Чому це не так?
Пропагандисти відводять українцям пасивну роль, хоча саме українці заклали основу для розвитку радянської космонавтики. Того самого Юрія Гагаріна в космос відправив українець Сергій Корольов. І в цілому серед засновників космонавтики чимало українців, про що розповідав у інтерв'ю "24 каналу" радник глави НКАУ Едуард Кузнєцов.
У 2017 році український підприємець Максим Поляков викупив активи, патенти і ліцензійні угоди американської компанії Firefly Space Systems і створив Firefly Aerospace. У 2018 році в Дніпрі був відкритий науково-дослідний центр цієї компанії. Firefly Aerospace стала другою компанією після компанії Ілона Маска, якій було надано ексклюзивні права від Держдепу США на використання космодромів для запуску легких ракет-носіїв.
Україна у космічній галузі співпрацює із 30 країнами, серед яких і Китай. За даними Державного космічного агентства, з 1991 по 2018 було здійснено 158 запусків ракет-носіїв, які були виготовлені українськими підприємствами. Україна також бере участь у міжнародних проектах створення носіїв Antares та VEGA.
Максим Яковлєв звернув увагу, що в пізні часи СРСР космосмічна сфера переживала занепад, тому що інтелектуальна думка не може працювати в контабірних умовах.
"Космос – дуже важливий для радянської пропаганди, навіть в Східній Німеччині дуже багато вулиць названі на честь Юрія Гагаріна. Це дійсно був прорив, але після цього був спад. Коли Ілон Маск запускає ракети, в Росії ми спостерігаємо, як служителі РПЦ святою водою окроплюють досягнення роскосмосу, які достатньо сумні", – розповів він.