Трамп може дозволити бити далекобійною зброєю вглиб РФ, – військовий аналітик

Трамп може дозволити бити далекобійною зброєю вглиб РФ, – військовий аналітик

За три роки повномасштабної війни Україна отримала від США зброї на 28 млрд доларів. На думку військового аналітика Protect Ukraine Now, представника адвокаційної команди благодійної організації Dignitas Олега "Перемоги" цього недостатньо і в цьому полягає причина того, чому Україна опинилася в такому скрутному становищі. За його словами США за президентства Байдена не використовували наявні кошти для допомоги Україні в повній мірі і не надавали вчасно необхідне озброєння. За цей час ми фізично знищили майже 4 млн касетних боєприпасів 155 калібру. Замість того, щоб їх надати Україні, ми  їх просто знищили. США не надали Україні жодного бойового літака і не дуже допомагають з підготовкою пілотів, хоча в США мабуть найбільший у світі флот бойових літаків. У 2022-2023 році більше сотні F-16 просто були списані.  А з 90 комплексів Patriot, які є на озброєнні США, Україна отримала лише один – зазначає військовий аналітик в ефірі Українського Радіо і додає, що Трамп може дозволити бити далекобійною зброєю вглиб РФ, якщо Путін не пристане на його пропозицію закінчення війни.

0:00 0:00
10
1x

Володимир Зеленський і Дональд Трамп. Фото: Reuters

В України більше шансів вижити з Трампом, ніж із Гарріс

Чому українцям варто радіти перемозі Трампа?

Трамп переміг і в України більше шансів вижити за його президентства, ніж за президентства Гарріс. Якби виграла Камала, то шансів було б небагато, як їх не було з Байденом. Головна причина того, чому Україна опинилася в скрутному становищі це недостатнє постачання зброї для України. Зараз у Байдена і Гарріс є 9,1 млрд доларів на допомогу Україні зі складів США. За весь цей рік президент США поставив в Україну по PDA (Presidential Drawdown Authority) зброї на 4,8 млрд доларів, тобто майже вдвічі менше, ніж у нього зараз є. Залишок в 6 млрд доларів невідкладної допомоги від народу США мав би згоріти. Ці кошти не збиралися використовувати. Про це у серпні-вересні повідомляли 4 різні джерела. Там були різні мотиви, але такий був наратив. Ми зібрали 5 тисяч підписів для петиції до Блінкена, Остіна. До нас доєдналися ще інші організації і після цього почалися зрушування. Доєдналися медіа і президент Байден був змушений почати використовувати ці повноваження. Це дуже добре показує, яка насправді була його мета у війні з Україною. І ця мета: варити Україну поступово. Якби хотіли зварити Росію, то Україні б надали достатньо зброї, щоб вона робила це ефективно. Наразі Україна отримала зброї від США на 28 млрд доларів за майже три роки війни. За цей час ми фізично знищили майже 4 млн касетних боєприпасів 155 калібру. Замість того, щоб їх надати Україні, ми  їх просто знищили. Цей контракт був підписаний 15 квітня 2022 року.

Не варто розраховувати на якусь економічну допомогу з боку США

Які перспективи очікують на Україну в новому політичному контексті?

Трамп скоріш за все спробує домовитися з Путіним і Зеленським. Він спробує їх посадити за стіл перемовин і ця ідея провалиться. Чому Путін має погоджуватися на менше, ніж він собі запланував? Так само й Україна не погодиться на поступки. Є великі проблеми з мораллю. Але це не проблеми на фронті, це проблеми з розумінням за що ми воюємо. Після того, як буде перша поразка в спробі домовитися, далі Трамп буде вирішувати, що з цим можна зробити, щоб припинити війну.  Минулої каденції він вивів війська з Іраку і зробив це успішно. Також він підготував вивід військ з Афганістану, але виводив їх вже Байден. Крім того, Трамп вивів більшість військ з Сирії. Тобто там де міг, він зменшив присутність Америки і це його парадигма. Він не хоче вести війни. Але питання в тому, що Росія це не Сирія і не Ірак. Тому Путін на таке не погодиться. Російські танки в Києві нікому не потрібні: ані Трампу, ані Байдену. Це буде величезна поразка для їхнього іміджу. Не варто розраховувати на якусь економічну допомогу з боку США, але ми спробуємо зробити все, щоб принаймні економічна допомога була конвертована в більшу військову допомогу.

