Аудіокнижка
Олесь Гончар, "Собор" (сторінки роману).
На хвилі джазу
Д.Елінгтон, Б.Бігард "Mood Indigo".
Колос. Аграрний щоденник
Рада проголосувала за скасування норми закону про відшкодування податку на додану вартість при експорті олійних і технічних культур.
Іран зацікавлений у взаємодії з Україною у сфері тваринництва.
Потенціал волоського горіха для АПК країни незмірний…
З музичних програм Європейської мовної спілки
Ж.Массне, балет з опери "Сід".
М.де Фалья, "Ночі в садах Іспанії".
Сьогодні. Ввечері
Набув чинності закон про надання житла сім’ям загиблих військовослужбовців – учасників АТО. Коментує представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з питань захисту прав військовослужбовців Святослав Стеценко.
Україна вдвічі скоротила споживання вугілля марки «антрацит». Докладніше - голова ГО «Бюро комплексного аналізу і прогнозування» Сергій Дяченко.
Суд над Віктором Януковичем у фокусі уваги політолога Кирила Сазонова.
Які нові можливості місцевого самоврядування відкриваються для підтримки малого та середнього бізнесу? Чи створюються у громадах умови для розвитку підприємництва? Коли громади почнуть конкурувати за підприємців та як збалансувати інтереси обох сторін? Про захист підприємництва говоритимемо з головою Державної регуляторної служби України Ксенією Ляпіною.
Сьогодні. Ввечері
Близькосхідні питання під кутом зору кандидата політичних наук Олександра Мішина та політолога, журналіста-міжнародника Віктора Каспрука.
Надвечір
Негода знеструмила в Україні понад півтисячі населених пунктів. Від переохолодження на Львівщині померло троє людей.
Запобіжний захід для Саакашвілі та свідки в суді про держзраду екс-президента-втікача Віктора Януковича.
Президент Польщі Анджей Дуда збирається з візитом в Україну і чи варто чекати зрушень у двосторонніх відносинах.
Міжнародні правозахисники фіксують втручання високопосадовців у роботу антикорупційних органів.
Венеційська комісія оприлюднила висновки щодо мовної статті Закону про освіту.
Благодійний показ документального фільму «Мустафа» триває у ці хвилини в Києві.
Музичні твори
Музичні твори
Сьогодні. Вдень
Легко любити Україну до глибини душі, спробуйте любити її до глибини власної кишені. Автор цього відомого афоризму – поміщик , меценат Євген Чикаленко. Про його діяльність, а також роль меценатства в українському націотворенні говоритимемо з кандидатом історичних наук Інною Старовойтенко.
Сьогодні. Вдень
У студії Українського радіо - учасники гурту ДахаБраха Марко Галаневич та Ніна Гаранецька. Мова піде про гастролі гурту Америкою та Європою.
Ukrainian Perspective / Український ракурс
The situation is tense in the East of the country.
A report titled "The Struggle for Ukraine" has been presented by the Chatham House in Kyiv.
The Ukrainian Film Days kicked off in London on Monday
Ситуація на Сході залишається складною.
У Києві представлено звіт Четем Хаус «Боротьба за Україну».
У Лондоні проходять Дні українського кіно.
Blick in die Ukraine / Погляд в Україну
Donbass: Lage angespannt. Verbotene Waffen weiter im Einsatz.
Human Rights First kritisiert Ukraine für Einschränkung der Korruptionsbekämpfung.
Tage des ukrainischen Kinos in London.
Донбас: ситуація напружена. Ворог надалі застосовує заборонену зброю.
Human Rights First: В Україні гальмується боротьба з корупцією.
Дні українського кіно у Лондоні.
Музичні твори
Секрети творчого довголіття відкриває лауреат Шевченківської премії, письменник Михайло Слабошпицький.
