Наслідки масованої ракетної атаки: ситуація в Запоріжжі

Наслідки масованої ракетної атаки: ситуація в Запоріжжі

По ДніпроГЕС цього ранку ворогом було здійснено два прямих влучання, там триває пожежа. Загрози прориву греблі немає, ситуація контрольована. Щодо Запоріжжя, то тут ворог задав 12 ракетних ударів, вражено об'єкти інфраструктури, порушено енергопостачання в місті, хоча енергетики частково відновили постачання переважній більшості мешканців, 7 будинків зруйновано, 35 пошкоджено, є десятки постраждалих, станом на 12 дня троє людей загинуло. Подробиці знає журналістика Запорізької регіональної редакції Українського Радіо Юлія Сафронова.

0:00 0:00
10
1x

Фото: офіційний телеграм-канал прем‘єр-міністра України Дениса Шмигаля. Запорізька обласна прокуратура. Сайт Національної поліціі України 

Через масований російський обстріл по території Запоріжжя ДніпроГЕС-1 та ДніпроГЕС-2 не працюють. Наслідки обстрілу до кінця невідомі. На ГЕС-2 зараз намагаються загасити пожежу, тут є об'ємні пошкодження і їхнє відновлення буде вимагати багато часу, наголосив генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота. ГЕС-2 зазнала серйозних пошкоджень. Упродовж дня стане зрозумілим, що саме відбулося і чи запустять станцію знову та коли це відбудеться. На відновлення потрібно багато часу. Працівники самої станції не постраждали. Як відомо, в цей час дорогою проїжджав тролейбус, який мав привезти працівників на роботу. Він загорівся в результаті прямого влучання ракети. 

Зараз вирішують питання про початок спуску води з верхнього б’єфу через греблю до нижнього б’єфу, щоб зменшити тиск на греблю. Рух транспорту греблею перекрито. Транспорт рухається в об'їзд. Тому відчутні великі корки в місті. Начальник ОВА Іван Федоров запевнив, що до вечора або впродовж доби рух цією ділянкою відновлять. 

Щодо ЗАЕС, то пошкоджена одна із ліній електропередач, але роботі станції це не зашкодить, оскільки вона ще живиться із однієї лінії. 


Запоріжжя. Попередньо 7 будинків зруйновано, 35 - пошкоджено. Фото: Запорізька обласна державна адміністрація.

Постраждало від відключення електроенергії понад 7 тисяч споживачів безпосередньо в місті і в 40 населених пунктах. Енергетики вже відновили постачання переважній більшості споживачів. 

У ніч на 22 березня 2024 року рф завдала комбінованого удару із застосуванням ударних дронів, балістичних та крилатих ракет по українських містах в різних регіонах України. Були влучання по об’єктах критичної інфраструктури, електростанціях і лініях постачання енергії та звичайних житлових будинках.

Усього ворог застосував 151 засіб повітряного нападу. До відбиття ракетно-авіаційного удару залучено зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил та Сухопутних військ, мобільні вогневі групи, засоби радіоелектронної боротьби Сил оборони України. В результаті протиповітряного бою знищено 92 повітряні цілі:

- 55 ударних БпЛА типу "Shahed-136/131";

- 35 крилатих ракет Х-101/Х-555;

- 2 керовані авіаційні ракети Х-59.

Внаслідок удару є загиблі і поранені, спостерігаються проблеми з водо- та електропостачанням. 

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, загалом ситуація в енергетиці контрольована, рятувальники й енергетики вже працюють, аби оперативно повернути світло. Потреби у відключеннях по всій країні немає.

Українське радіо продовжує мовити в областях, де через масований обстріл діють відключення електроенергії та спостерігаються проблеми зі зв’язком та інтернетом.  Усі частоти Українського радіо по регіонам — шукайте тут.

Останні новини
Тримати в серці місце для любові: Positiff  представив сингл "Діаманти"
Тримати в серці місце для любові: Positiff представив сингл "Діаманти"
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку  "Смолоскип"
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку "Смолоскип"
Новини по темі
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
Втрати росіян зростуть: Попович про застосування протипіхотних мін
2,23 рекордних трильйона гривень на оборону. Підласа про держбюджет–2025
"За два тижні до обміну я знепритомнів на перевірці". Повне інтерв'ю Максима Буткевича
Флешмоб у Верховній Раді до 100-річчя Українського Радіо