З 90 комплексів Patriot, які є в США, Україні дістався один

Яку зброю зараз найскладніше отримати і чому?

Наразі є певні червоні лінії, які намалював Путін Байдену. Це стосується типів озброєння і місць їхнього застосування. Щодо типів озброєння, то США не надали Україні жодного бойового літака і не дуже допомагають з підготовкою пілотів, хоча в США мабуть найбільший у світі флот бойових літаків. У 2022-2023 році більше сотні F-16 просто були списані.  Крім того, США не дають Україні бойові гелікоптери. Одного разу вдалося отримати 31 танк Abrams, більше нічого не було. По ППО зараз задекларовано три комплекси Patriot, а доставлений один. У США є 85-90 таких комплексів, а на бойовому чергуванні лише 60. Тобто є 25-30 комплексів, які можна було надати Україні. Їх виробляють по 12 штук на рік. За три роки надати 1 комплекс дуже добре свідчить про політику Білого дому.

США утилізували 4 млн касетних боєприпасів, хоча могли передати їх Україні

Якщо у Сенаті та Конгресі більшість буде у республіканців чи не спричинить це перебої із допомогою для України?

Я не знімаю відповідальність з Майка Джонсона і Республіканської партії стосовно того, що вони тягнули з наданням допомоги аж до квітня. Однак у Байдена, коли він у грудні припинив надавати допомогу було ще 4,2 млрд доларів по PDA. Окрім цього, у Байдена була USAI (Ініціатива сприяння безпеці України) відповідно до якої можна було закуповувати українські дрони. Цього не було зроблено. У Байдена була FMF (Foreign military financing). Тобто можливості були. Можна було не знищувати 4 млн касетних боєприпасів.

Трамп може дозволити Україні бити далекобійною зброєю вглиб РФ

Як українські ГО достукуються до конгресменів і переконують їх допомагати Україні?

На сайті Protect Ukraine Now за весь час було 7 тисяч листів. Це дуже мало. На жаль, наш сайт не користується популярністю як засіб надсилання листів. У вересні ми почали збирати підписи для петиції, аби допомога для України не згоріла. Ми зібрали 518 людей, які написали своїм конгресменам і сенаторам відповідне прохання. Петиція, яку відправили в Конгрес набрала близько 5000 підписів. Надалі ми плануємо переконувати сенаторів і конгресменів надати якомога більше допомоги Україні по PDA. Є 9,1 млрд доларів яких вистачить на півтора роки війни. Навіть якщо не буде виділена додаткова допомога, у Пентагона є 19 млрд доларів, яких вистачить на відновлення. Так само є 9,1 млрд доларів по PDA саме для України. Потрібно надати дозвіл Україні бити далекобійною зброєю вглиб РФ. Це буде один з козирів при торгах. Якщо Путін не піде на якісь компроміси, то Трамп може дозволити бити вглиб РФ. Він взагалі може дозволити все що завгодно. Рішучості в нього вистачає. Підтримка України  в інтересах США. 

Останні новини
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку  "Смолоскип"
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку "Смолоскип"
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
Стрибки між стилями та емоціями: The Unsleeping випустив альбом "Справжній бедрум панк"
Стрибки між стилями та емоціями: The Unsleeping випустив альбом "Справжній бедрум панк"
Промінь рекомендує: VOL'DEMAR із треком "Без зайвих слів..."
Промінь рекомендує: VOL'DEMAR із треком "Без зайвих слів..."
Новини по темі
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Якщо немає сильних морозів, будинок тримається 2-3 доби — Сергієнко
Інтерес Заходу до відновлення польотів в Україні є, але все залежить від війни — Шевченко
"Змінювалися держави, створювалися і руйнувалися імперії, а Українське Радіо залишалося", — Денис Шмигаль
Голосувати можна за три країни, одна з яких навіть власна – Скибінська про Дитяче Євробачення