"Сьогодні мій останній робочий день. Я зараз передаю справи. Тому що по-державницьки треба, щоб ті речі, які я з командою започаткував, були продовжені. Але, дійсно, мені незрозуміла ситуація, коли мені два тижні тому пропонують посаду заступника по євроінтеграції і енергоефективності. Потім пропонують нову посаду заступника міністра з цифрової трансформації, щоб також продовжити напрямок по енергоефективності, мовляв, "Ви справляєтесь з боротьбою з коронавірусом, і наука ─ це Ваша тематика". Тобто мені пропонують посади і кажуть, що все добре. А потім я дізнаюся від знайомих колег-депутатів, що мене подають на звільнення. Причому від самого початку я міністру казав, що якщо мене не бачать у команді, якщо є питання і ви хочете привести когось іншого, то жодних питань ─ я напишу заяву. Дасте мені декілька днів передати справи і я піду", ─ зазначив Олексій Рябчин.
Рябчин зауважив, що під час своєї професійної діяльності йому не надходили зауваження від народних обранців щодо ефективності його роботи
"Працювати заступником міністра ─ це дуже складна робота. Навіть маючи 15 років фаху в енергоефективності. Я написав дисертацію, навчався у закордонному ВИШі, був п’ять років головою енергоефективності і енергозбереження відповідного підкомітету Верховної Ради. У моєму співавторстві більш ніж 30 законопроектів. Ми запустили Фонд енергоефективності. І зараз не дуже часто буває, коли ти імплементуєш у виконавчій владі ті закони, які ти сам написав у Раді. Я знаю ці закони напам’ять і якраз ми їх імплементовували. І дуже дивно, що жодного застереження до свого професіоналізму з боку народних депутатів як опозиції, так і коаліції не надходило. Навпаки, була дуже крута і продуктивна робота", ─ сказав він.
Протягом останніх трьох місяців Рябчин займався питаннями вугілля та коронавірусною ситуацією, і вважає, що діяльність у цьому напрямку була ефективною.
"Дійсно, було дуже важко координувати ще і вугілля, коли повинен бути окремий заступник. Але не було жодної людини, тому що попередній уряд було звільнено. І мені треба було зробити державницьку справу. Я пишаюся тим, що жодна людина в міністерстві не захворіла на коронавірус. Ми перевели всіх на дистанційний режим, встановили всім електронні засоби зв’язку, налаштували систему збору інформації, контролювали підприємства. В енергоефективності у нас нарешті було створено у березні директорат. Де-факто п’ять місяців пішло на те, щоб започаткувати цей новий напрямок. Бо коли я прийшов у жовтні у міністерстві, не було жодної людини, яка займається ним напрямком у міністерстві. Тобто з нуля ми бюрократично все прийшли, почали набирати людей, які фахово працювали", ─ прокоментував він.
"Я завжди працював на Україну, відстоював національні інтереси. І буду займатися тим, щоби Україна не постраждала від екологічного протекціонізму, який може бути. Буду боротися зі зміною клімату, розвивати енергоефективність, електромобілі ─ все те, що для нас є майбутнім", ─ підсумував Олексій Рябчин.
Фото: facebook.com/alexrbchn