Мобільний додаток

У законі не передбачено санкції за неявку на дебати – Яхно

15.04.2019 р., 12:48

Чому Володимир Зеленський не з’явився на дебати на НСК Олімпійський учора та які шанси на те, що він прийде на дебати на Суспільному 19 квітня, в ефірі "РанокПРО"розповіла політологиня Олеся Яхно.

Ведучі:

Ольга Бабчук, Павло Туптинський

Олеся Яхно вважає, що Володимир Зеленський та його штаб, очевидно, уникають будь-якої змістовної дискусії політичного формату, незалежно від присутності в ній Петра Порошенка. За весь час передвиборчої кампанії, пояснює політологиня, не було жодного прямого ефіру, де Володимир Зеленський міг сам розповісти про своє бачення внутрішньої та зовнішньої політики або відповісти на запитання журналістів.

"Така логіка зрозуміла з політтехнологічної точки, в першу чергу, щоб не давати конкретики. Тому що будь-яка конкретика з будь-якого питання автоматично відсікає можливих прихильників, бо кожен бачить у образі Зеленського те, що він би хотів бачити. Хтось вважає, що це буде крок до НАТО, хтось, навпаки, вважає, що це буде дружба з Росією, хтось вважає, що це буде боротьба з корупцією, а ще хтось – інакше. І в принципі, штаб Зеленського це влаштовує", – розповіла Олеся Яхно.

Політологиня додала, що цілком можливо, що у Володимира Зеленського взагалі немає жодної програми, адже про неї ніде не чути.

"Це виглядає дивно. Я думаю, штаб і сам Зеленський мотивовані тим, що будь-яка професійна розмова може виявити абсолютну далекість реального образу від віртуального, і це може обвалити кампанію. Тому обрана така стратегія і тактика: нічого не говорити і уникати будь-якого професійного майданчика", – пояснила Олеся Яхно.

При цьому немає жодних гарантій, що кандидат у президенти зрештою прийде на офіційні дебати, які мають відбутися на Суспільному 19 квітня о 20:00.

"Примусом до дій це не може бути, оскільки в законі не прописані санкції, якщо один з кандидатів відмовляється від участі в дебатах, – пояснила Олеся Яхно. – Але якщо Володимир Зеленський може не поважати закон і розказувати, що це пережиток радянської епохи, то Петро Порошенко, як діючий Президент, не може не виконувати норму закону. Але санкцій немає, тому що вони не прописані в законодавстві, тому один з кандидатів, який не хоче приходити на такі дебати, вважаючи їх програшними для себе, може придумувати будь-яку мотивацію".

Нагадаємо, Петро Порошенко заявив про готовність брати участь у дебатах у студії Суспільного. Натомість Володимир Зеленський пропонує провести дебати з Петром Порошенком 19 квітня у режимі телемосту. Керівник штабу кандидата Іван Баканов заявив, що 19 квітня під час дебатів Петро Порошенко може бути у студії Суспільного, а Володимир Зеленський на "Олімпійському". За словами Баканова, їхній кандидат не хоче приходити у студію телеканалу, бо на стадіоні "більш відкрита атмосфера".

У законі не передбачено санкції за неявку на дебати – Яхно

Новини по темі