Обирай пісні. Визначай переможця

"Не міністр": політолог Фесенко про те, чому Юрій Вітренко не очолив Міністерство енергетики

28.01.2021 р., 22:06

Другий провал Юрія Вітренка у Верховній Раді: лише 204 народні депутати віддали свої голоси за його призначення першим віце-прем'єром та міністром енергетики. Чому так сталося, як далі розгортатимуться події та чи здійснить Юрій Вітренко третю спробу очолити Міністерство енергетики Українському радіо розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента", політолог Володимир Фесенко.

"Певні шанси у Вітренка були на призначення, але все впиралося в те, чи будуть його підтримувати депутати від Коломойського і чи вдасться знайти необхідну кількість голосів. Було коливання, зокрема, серед декількох депутатів від "Слуги народу". Разом з тим, цікавий парадокс: перед першим голосуванням за Вітренка, була дуже популярна версія, яку розповсюджували багато ЗМІ, про те, що Вітренко –  це людина Коломойського. А по факту його сьогодні провалили саме люди Коломойського", – розповів Володимир Фесенко.

За словами політолога, існує дві причини, чому народні депутати не підтримали Юрія Вітренка: "Думаю, він став з одного боку заручником бізнес-конфліктів, протистояння Ахметова і Коломойського. Перший раз в Коломойського думали, що зможуть використати Вітренка проти Ахметова, але не вийшло. На посаді в.о. міністра він був рівновіддаленим. Зараз у Ахметова Вітренка вже не боялися, але у Коломойського, особливо люди, які підтримували Дубінського, вирішили зробити демарш. Думаю, саме їхнє протестне голосування й підірвало шанси Вітренка. Друга причина –  це іміджева проблема Вітренка: він й досі розплачується за свою багатомільйонну премію". 

"Він безумовно професійна людина і за півтора місяці, які працював на посаді, він спробував знайти компромісне рішення по тарифній проблемі. Певний компроміс він запропонував, який не всіх влаштовує, але це все ж таки розв'язання проблеми, яка виникла. Він спробував знайти певну рівновагу в бізнес-конфліктах, які були, тому що відомство підозрювали в тому що воно працює на Ахметова, хтось - що на Коломойського. Він спробував зробити дистанцію від українських олігархів. Я думаю, що він був би непоганим міністром, але став заручником конфліктів, бізнес-інтересів, які є зараз пороховою діжкою під цим міністерством", –  зауважив Фесенко. 

Політолог звернув увагу на те, що зараз не дуже багато людей готові йти працювати в уряд в умовах кризи, адже існує багато шансів погіршити свою репутацію: "Вітренко наважився це зробити. В нього є позитивний досвід роботи в "Нафтогазі", також кажуть, що він дійсно непоганий управлінець. Тому, скоріше, це втрата для уряду та президентської команди: вони зайшли непоганого управлінця, намагались його провести, але не вийшло". 

"У мене є зараз сумніви, що Вітренко зробить третю спробу, але на майбутнє доведеться шукати більш нейтральну кандидатуру. Я не можу зараз назвати якусь конкретну людину, треба шукати", –  підсумував Володимир Фесенко.

Фото: УНІАН

"Не міністр": політолог Фесенко про те, чому Юрій Вітренко не очолив Міністерство енергетики

Новини по темі