Мобільний додаток

На якій би риториці президент не прийшов до влади, він вимушений буде стати проукраїнським – експерт

23.04.2019 р., 13:19

Чому до привітань Володимира Зеленського з перемогою у президентських виборах долучились не тільки європейські діячі, але й такі неоднозначні особистості як Віктор Янукович та Рамзан Кадиров, в ефірі "РанокПРО" пояснив Юрій Лісничий, директор Інституту аналізу та прогнозування.

Ведучі:

Ярина Скуратівська, Євген Павлюковський

На думку Юрія Лісничого, не варто будувати якусь конспірологію на привітаннях неоднозначних чи одіозних персон, адже насправді єдине, що стає зрозумілим з цих привітань – їх особисті мотиви та бажання.

"У Януковича є бажання того, що, можливо, Зеленський зводитиме рахунки з попередниками, чим піділлє трошки солоду його не такому вже й солодкому життю у вигнанні, – пояснив експерт. –Кадиров грає на своєму іміджі такого чоловіка в Росії, якого боїться навіть новообраний президент України, чим підіграє російській пропаганді. Діячі церкви вітають, сподіваючись, що президент не так активно просуватиме українську об’єднану церкву".

Але, наголошує Юрій Лісничий, це не означає, що вони не помиляються у своїх розрахунках.

"Зокрема, це стосується росіян, які завжди роблять на когось ставку, плещуть в долоні, тому що згідно простих принципів російської пропаганди ворог їхнього ворога – їхній друг. А якщо потім з’ясовується, що щось іде не так, вони швидко перефарбовуються, забувають про свої прихильності чи антипатії", – стверджує експерт.

Він додав, що подібна риторика і своєрідні "святкування", які можна було спостерігати також після перемоги Трампа, часто виявляються невиправданими. Більше того, акцентує Юрій Лісничий, своїми привітаннями росіяни роблять ведмежі послуги українським та західним політикам.

"Тому що ті, аби не бути звинуваченими у якійсь проросійськості, будуть зі штанів вискакувати аби довести протилежне, – пояснив експерт. – Поки що ми не можемо сказати, чи підтвердяться, чи спростуються "ватні" сподівання на Зеленського. Але на якій би риториці не приходив до влади український президент, він змушений буде ставати проукраїнським. Хоча поки що конкретика від президента Зеленського – це щось таке, про що можна тільки мріяти".

Нагадаємо, 21 квітня відбувся другий тур президентських виборів. Станом на 13:15 опрацьовано 99,97% протоколів по Україні. 73,23%  голосів виборці віддали за Володимира Зеленського, 24,45% – за чинного президента Петра Порошенка. У виборах взяли участь понад 18 млн виборців.

Раніше політологи пояснили, чому на Володимира Зеленського після виборів чекає розвіртуалізація.

Новини по темі