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
Локомотив нашої економіки - галузь, яку наші предки дбайливо вибудовували тисячоліттями. Попри те, що агропромисловий комплекс сьогодні виживає за найскладніших умов, він розвивається і дає прибуток. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто годує Україну? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів.
Наплічник, який не промокає. Усі речі, документи, гаджети сміливо ховайте у цей винахід українських розробників. Супер рюкзак зібрав на краундфандинговій платформі втричі більше початкової суми! Чим він вразив світ, і чому люди з різних країн вкладають гроші у його виготовлення? Розповідає автор ідеї, підприємець Олег Власенко.
Крим. Реалії
Чому в анексованому Криму ростуть черги в дошкільні установи? У скільки обійдеться віддати дитину в дитсадок? Як потрапити в дитячий сад на материковій частині України родині переселенців з півострова? Гості ефіру: мешканка Севастополя Олена, начальник управління дошкільної та початкової освіти МОН України Тамара Панасюк, співголова громадської організації «Батьки SOS» Радіо Крим Олена Бондаренко.
Суд над Януковичем. Як просувається справа? Запитаємо про це в голови Українського юридичного товариства Олега Березюка.
Рекомендації щодо мовного питання, які ухвалила Венеційська комісія, прокоментувала експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко.
Україна посіла сімдесят сьоме місце у світовому рейтингу продавців зброї. Коментує експерт з питань національної безпеки Тарас Жовтенко.
Український ринок вакансій вивчатимемо зі спеціалістом експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу HeadНunter Україна Катериною Криворученко.
Справа Саакашвілі. Як вона вплине на світовий рейтинг України? Спробуємо проаналізувати з директором Центру суспільно-інформаційних технологій «Форум» Валерієм Димовим.
В Міносвіти заявили, що вирішать проблему нестачі місць у дитячих садках до 2020 року. Докладніше - громадський діяч у сфері освіти Андрій Горський.
Електронні сервіси. Чи всі вони працюють без збоїв? Як часто люди користуються цими послугами? Які проблеми виникають і до кого звертатися, щоб їх вирішити? Які ще електронні послуги хотіли б запровадити найближчим часом? Хто ініціює такі новації? Досвідом у прямому ефірі ділитимуться Львів і Запоріжжя.
Бізнес-клас
Розвиток страхового ринку України. Учасник програми - президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк.
Стратегія
Підсумки 5-го саміту "Східного партнерства". Бере участь головнитй науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень, доктор філософських наук Микола Ожеван.
Підсумки XVІІ радіодиктанту національної єдності
У студії Українського радіо – талановита співачка Інна Галатенко та композитор Валентин Сільвестров. Мова піде про нову концертну програму «Ода соловейку».
Минає два роки від дня підписання Паризької кліматичної угоди. Що змінилося за цей час? Розповідає координаторка програми “Зміни клімату і енергетична політика Фонду ім. Генріха Бьолля в Україні Оксана Алієва.
Споживча інфляція. Фінансову ситуацію в країні досліджуватимемо з членом Економічного дискусійного клубу Олегом Пендзиним.
Міністерство охорони здоров’я вперше за 18 років змінило норми харчування для українців. Докладніше – дієтолог Світлана Фус.
Хору Українського радіо – 85. Про нову концертну програму славетного колективу говоритимемо з його керівником Юлією Ткач.
Пенсія не обов’язково завершення професійної кар’єри. Часом, як не проґавити шанс, вона відкриває нові можливості. Отже, чи є життя на пенсії? І яким воно може бути? Поміркуємо разом у товаристві заслуженого економіста України, шеф-редактора журналу «Роботодавець», пенсіонера, що працює, Віктора Хмільовського.
Твоя Свобода
Путін йде з Сирії. А з України? Гості студії: експерт Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, російський журналіст Леонід Радзиховський, військовий експерт Сергій Грабський.
Зімбабве і Ботсвана: один кордон - два шляхи розвитку. Така назва статті студента-магістранта Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, Романа Спірідонова. Чому молодого науковця зацікавила саме ця тема.
