% — Асоціація пекарів