war

Олена Шуляк на чолі керівної партії. Чи врятує це рейтинги Зеленського?

16.11.2021 р., 12:16

Керівна партія "Слуга народу" обрала нове керівництво партії. Новою головою партії "Слуга народу" обрано народну депутатку України 9-го скликання Олену Шуляк. Чи вдасться зупинити поступове зниження рейтингів, і у який спосіб вплине зміна голови партії, Українське радіо дізнавалося в політолога Петра Олещука.

Про обрання Олени Шуляк головою партії "Слуга народу"

"Це рішення було доволі прогнозованим. Раніше Олександр Корнієнко заявив про свою відставку. Я вважаю, що він зробив доволі серйозний обсяг роботи, сформувавши структуру, яка функціонує. Є відповідна кількість депутатів у місцевих радах, у Верховній Раді.

Що стосується нової очільниці партії, то потрібен час, щоби оцінити роботу Олени Шуляк", — зауважив політолог Петро Олещук. 

 

Олександр Корнієнко заявив, що "Слуга народу" вже виконала 42% передвиборчих зобов'язань. Думка експерта 

"Щоби остаточно сказати свою думку, необхідно порівнювати діяльність і результати "Слуги народу" з результатами інших партій.   Проте, я вважаю, що, враховуючи сьогоднішню ситуацію, це є цілком нормальним результатом", — зауважив політолог.

 

Про поступове зниження рейтингів провладної партії

"Просідання рейтингів керівної політичної сили є звичною ситуацією для України і тут немає нічого принципового нового. Ми також спостерігали впродовж цього року сильні коливання рейтингів Президента Володимира Зеленського та керівної партії. На початку року було доволі серйозне просідання рейтингів, але після лютневих рішень і подальших рішень, які були прийняті РНБО спостерігалося підвищення рейтингу і зараз ми, фактично, бачимо повернення до рейтингових позицій початку 2021 року.

Важко сказати як саме обрання Олени Шуляк вплине на рейтинги керівної партії. Можна припустити, що зміна керівництва партії навряд чи позначиться на рейтингах "Слуги народу". Адже на це значною мірою впливають рішення, які ухвалюються на рівні державного керівництва", — зауважив політолог Петро Олещук.

Про рішення виключити з партії "Слуга народу" депутатів, які голосують всупереч з партійною лінією

"Аналогічні рішення вже ухвалювали раніше. Уже були виключені з фракції "Слуга народу" деякі депутати і я вважаю, що подібні рішення будуть ухвалюватися і в майбутньому. Оскільки голосування за ті або інші рішення можуть бути індикатором відданості партії й тим завданням, які керівництво партії ставить перед депутатами", — розповів політолог Петро Олещук.

 

Чи можливі дострокові вибори в Україні

"Я вважаю, що дострокові вибори в Україні є віддаленим варіантом. Якщо судити, зважаючи на результати рейтингів, які публікують соціологи станом на сьогодні, то доволі важко уявити собі життєздатну коаліцію, яка буде побудована, виходячи з результатів тих рейтингів. Тому я доволі скептично ставлюся до ідеї дострокових виборів, тому що за їхніми підсумками навряд чи вдасться побудувати життєздатну коаліцію і відповідно життєздатний Уряд", — зауважив політолог Петро Олещук.

Фото: Facebook Олени Шуляк

Олена Шуляк на чолі керівної партії. Чи врятує це рейтинги Зеленського?

Новини по темі