Промінь рекомендує: 2TONE з треком "Не пісня"

Промінь рекомендує: 2TONE з треком "Не пісня"

Цих хлопців ви можете знати за участю в 12-му сезоні "Голосу країни" і в якості фіналістів Нацвідбору на Євробачення 2023 року. Варто лише згадати назву їхньої конкурсної пісні – "Квітка" – і далі можна більш нічого не говорити, бо гурт 2TONE, якщо його раз почути, забути вже неможливо. Але ми все ж таки трохи нагадаємо. 

2TONE – це Іван Ісаєв та Богдан Антоненко. Перший родом з Донецька, другий – з міста Сквира на Київщині. Познайомились вони вже у столиці на основі схожого бачення світу і схожих смаків в музиці. А ще – схожого почуття гумору, несприйняття банального і тяги до різних приколів. Починали 2TONE як вуличні музиканти і спочатку виконували кавери відомих пісень. Допоки восени 2022-го не вийшли їхні авторські треки "Хворий" і "Квітка". Публіці шалено сподобалось – і Остапа, як то кажуть, понесло. Чи не кожні кілька місяців в гурта з’являлась нова пісня. Наразі в музикантів вже з півтора десятки треків в різних стилях – від рок-бенгерів до ліричних балад (чого варта одна "Ти неперевершено красива"), від ритм-блюзової акустики до … ну от скоро і послухаємо цю саму "Не пісню". Розберемося, що то за стиль і дізнаємось, що саме Іван і Богдан хотіли нею сказати. 

0:00 0:00
10
1x

Фото надане гуртом 2TONE

На початку повномасштабного вторгнення ми справді думали, чи продовжувати займатися музикою, чи залишається вона актуальною та доречною. А потім виступили на благодійному концерті і побачили – треба це робити в будь-якому випадку!

Привіт, Іване! Дуже раді знову з тобою поспілкуватися – не чулися з часів вашою участі в Нацвідборі-2023. Почнемо з головного: що саме ви визначаєте як банальщину? 

Якщо казати з точки зору музики – це банальні ходи в текстах і музиці. Це має бути все що завгодно – це не залежить від жанру, окремого артиста і тому подібне. 

Що стосується вашої "Не пісні" – як вона створювалась?

Ми були з Богданом на студії. Він почав награвати якісь рифи. І чомусь вирішив, що саме цей недостатньо хороший. А я його повернув назад, тому що зрозумів – це щось дуже класне. Тобто, пісня почалась з гітарного рифу. Потім ми почали думати, що там має бути далі по тексту – довго думали і нічого не приходило (сміється). Потім в якийсь інший день приїхали на студію і буквально за одну ніч написали й записали всю пісню. Так, як "Не пісня" звучить зараз – майже так вона звучала й на самому початку. 

Якщо взяти й дослідити текст "Не пісні", то можна почути такі рядки: "Давно не слухаю пісні, де немає сопілок" і "Суспільна вимога мене тисне". Це про що? Що ви маєте проти сопілок?

Ні, сопілки – це дуже круто! Тут я просто вибудовував образ "душного тіпа". Який "не слухає, тому що це не пісня". Це можуть бути не сопілка, а що завгодно. Але такі люди завжди знайдуть те, що їм не подобається, завжди знайдуть що їм не так. 

У вас на початку повномасштабного вторгнення була невелика творча пауза. Ви певний час знаходились у мами твоєї в Обухові. Ви думали вже не продовжувати творчість – і все змінилось, як ви зібрали кілька благодійних концертів в якості підтримки для військових. 

Ми справді думали, чи взагалі залишається музика актуальною та доречною. Думали над цим довго, сперечалися. Андрій Мацола тоді зробив низку концертів, де ми виступили. І буквально наживо побачили, що це дійсно ще доречно, актуально – і треба це робити в будь-якому випадку. 

До речі, в "Не пісні" є ще й третій співавтор – Микита Чуваєв? Розкажи про нього.

Никитосик – дуже хороший хлопчик (сміється). Ми з ним пишемо музику, він саундпродюсер. Ми відповідаємо за творчу частину, а він за технічну. 

Зараз різдвяний період. Чи є в тебе якісь родинні спогади, пов’язані з Різдвом чи Новим роком? Чи ходили ви вертепом, чи співали колядки?

Ми з моїм другом Данилом дійсно ходили в Донецьку колядувати (сміється). Це був дуже хороший спосіб заробити трохи цукерок! І у нас десь в 14 років була дилемма: чи ще доречно в такому віці ходити колядувати? Вирішили, що доречно – але ходили дуже обережно (сміється).

А що ти співав? Пам’ятаєш?

Ні – я відповідав за танці! (всі сміються).

Ну добре. А зможеш описати гурт 2TONE трьома прикметниками?

Еее… Нетакусі. Смішнюсі. І дай Бог здоров’я всім! (всі сміються).

Ну і наостанок просимо тебе звернутись до слухачів Радіо Промінь з тим, що ти зараз відчуваєш і що тобі важливо нам всім сказати.

Любі слухачі Радіо Промінь! По-перше, я вітаю вас з Різдвом і Новим роком! Хочу всім побажати мирного неба, щастя і спокійного життя. І ще: слухайте і давайте шанс класній українській музиці. Вона є!

Слухати трек "Не пісня" 2TONE, як і багато інших прем’єр, можна в плейлисті "Промінь Рекомендує 2024" на Spotify.