Переглянути у мобiльнiй версiї
Мобільний додаток

Вся країна. Сучасна громада

"Вся країна. Сучасна громада" - програма про розвиток об'єднаних громад. Ми взяли за мету донести об’єктивну інформацію про реформу децентралізації та заохотити людей до активної участі у суспільно-політичному житті свого села або міста.

 

Основною частиною кожного випуску є інтерв’ю ведучого із одним або кількома гостями студії – експертами в частині розвитку місцевих громад, самими представниками громад, активістами, інвесторами регіональних проектів, представниками ініціатив, спрямованих на підтримку новостворених громад, урядовцями. Також програма містить сюжети про конкретний приклад самоорганізації людей, запровадження інвестиційного проекту, вирішення проблем села або міста силами громади. Крім того, під час програми надається довідкова інформація про досвід запровадження аналогічних проектів у різних областях України або навіть інших країнах світу. І найголовніше: під час кожної програми на зв'язку з Києвом - студії регіональних філій Суспільного.

 

За участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана обговорювали підсумки процесу децентралізації у 2017-му і "Маршрутна карта децентралізації на 2018-й рік".

Програма за 28 лютого 2018 р.

 

 

Як в Україні триває процес децентралізації? Чому громадам вигідно об’єднуватися? Як переконувати її членів не залишатися осторонь? Роль міст обласного значення у покращенні рівня життя на місцях.

Програма за 07 березня 2018 р.

 

 

Як в об’єднаних громадах оптимізувати і спростити процес надання адміністративних послуг? Чи забезпечують Центри надання адміністративних послуг доступність і якість для всіх мешканців громад? Досвід успішних, приклади від найкращих.

Програма за 14 березня 2018 р.


 

Яка роль Агенцій національного розвитку в процесі децентралізації? Чим вони відрізняються від обласних державних адміністрацій? Як ці осередки сприяють співпраці між державним, приватним та громадським секторами? На яку допомогу можуть розраховувати голови об’єднаних громад?

Програма за 21 березня 2018 р.

 

Співробітництво територіальних громад. Які нові можливості відкриває спільне вирішення проблем? Які шляхи реалізації співробітництва можливі сьогодні в Україні? Як держава підтримує та фінансово стимулює бажання громад спільно працювати?

Програма за 28 березня 2018 р.

 

Як керівництво районних лікарень, влада та громадськість беруть участь у реформуванні первинної медичної допомоги в сільській місцевості? Чи будуть там доступні консультації провідних фахівців? Як швидко надаватиметься невідкладна допомога?

Програма за 04 квітня 2018 р.

 

Як неспроможним громадам, яким не вдається, навіть з урахуванням державних субвенцій, утримувати себе,  відчути ефект від збільшення ресурсів та повноважень? Чому потрібно об’єднуватися зі спроможними громадами, навколо обласних центрів економічного розвитку? На які результати можна розраховувати, і які страхи та ризики криються?

Програма за 11 квітня 2018 р.

 

Як створення об’єднаних територіальних громад впливає на роботу закладів середньої освіти? Чи змінюється структура середньої школи? Чи всі громади охоче виділяють кошти на покращення умов навчання дітей? Завдяки чому сільські школи стають конкурентоспроможними? Як педагоги та учні сприймають новації?

Програма за 18 квітня 2018 р.

 

29 квітня - перші місцеві вибори в сорока об’єднаних територіальних громадах. Чому потрібно йти на вибори і як захистити свої виборчі права? Як громадянам обрати ефективну, відповідальну владу? 

Програма за 25 квітня 2018 р.

 

 

Про що свідчить міжнародна підтримка реформ? Як донорські проекти сприяють процесу децентралізації в Україні?

Програма за 02 травня 2018 р.

 

 

 

Чому містам та сусіднім із ними громадам вигідно співпрацювати? Як реалізовувати спільні проекти, що сприяють процесу децентралізації та розвитку територій? 

Програма за 09 травня 2018 р.

 

 

Що вже зроблено для надання якісних медичних послуг сільському населенню? Як розбудовується первинна ланка на місцях та яку увагу приділяють профілактиці захворювань? Як підтягнути рівень сільської медицини в Україні до європейських стандартів?

