"Державні довгострокові облігації почали зростати. Бізнес готується до припинення війни", – Савченко

"Державні довгострокові облігації почали зростати. Бізнес готується до припинення війни", – Савченко

На 90% фінансова компонента допомоги Україні на наступний рік гарантована. Таку думку в ефірі Українського Радіо  професор, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко. 50 млрд доларів – це кредитна лінія під заставу доходів від заморожених активів. Ринки позитивно відреагували на перемогу Трампа. Це означає, що вони не очікують, що ця кредитна лінія у небезпеці. Після обрання Трампа президентом США рубль почав падати, а фондові ринки Росії почали рости. Це означає, що бізнес готується до припинення війни. Наші державні облігації теж почали зростати. Вперше за багато років наші державні довгострокові облігації теж почали зростати на 2-6% залежно від терміну. Це означає, що бізнес оцінив перемогу Трампа як реальне наближення до миру і до відродження української економіки – підсумував Савченко.

0:00 0:00
10
1x

Ілюстративне фото з відкритих джерел 

Трамп пригрозив застосуванням мит на готову продукцію з Китаю на рівні 40-60% та на європейські авто на рівні 20%

Чи відчув світовий фінансовий ринок зміну декорацій в Білому домі?

Після перемоги Трампа відбулися суттєві зміни на валютних і фінансових ринках. Долар посилився практично проти всіх валют. Аналітики проаналізували, які галузі підтримуються Трампом в США, і які галузі будуть жертвами його зовнішньоекономічної політики.  У США акції нафтогазових компаній зросли, акції альтернативної енергетики впали, тому що Трамп прихильник традиційних джерел енергетики. В Німеччині спостерігається падіння автомобілебудування. Трамп пригрозив застосуванням мит на готову продукцію з Китаю на рівні 40-60%. В той же час мита торкнуться і європейських авто. Вони можуть бути на рівні 20%.  Тобто німецькі автомобілі в США продаватимуться на 20% дорожче. Відповідно акції і BMW, і Merсedes впали. На товарних ринках відбулося падіння цін на нафту, що нас дуже радує. Хочеться вірити, що це довгостроковий тренд. Подорожчали криптовалюти, тому що Трамп їхній прихильник. Він хоче заблокувати запровадження криптовалют Центральним банком США і сказав, що боротиметься і проти інших банків, які захочуть запровадити свої цифрові валюти. Тому біткоїн досить суттєво виріс. Але потім це все можуть відіграти назад. Якщо Трамп хоче керувати світом, то він має це робити за допомогою Федеральної резервної системи. Лише ФРС може чи підняти біткоїн, чи опустити, чи навіть знищити.

Вперше за багато років наші державні довгострокові облігації почали зростати на 2-6%

Як Китай і Німеччина можуть відповісти США на застосування високих мит? Чи не посилить це напруження у стосунках США і Європи?

Якщо у світі починають застосовувати мита на світову торгівлю, а деякі світові держави починають опановувати ідеї етатизму (перевага держави над приватним бізнесом), якщо руйнується світова торгівля,  демократія відступає, а автократія наступає, це означає, що світ має готуватися до війни. Все це відбувалося і перед Першою і перед Другою світовою війною. Зараз Трамп заявляє, що він президент миру, але його дії можуть підштовхнути до ще більших конфліктів. По всім зовнішнім параметрам ми готові до світової війни. Дуже небезпечно маніпулювати митами, а особливо проти своїх партнерів. Німеччина тотально залежна від США у мілітарному плані. Трамп фрагментує західний світ. Ми маємо робити все, аби він не роз’єднував країни західної цивілізації, а об’єднував. У США дуже не багато інструментів. Насамперед це ФРС. Долар – як світова панівна валюта, яка більш потужна навіть, ніж євро і за масштабами, і за методами регулювання. Євро – це узгоджений механізм між багатьма країнами, а долар керується одним актором – Федеральної резервною системою. Крім того, долар – це найбільша мілітарна потуга. 800 млрд доларів – бюджет. Витрати Путіна на війну зменшаться в доларовому еквіваленті, оскільки їхня національна валюта девальвувала після обрання Трампа. Рубль почав падати, а фондові ринки Росії почали рости. Це означає, що бізнес готується до припинення війни. Наші державні облігації теж почали зростати. Вперше за багато років наші державні довгострокові облігації теж почали зростати на 2-6% залежно від терміну. Це означає, що бізнес оцінив перемогу Трампа як реальне наближення до миру і до відродження української економіки.