Електронні сервіси. Чи всі вони працюють без збоїв? Як часто люди користуються цими послугами? Які проблеми виникають і до кого звертатися, щоб їх вирішити? Які ще електронні послуги хотіли б запровадити найближчим часом? Хто ініціює такі новації? Досвідом у прямому ефірі ділитимуться Львів і Запоріжжя.
На одній з найбільших газових розподільчих станцій в Австрії прогримів вибух. Є поранені. З подробицями - незалежний експерт Володимир Саприкін.
Чому зростає курс долара? Аналізуємо ситуацію на валютному ринку з фінансовим експертом Еріком Найманом.
Обрання голови Конституційного суду. Які складнощі виникають під час процесу? Запитаємо про це в експерта з конституційного права, керівника проектів Центру політико-правових реформ Юлії Кириченко.
Зміни до Закону про НАБУ. Коментує перший заступник Генерального прокурора України, заслужений юрист України Микола Голомша.
Що має бути закріплено в окремому Плані реалізації закону «Про освіту» для виконання рекомендацій Венеціанської комісії? Як національні громади долучаються до співпраці з урядовими структурами? Як вивчатиметься українська мова в районах компактного проживання національних меншин? Про все це - у розмові з громадським діячем у сфері національно-патріотичного виховання Миколою Ляховичем.
Надвечір
У Кропивницькому знайшли тіло зниклої безвісти 12-річної школярки.
Пожежа на найбільшій газорозподільній станції в Австрії. Загинула одна людина, щонайменше 21 постраждала. Українців серед них немає.
Кліматичний саміт "Одна планета" стартував у Парижі. Головна тема – впровадження інновацій для підтримки спільної боротьби зі зміною клімату.
В ОХМАДИТІ відбулася чергова акція зі збору донорської кров.
Модернізовані приміські електропоїзди почали курсувати на Київщині.
В ефірі радіостанцій значно зросла частка пісень українською мовою.
Про дотримання прав людини на Донбасі говоритимемо з лідером Єдиного координаційного центру «Донбас» Олегом Саакяном.
Крим. Реалії
Ізраїльський приклад для України. Інтерв'ю з Шимоном Бріманом. Як складаються відносини України та Ізраїлю? Що відбувається в єврейській громаді Росії і що означає призначення сина головного рабина Росії головним рабином анексованого Криму? Що відбувається з єврейською громадою в Криму?
У кожного з них свій шлях на війну… Але у всіх з одним бажанням щасливої долі - дітям, родині, собі... Поблизу однієї з позицій хлопці написали: «Ми пішли воювати, щоб жити, а не помирати». Отак, заради життя і боронять землю від агресора. На своїх ділянках фронту… За двісті метрів від ворожих позицій неподалік Донецька тривала розмова журналістки Ніни Гончарук із мужніми воїнами. Вони різні, навіть із різних країн, але боронять нашу державу. Вадим на псевдо ТДМ із Чернігова та «Туляк» - про що ж говорили на передовій?
Вечірня колисанка
Казка "Чому сон запізнюється".
Громадська хвиля
Яценюк і Аваков дали свідчення в справі Януковича. Що нового ми почули про справи Майдану? Пояснює заступник начальника управління процесуального керівництва в кримінальних справах в справах слідчих в управлінні спецрозслідувань ДС ГПУ Олексій Донський.
Громадська хвиля
Хто такі громадські радники? Бере участь представниця програми "Права людини і правосуддя" Ольга Гальченко.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Святительське слово
Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет розповідає про найбільші релігійні свята, цитує уривки зі святого Євангеліє від Іоанна, Матвія, Луки, Марка та коментує їх.
Партнерська допомога для людей з порушеннями зору. Соціальний велопроект "Бачу. Можу. Допоможу". Учасник програми - громадська активістка Юлія Сачук.