Володимир Бондарчук наголосив, що з 20 листопада створюється ситуація, коли немає куди і кому передавати справи Майдану.
"З завтрашнього дня виникає колізія, яка по суті зупиняє розслідування і дає шанс обом сторонам заявити, що ніяких матеріалів і результатів немає, і спитати не буде в кого. Активісти вимагали не передавати справи в ДБР до того часу, поки там не буде створено підрозділу, який би займався справами Майдану", – зазначає він.
Віталій Титич пояснив, що головна вимога до парламенту, яку озвучували 14 листопада на акції під Офісом президента, полягає саме в тому, що Верховна Рада має прийняти необхідні поправки. Це потрібно для того, щоб законодавчо забезпечити процедуру, яка дала б можливість ефективно продовжувати розслідування і не знищити результати того, що було зроблено за ці 5 років.
"Перша вимога була в тому, що для забезпечення сталості розслідування треба було організувати на законодавчому та адміністративному рівні переведення тих слідчих, які здійснювали розслідування, в Державне бюро розслідувань, створення там відповідного підрозділу, забезпечення його керівництвом, яке здійснювало до цього це провадження, і вже після того здійснювати передачу цих справ. Особи, які здійснювали це провадження, несуть персональну відповідальність за його результати".
Володимир Бондарчук додав, що нинішня ситуація з "призупиненням" розслідування була передбачуваною, але нічого не було зроблено для того, щоб її уникнути.
"Як тільки був прийнятий новий закон про Генеральну прокуратуру, коли стало зрозуміло, що слідство має перейти від Генеральної прокуратури до ДБР, ми розуміли, що ця ситуація виникне. Має бути прописана в законодавстві прозора процедура переходу цих справ від прокуратури в ДБР. При тій ситуації, яка склалась зараз, усе це буде стартувати з нуля", – пояснює активіст.
23 жовтня генеральний прокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про звільнення керівника управління спеціальних розслідувань Сергія Горбатюка. Ці дії Віталій Титич називає "знаковими" відносно того, як надалі відбуватиметься розслідування справ Майдану.
"Звільнення Горбатюка доволі симптоматичне відносно демонстрації ставлення до розслідування. Воно дає нам можливість припускати, що буде відбуватися далі. Далі відбуватися буде наступне: справи в розслідуваннях та в судах будуть зливатися у процесуальний спосіб. Це буде робитися так, щоб відповідальних, крайніх не можна було знайти", – переконаний адвокат.
Наразі, зазначає він, у суспільстві існує певна апатія відносно розслідувань цих справ. Якби суспільство реагувало так, як пять років тому, був би шанс не дати знищити результати розслідувань, які вже є на сьогодні.
Фото з акції під Адміністрацією Президента з вимогами належно розслідувати вбивства активістів Євромайдану. Фото зі сторінки facebook.com/olegsl