Мобільний додаток

Про новації в забезпеченні лікарів та масове тестування на Covid – нардеп Лада Булах

7.05.2020 р., 21:22

Парламент проголосував законопроєкт № 3380 "Про забезпечення масового тестування", авторства депутатки партії "Голос" Ольги Стефанишиної. Що дає цей законопроєкт Українському радіо розповіла голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби з ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями парламентського комітету з питань здоров’я нації, меддопомоги та медичного страхування, членкиня фракції "Слуга народу" Лада Булах.

"Законопроєкт маленький і вносить зміни до існуючого закону про основи охорони здоров’я у частині соціального забезпечення лікарів під час їхнього перебування на лікарняному. Якщо лікар знаходиться на ізоляції, то традиційно він отримував 50 % від своєї заробітної платні. Цей закон вирівнює його зарплату до 100 % існуючої, якщо він перебуває на самоізоляції або захворів, й існуюча зараз збільшена до 300 %", – розповіла Лада Булах.

Серед інших новацій також механізм широкомасштабного тестування населення та розгортання пунктів по всій країні: "Механізм вже існує: відповідно до наказів МОЗ і Штабу екстреного реагування щодо подолання епідемії всі знали, що найголовніші критерії до тестування методом ПЛР – це або повернення з-за кордону, або контакт з людиною, яка хвора на Covid і це підтверджено лабораторно. На жаль, це не давало можливість масово залучати до тестування населення, пацієнтів, які не були за кордоном, але відчувають симптоми коронавірусу чи гострої респіраторної інфекції. Цих людей не тестували на ПЛР, допоки симптоми не погіршувалися".

Іншими нововведеннями стали: прозоре звітування про забезпечення медзакладів тестами, засобами індивідуального захисту та гуманітарною допомогою; обов'язок МОЗ розробити дієвий алгоритм для розподілення пікового навантаження на лікарні; навчання для усього медичного персоналу при роботі з коронавірусом.

"Цей проєкт вже є законом і на сьогодні МОЗ не зможе обмежити людей щодо доступу до тестування. Якщо раніше проблема була в наявності самих реагентів й тестів, то сьогодні їх вдосталь, але лабораторна спроможність і наявність персоналу треба збільшувати. Персонал перевантажений і працює цілодобово", – наголосила нардеп Булах.

Також було прийнято альтернативний законопроєкт від монобільшості, яким запроваджується страхування медиків у разі смерті від коронавірусу і загиблих медпрацівників прирівнюють до військових.

"Закон дуже чітко встановлює критерії медичних працівників, яким будуть нараховані ці соціальні допомоги та виплати. Якщо медичних працівник захворів і помер внаслідок інфікування Covid-19, він визнається прирівняним до військовослужбовців і членам його родини буде виплачено 750 прожиткових мінімумів. Якщо ж медик отримає інвалідність, він може розраховувати на відшкодування у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів", – підсумувала Лада Булах.

ФОТО: pixabay

Про новації в забезпеченні лікарів та масове тестування на Covid – нардеп Лада Булах

Новини по темі