Переможці Радіодиктанту національної єдності-2023

Переможці Радіодиктанту національної єдності-2023

Суспільне Мовлення оголосило у вівторок, 5 грудня імена переможців Радіодиктанту національної єдності-2023. Не припустилися жодної помилки у Радіодиктанті дві переможниці: Христина Гоянюк та Галина Шура. Переможцями Радіодиктанту національної єдності-2023 також стали учасники, які припустилися однієї помилки: Olesia Zhu; Євгенія Антонюк; Вікторія Норичка; Іванна Рубан; Юлія Шевченко.

0:00 0:00
10
1x

Фото: Українське Радіо

У вівторок, 5 грудня, Суспільне Мовлення оголосило імена переможців Радіодиктанту національної єдності-2023. Пресконференція за результатами цьогорічного Радіодиктанту відбулася у "Медіацентрі Україна – Укрінформ" у Києві за участі Дмитра Хоркіна, члена правління Суспільного Мовлення, Юлії Шелудько, виконавчої продюсерки Українського Радіо та координаторки Радіодиктанту національної єдності, й Олени Масалітіної, голови комісії з перевірки Радіодиктанту та  віцеголови Ради громадської організації "ЕдКемп Україна", а також на відеозв’язку був читець цьогорічного диктанту Олексій Гнатковський.

"Цього року у нас дві переможниці, які написали Радіодиктант-2023 без жодної помилки. П’ять осіб написали Радіодиктант з однією помилкою. 34 слухачі та глядачі написали текст Радіодиктанту з двома помилками, а решта — з трьома та більше помилками, — зазначила виконавча продюсерка Українського Радіо, координаторка Радіодиктанту національної єдності Юлія Шелудько. — У нас завжди є папка "Цікаве". Туди додаємо листи до Українського Радіо, до Суспільного. Часом люди надсилають вірші, оповідання, есе, просто пишуть про себе. Також цікаво, що цього року був один лист із Москви — він не став переможним. Географія листів цього року, як завжди світова: звісно, найбільше листів з України, є багато з Європи, а також зі всіх континентів та десятків держав. Загалом близько 20 тисяч листів. Паперових менше — лише близько трьох тисяч, але щороку зростає кількість електронних".

Не припустилися жодної помилки у Радіодиктанті дві переможниці: Христина Гоянюк та Галина Шура.

Переможцями Радіодиктанту національної єдності-2023 також стали учасники, які припустилися однієї помилки:

•    Olesia Zhu 
    Євгенія Антонюк 
    Вікторія Норичка 
•    Іванна Рубан 
    Юлія Шевченко 

"Радіодиктант національної єдності — це унікальна українська акція єднання, яка має вже історичну тяглість — понад два десятки роки Радіодиктант звучить в ефірі Українського Радіо. Приклад Христини Гоянюк, яка цього року потрапила до Книги рекордів України як постійна учасниця, що не пропустила жодного Радіодиктанту від 2000 року та неодноразова переможниця вказує нам на цю традицію писати разом. Та попри тяглість нам вдається щороку долучати нових учасників і це дуже важливий фактор об'єднання українців у цілому світі", — зазначив Дмитро Хоркін, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо, телебачення та діджиталу. 

"Я читав так, як вважав за потрібне. Насправді це було найдовше прочитання диктанту, як мені вже потім сказали мої друзі й знайомі, які відстежували це. Я перевищив ліміт, що мені виділили [на прочитання диктанту] на 6 чи 7 хвилин. Я правда запам’ятаю на все своє життя, що я та всі українці у світі об’єдналися навколо, а я це вербалізував. Для мене це велика честь. І я правда ніколи не забуду цього досвіду, — поділився актор та читець Радіодиктанту-2023 Олексій Гнатковський. — Дуже дякую всім організаторам, які надали мені можливість це зробити. Дякую всім, хто писав цей диктант: хто правильно писав, хто неправильно писав, хто помилився. Тому, що правда не в цьому — переміг чи не переміг, а що ми разом робили свято української мови, і це дуже круто. Я б повторив". 

Цьогоріч Радіодиктант національної єдності-2023 відбувся 27 жовтня, у День української писемності та мови, який, згідно з указом Президента України Володимира Зеленського, відтепер відзначатиметься го дня. Авторкою тексту "Дороги України" стала Катерина Калитко, поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії. Читав диктант актор і театральний режисер Олексій Гнатковський. До методичної роботи над Радіодиктантом традиційно долучилася мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко. Традиційно і цьогоріч найбільший україномовний флешмоб об’єднав сотні тисяч українців у всьому світі.

Суспільне Мовлення транслювало Радіодиктант на всіх платформах: телебаченні, радіо та діджиталі: по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура, наживо транслюватиметься в ефірі телеканалу Суспільне Культура, на ютуб-каналі Українського Радіо і на фейсбук-сторінках Суспільного. Кількість переглядів на ютуб-каналі Українського Радіо сягнула майже пів мільйона. 

Листи з текстами Радіодиктанту перевіряли представники вчительської спільноти EdCamp Ukraine. 

Нагадаємо, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткований командою Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку і вже став найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світу. Цьогоріч листи з радіодиктантом на перевірку надійшли з 39 країн світу, в тому числі написані шрифтом Брайля. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс "Бробакс", навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.