Мобільний додаток

Ринок землі не може бути відкритим для іноземців без закону про референдум – Підласа

21.11.2019 р., 09:04

Посли країн "Великої сімки" привітали ухвалення у першому читанні законопроєкту про скасування мораторію на продаж землі. Роксолана Підласа, заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, членкиня фракції партії «Слуга народу», в ефірі Українського радіо розповіла про майбутнє законопроєкту про ринок землі.

Роксолана Підласа розповіла, що наразі фракція "Слуга народу" проводить численні обговорення з зацікавленими сторонами для того, щоб знайти модель ринку землі, яка влаштує більшість у суспільстві.

На думку депутатки, до другого читання до законопроєкту потрібно внести зміни, які дозволять прийти до консенсусу в суспільстві.

"У нас повинні бути граничні концентрації, тобто ліміти, які одна особа, одна юридична особа, а також пов’язані з нею юридичні особи можуть утримувати в одних руках. Зараз у нас на рівні країни встановлено 0,5% сільськогосподарських земель, і ми готові його зменшувати", – розповіла депутатка.

Вона наголосила, що після прийняття законопроєкту ринок відкриється лише для громадян України.

"Закон набуде чинності і запрацює для українців та українських громадян та повністю українських компаній з 1 жовтня 2020 року, якщо буде ухвалений у другому читанні. Що стосується іноземців – це відбудеться тільки після референдуму, де українці визначать, чи дозволяти продаж землі іноземцям", – зазначила депутатка.

Роксолана Підласа зазначила, що для проведення референдуму немає чіткої дати, і він не обов’язково має відбутися упродовж цієї каденції.

"Немає чітко встановленої дати, що це буде в 2024 році. Це може відбутися і пізніше. В першу чергу нам потрібно буде ухвалити законодавство про всеукраїнський референдум, бо наразі у нас немає механізму проведення такого референдуму, – пояснила вона. – Є цілий пакет "про народовладдя", який ініціює "Слуга народу". Цей пакет зокрема передбачає можливість відкликання народного депутата, а також можливість проведення референдуму".

Фото zt.20minut.ua

Ринок землі не може бути відкритим для іноземців без закону про референдум – Підласа

Новини по темі