Мобільний додаток

Між радіацією та інформацією багато спільного: про що оповість "Артефакт Чорнобиля"

6.11.2019 р., 10:32

Наприкінці жовтня митці проєкту ARTEFACT встановили новий рекорд України, перетворивши об’єкт "Дуга" у Чорнобилі на найбільшу digital-скульптуру "Чорнобильське сяйво", яка також є найбільшою лазерною інсталяцією в Україні. Світлана Коршунова, організаторка проєкту ARTEFACT, виконавча продюсерка фільму “Артефакт Чорнобиля" в ефірі Радіо Промінь розповіла про свій проєкт та його цілі.

Світлана Коршунова розповіла, що проєкт ARTEFACT працює з переосмисленням Чорнобиля через сучасне мистецтво.

"Ми працюємо з інформаційною складовою Чорнобиля, тому що в час фейків, постправди особливо важливо розуміти важливість медіаграмотності. Та недбалого ставлення до інформації. Чорнобильська катастрофа – це найкращий приклад, який не потрібно забувати, який закликає до усвідомлення себе, того, що твориться у вашому житті, та переосмислення усієї культури. Інформація, як і радіація – непомітна, але дуже важлива та може призводити до дуже цікавих наслідків. Чорнобиль – це інформаційна катастрофа. Живучи поруч з місцем найбільшої техногенної катастрофи світу, українці нічого не знають про цю катастрофу", – зазначила організаторка проєкту.

Вона розповіла, що ARTEFACT від самого початку працював з міжнародною аудиторією.

"Ще задовго до НВО ми запросили понад 200 представників медіа з усього світу. І вже тоді про проєкт написали The Guardian, Bloomberg та інші ЗМІ. Наш проєкт – міжнародний, і він розповідає про сучасну Україну світові, – пояснила Світлана Коршунова. – Наприкінці цього вересня ми привозили до Києва виставку "Артефакт Чорнобиля 33". Це сучасна медіа-арт-виставка з технологіями віртуальної реальності, лазерами та медіапроєкціями, яка мала успіх і гарні відгуки як від експертів, так і від безпосередніх учасників події".

Фільм "Артефакт Чорнобиля", до якого увійдуть у тому числі кадри з найбільшою в Україні лазерною інсталяцією "Чорнобильське сяйво", на яку тимчасово було перетворено об'єкт "Дуга", планують випустити до 34-ї річниці Чорнобильської трагедії.

"Ми докладемо всіх зусиль, щоб стрічка вийшла у найактуальніший момент – у квітні", – анонсувала Світлана Коршунова.

Читайте також: "Це культура, яка потрібна кожному": ліквідатор аварії на ЧАЕС про чорнобильський туризм

АРТ-Є-ФАКТ (ARTEFACT) – соціально-культурний арт-проєкт з переосмислення Чорнобиля, який почався задовго до серіалу HBO. Головна мета – переосмислення трагедії Чорнобиля новими сучасними видами мистецтва в минулому української нації, як найбільшої інформаційної катастрофи світу. Організатори та митці створюють артефакти, які мовою культури та арту несуть оновлене сприйняття трагедії Чорнобиля.

Фото ARTEFACT

Між радіацією та інформацією багато спільного: про що оповість "Артефакт Чорнобиля"

Новини по темі