Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Вся країна. Сучасна громада

"Вся країна. Сучасна громада" - програма про розвиток об'єднаних громад. Ми взяли за мету донести об’єктивну інформацію про реформу децентралізації та заохотити людей до активної участі у суспільно-політичному житті свого села або міста.

Основною частиною кожного випуску є інтерв’ю ведучого із одним або кількома гостями студії – експертами в частині розвитку місцевих громад, самими представниками громад, активістами, інвесторами регіональних проектів, представниками ініціатив, спрямованих на підтримку новостворених громад, урядовцями. Також програма містить сюжети про конкретний приклад самоорганізації людей, запровадження інвестиційного проекту, вирішення проблем села або міста силами громади. Крім того, під час програми надається довідкова інформація про досвід запровадження аналогічних проектів у різних областях України або навіть інших країнах світу. І найголовніше: під час кожної програми на зв'язку з Києвом - студії регіональних філій Суспільного.

 

За участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана обговорювали підсумки процесу децентралізації у 2017-му і "Маршрутна карта децентралізації на 2018-й рік".

Програма за 28 лютого 2018 р.

 

 

Як в Україні триває процес децентралізації? Чому громадам вигідно об’єднуватися? Як переконувати її членів не залишатися осторонь? Роль міст обласного значення у покращенні рівня життя на місцях.

Програма за 07 березня 2018 р.

 

 

Як в об’єднаних громадах оптимізувати і спростити процес надання адміністративних послуг? Чи забезпечують Центри надання адміністративних послуг доступність і якість для всіх мешканців громад? Досвід успішних, приклади від найкращих.

Програма за 14 березня 2018 р.
 

 

Яка роль Агенцій національного розвитку в процесі децентралізації? Чим вони відрізняються від обласних державних адміністрацій? Як ці осередки сприяють співпраці між державним, приватним та громадським секторами? На яку допомогу можуть розраховувати голови об’єднаних громад?

Програма за 21 березня 2018 р.

 

Співробітництво територіальних громад. Які нові можливості відкриває спільне вирішення проблем? Які шляхи реалізації співробітництва можливі сьогодні в Україні? Як держава підтримує та фінансово стимулює бажання громад спільно працювати?

Програма за 28 березня 2018 р.

 

Як керівництво районних лікарень, влада та громадськість беруть участь у реформуванні первинної медичної допомоги в сільській місцевості? Чи будуть там доступні консультації провідних фахівців? Як швидко надаватиметься невідкладна допомога?

Програма за 04 квітня 2018 р.

 

Як неспроможним громадам, яким не вдається, навіть з урахуванням державних субвенцій, утримувати себе,  відчути ефект від збільшення ресурсів та повноважень? Чому потрібно об’єднуватися зі спроможними громадами, навколо обласних центрів економічного розвитку? На які результати можна розраховувати, і які страхи та ризики криються?

Програма за 11 квітня 2018 р.

 

Як створення об’єднаних територіальних громад впливає на роботу закладів середньої освіти? Чи змінюється структура середньої школи? Чи всі громади охоче виділяють кошти на покращення умов навчання дітей? Завдяки чому сільські школи стають конкурентоспроможними? Як педагоги та учні сприймають новації?

Програма за 18 квітня 2018 р.

 

29 квітня - перші місцеві вибори в сорока об’єднаних територіальних громадах. Чому потрібно йти на вибори і як захистити свої виборчі права? Як громадянам обрати ефективну, відповідальну владу? 

Програма за 25 квітня 2018 р.

 

 

Про що свідчить міжнародна підтримка реформ? Як донорські проекти сприяють процесу децентралізації в Україні?

Програма за 02 травня 2018 р.

 

 

 

Чому містам та сусіднім із ними громадам вигідно співпрацювати? Як реалізовувати спільні проекти, що сприяють процесу децентралізації та розвитку територій? 

Програма за 05 травня 2018 р.