Програма за 16 травня 2018 р.

 

 

Як фінансова децентралізація сприяє незалежності місцевих бюджетів від державного та створює можливості для планування розвитку територій, втілення реальних проектів? За рахунок чого зростають надходження до бюджетів громад? Які ресурси ще не задіяні в цьому процесі?

Програма за 23 травня 2018 р.

 

Децентралізація доріг. Як Державний дорожній фонд упорядковує своє господарство? Скільки часу потрібно для наведення ладу на магістралях країни? Хто відповідатиме за стан автошляхів? Як ефективно вкласти кошти у відбудову доріг місцевого значення і забезпечити надійність на роки?

Програма за 30 травня 2018 р.

 

Чи престижно в наш час працювати в органах місцевого самоврядування? Які критерії цих структур, враховуючи новий формат влади на місцях?  Чи охоче долучаються до роботи молоді кадри? Які шляхи підвищення ефективності місцевого самоврядування?

Програма за 06 червня 2018 р.

 

Заходи безпеки в об’єднаних територіальних громадах. Як організовано швидку і професійну допомогу в екстрених випадках? Децентралізація надає для цього повноваження, є ресурси, а ось чи формується в громадах розуміння власної відповідальності за безпеку своїх мешканців?

Програма за 13 червня 2018 р.

 

Громад, які не користуються перевагами децентралізації, меншає.
Вплив децентралізації на якість життя мешканців об’єднаних територіальних громад - досвідом ділитимуться голова Новоукраїнської ОТГ з Кіровоградщини Олександр Корінний та голова Царичанської ОТГ Дніпропетровської області Геннадій Сумський.

Програма за 20 червня 2018 р.

 

З об’єднанням у громаду закриють сільські школи і села зникнуть. Хто не чув таку тезу?
Тож розвіюємо ці міфи.
Як на місцях користуються перевагами децентралізації і борються за якість освіти?

Програма за 27 червня 2018 р.

 

Які можливості об’єднаних територіальних громад  щодо формування інвестиційного клімату та розбудови малого й середнього бізнесу?
Чи сприяє децентралізація перетворенню слухняних та безправних виконавців і прохачів на успішних місцевих лідерів, які здатні вирішувати проблеми й примножувати доходи бюджетів?
Як триває реформа на рівні сіл, селищ, міст?

Програма за 4 липня 2018 р.

 

Вчасне законодавче забезпечення – невід’ємна складова успішної та дієвої децентралізації.
Коли Україна отримає нові, чіткі процедури вирішення питань адміністративно-територіального устрою?
Чи готові на місцях працювати за "буквою закону"?

Програма за 11 липня 2018 р.

 

Чим знане твоє місто, село?
Які легенди, цікаві традиції збереглися до сьогодення?
Що можна запропонувати мандрівникам?
Об’єднані територіальні громади як основа для творення національного туристичного продукту.
Що можна зробити на місцевому рівні, а що потребує підтримки центру?

Програма за 18 липня 2018 р.

 

Обсяг владних повноважень на місцях зростає і прикладів недотримання чинного законодавства при ухваленні рішень також чимало.
Як усувають помилки - під тиском громадськості чи через суди?
Чи є факти, коли ухвалене з порушеннями закону рішення і надалі залишається чинним?
Чому таке трапляється?

Програма за 25 липня 2018 р.

 

 В Україні розпочався процес планування місцевих бюджетів. Як не помилитися і збалансувати доходи і видатки на наступний рік? 

 

      Програма за 1 серпня 2018 р. 

 

 

      Як громадам фінансувати впровадження
      енергоефективних заходів? Звідки їм брати гроші?
      Чим можуть допомогти держава, а чим - бізнес та міжнародні
      партнери?
      З чого почати підготовку і як реалізувати енергоефективні
      проекти? Чи є вже успішний досвід, яким можна поділитися?

       Програма за 8 серпня 2018 р. 

 

      В Україні вп’яте відбувається конкурс кращих
      практик місцевого самоврядування.
      Як цей захід впливає на розвиток громад?
      Проектам у яких напрямках надають пріоритет цьогоріч?
      Хто може брати участь у конкурсі?