Мобільний додаток

Анатолій Гриценко: я б не голосував за ринок землі, це скупівля землі за безцінь

13.12.2019 р., 08:50

Відкриття ринку землі — це скупівля української землі за безцінь. Він сприятиме появі аргарних олігархів, які не будуть зацікавлені в розвитку українського села, тому за нього не варто голосувати у парламенті, переконаний народний депутат України попередніх скликань, міністр оборони України 2005 – 2007 років Анатолій Гриценко. Про це він заявив в ефірі Українського радіо.

"То все суєта в парламенті. Люди через власну призму інтересів на то все дивляться: що від цього зміниться? Коли говорять "ринок землі", звучить начебто красиво. У багатьох країнах справді є. Але те, що пропонується, це не ринок землі. Це просто розпродаж, а точніше скупівля за безцінь землі. Я сам хотів би, щоб у нас колись був би цивілізований ринок землі, і з цим йшов на вибори. Але доки немає стовідсоткового кадастру, коли проведена повна ревізія землі, доки залишаються у бабусь оті договори оренди, в яких малесенькими буквами записали, що той, хто взяв в оренду і платить насправді копійки, має переважно право купити ту землю. Ми ж розуміємо, за які гроші куплять той гектар землі чи пай", — зазначив Анатолій Гриценко.

Політик зауважив, що ринок землі може сприяти появі аргарних олігархів, які не будуть зацікавлені в розвитку українського села, і це стосується й іноземців.

"Нам важливо, щоб Україна стала міцно на ноги. Це означає не землю продати комусь, щоб виробляли рекордні врожаї зерна, і це зерно вивозили. А щоб Україна виробляла продовольчу продукцію, щоб робочі місця бути в наших селах, щоб наша молодь в селах мала перспективу. А такий шлях передбачає розвиток українського фермерства. А якщо далі говорити про це, то в одні руки — 500 чи 1000 гектарів. А вони хочуть запровадити по 50 тисяч гектарів. Але я не хочу, щоб замість нафтогазових олігархів, які весь цей час руйнували країну, з’явилися аграрні олігархи, які будуть так само її руйнувати. Вони не зацікавлені в тому, щоб було українське село. Вони зацікавлені в тому, щоб села взагалі не було. Тоді буде більше ріллі  і більше рожаю пшениці. Отут протиріччя. І в іноземців так само. Вони хочуть просто звідси витягувати зерно, а для цього скупити за безцінь землю у бідних селян", — сказав він.

Гриценко наголосив, що якби він та його партія "Громадянська позиція" потрапили до парламенту, то не голосували би за законопроект про відкриття ринку землі.

"Я б не проголосував за цей законопроект. Треба підняти економіку, треба підняти статки фермера, треба провести стовідсотковий кадастр земель, треба, щоб владі довіряли люди, а не відчували, що це приватизація 90-х років номер два. Треба зруйнувати монополістів. Треба, продаючи потроху державні землі, підняти вартість землі хоча би до 10 тисяч доларів за гектар. А потім, будь ласка, включайтесь, хто хоче і може. А не скупити зараз у бідних селян землю за тисячу доларів за гектар. Земля може годувати віками, тому не можна цей величезний скарб людей зараз під шумок віддати, тим паче олігархам або іноземцям", — пояснив народний депутат попередніх скликань.

Нагадаємо, що 13 листопада Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про ринок землі (№ 2178–10). Документ, зокрема, передбачає з 1 жовтня 2020 року скасування заборони на продаж землі. Очікується, що особами, які можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, є громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

Дивитися відео за посиланням.

На фото — Анатолій Гриценко

Анатолій Гриценко: я б не голосував за ринок землі, це скупівля землі за безцінь

Новини по темі