Україна може пристати на план Трампа, якщо військова допомога наростатиме і з РФ не зніматимуть санкції

Як перемога Трампа вплине на економіку в Україні? Чи отримає Україна обіцяний кредит на 50 млрд доларів?

Наша економіка залежить від закінчення війни, або закінчення першого етапу війни. План перемоги має бути календарний, багатоетапний. Першим етапом плану перемоги має бути план припинення війни. На це націлений зараз Трамп. Він запропонує нам варіант, де тимчасово має бути кордон між Україною і РФ. Крім того, він наполягатиме, щоб Україна деякий час була поза НАТО, але в той же час він сприятиме входженню України в ЄС.  Ми можемо погодитися на такий план за умови, якщо військова допомога наростатиме і з РФ не зніматимуть санкції. Другий етап буде пов'язаний з падінням режиму Путіна чи розвалом РФ.

Олександр Савченко. Фото: ФБ-сторінка 

На 90% фінансова компонента допомоги Україні на наступний рік гарантована

Чи отримає Україна обіцяний кредит на 50 млрд доларів?

Щодо 50 млрд кредиту, то угоди вже укладені. Трамп, як бізнесмен не любить порушувати угоди. Хоча звісно не можна виключати, що угода про 50 млрд може бути порушена з боку США. Там 15 млрд, 35 млрд – це ЄС. Це кредитна лінія під заставу доходів від заморожених активів. Тому ринки позитивно відреагували на перемогу Трампа. Це означає, що вони не очікують, що ця кредитна лінія у небезпеці. На 90% фінансова компонента допомоги Україні на наступний рік гарантована. Нам потрібно 40-45 млрд доларів, щоб закрити дірку в бюджеті. Це за умови, що війна буде тривати. Такі гроші є, тому гривня почуває себе досить впевнено. Це негативно впливає на баланс імпорту-експорту. Імпорт значно перевищує експорт, що стратегічно неправильно.

Україна має корисних копалин на 15 трильйонів доларів

Чи зросте інвестиційна привабливість України після обрання Трампа президентом США?

Щодо інвестицій, то Трамп не зацікавлений, щоб американські гроші вкладалися за межами США. Він каратиме тих, хто виводитиме капітал в інші країни. Він кликатиме всіх в США. Але це не означає, що це погано для нас. Ми маємо корисних копалин на 15 трильйонів доларів. ВВП Китаю – 18 трильйонів. Для того, щоб з корисних копалин зробити готову продукцію потрібне американське обладнання і європейські гроші. Мета Трампа, щоб Америка була індустріальною країною і постачала на весь світ не лише інновації, але й технології.  

Останні новини
Клименко: "Бюджет більше тиловий, ніж військовий"
Клименко: "Бюджет більше тиловий, ніж військовий"
Радіодиктант, "Колос" та "Від суботи до суботи": культові програми Українського Радіо
Радіодиктант, "Колос" та "Від суботи до суботи": культові програми Українського Радіо
Кочетков: "Кедр" за 50 млн $ завдає менше руйнувань, ніж "Калібри", "Кинджали" чи "Циркони"
Кочетков: "Кедр" за 50 млн $ завдає менше руйнувань, ніж "Калібри", "Кинджали" чи "Циркони"
Замість Китаю - ЄС. Хто стає головним споживачем української агропродукції?
Замість Китаю - ЄС. Хто стає головним споживачем української агропродукції?
Достукатися до байдужих: Інна Іщенко та Moisei випустили трек "Колискова"
Достукатися до байдужих: Інна Іщенко та Moisei випустили трек "Колискова"
Новини по темі
Кочетков: "Кедр" за 50 млн $ завдає менше руйнувань, ніж "Калібри", "Кинджали" чи "Циркони"
"Рамштайн" без США та Євросоюз без Орбана – Дикий про допомогу західних партнерів у 2025 році
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Якщо немає сильних морозів, будинок тримається 2-3 доби — Сергієнко
Інтерес Заходу до відновлення польотів в Україні є, але все залежить від війни — Шевченко