war

Мобільні бригади. Психологічну допомогу постраждалі від насильства тепер можуть отримати і вдома

24.06.2022 р., 21:40

Ще до початку війни Міністерство соціальної політики разом із низкою благодійних фондів започаткували роботу мобільних бригад, які допомагають постраждалим від насильства. У складі цих бригад працюють психолог, фахівець із соціальної роботи, юрист, медичний працівник і водій. Гасло мобільних груп: "Приїдуть туди, де ВИ!" Звісно, що роботи побільшало із початком воєнних дій. Про мобільні бригади соціально-психологічної допомоги та про те, як вони працюють, розказала слухачам Українського радіо Ірина Краснолобова, керівниця Молодіжного благодійного фонду "Ініціатива".

Біологія процесу

"Ці мобільні бригади — це унікальний інструмент для допомоги і підтримки постраждалих від домашнього насильства або насильства гендерно зумовленого. У складі мобільних бригад є психолог, соцпрацівник, водій. Бригади створені для того, щоб якомога швидше, оперативніше, кваліфікованіше надавати допомогу та інформувати населення щодо можливих дій у випадках насильства. Тут працюють кваліфіковані експерти, які пройшли ще й додаткове навчання.

Наразі працюють 24 бригади у 12 містах України. Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Одеса, Вінниця, Ужгород, Тернопіль, Чернівці, Хмельницький, Львів, Луцьк та Івано-Франківськ. Кожна з мобільних бригад має свій номер телефону. Знайти контакти можна через Гугл, на сайті "Розірви Коло", Мінсоцполітики, на сторінках місцевих адміністрацій. У цих містах працює по 2 мобільні бригади. В наступному кварталі буде збільшено їхню кількість. Вони працюють за підтримки фонду ООН у галузі народонаселення. Їхня робота не є чимось окремим, вона є елементом системи допомоги постраждалим від насильства. Ці бригади надають допомогу як на стаціонарному місці, там де вони проводять прийом, так і на авто, яке може виїхати абсолютно на будь-яку адресу, яку вкажуть постраждалі. Це може бути дім, робота, навіть парк. Мобільна бригада фіксує цей дзвінок, домовляється з постраждалим, і приїжджає туди. Ця адресність є важливою і необхідною. Так вже надали допомогу понад 1145 особам за три місяці". 

Які корективи внесла війна в роботу цих бригад

"Ці виклики все ж пов'язані більше з домашнім насильством. На початку вторгнення статистика була меншою. Але це зовсім не означало, що насильства було тоді менше. Не було такого сильного підґрунтя, щоб постраждалі почали звертатися. Зараз через війну, сильні стреси, переїзди люди стали більш емоційно-нестійкими. Сьогодні фіксується більше звернень. І звернень найбільше від жінок з дітьми. Є жінки, які мають неймовірно багато внутрішньої сили. Вони мають величезну жагу до життя, мають жагу до змін. Проблема насильства була, є і буде зберігатися певний час. Бо навіть найрозвиненіші країни світу мають питання щодо розвитку системи допомоги постраждалим від насильства. Надзвичайно мотивує всіх, в тому числі працівників мобільних бригад те, як змінюється людська доля постраждалих після звернення. Всі, хто звертається, всі отримують якісну допомогу". 

З якими організаціями співпрацюють мобільні бригади

""Ла Страда" - неурядова організація України у сфері захисту прав жінок і дітей. Вона є партнером. Тому звідти переадресовують деякі свої запити мобільним бригадам. Це 15-17% від загальної кількості звернень". 

 Нагадаємо, що 20 червня Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію, а президент підписав відповідний закон. Ця конвенція, покликана боротися із насильством щодо жінок, зокрема у сімейному колі. Встановлюється кримінальна відповідальність за психологічне, фізичне насильство, переслідування, сексуальне насильство, зокрема зґвалтування, сексуальне домагання, примусовий шлюб, каліцтво жіночих геніталій, примусовий аборт та примусову стерилізацію.           

Фото: volynnews            

Мобільні бригади. Психологічну допомогу постраждалі від насильства тепер можуть отримати і вдома

Новини по темі