Мобільний додаток

Українська класика в світовому контексті: Ukrainian Live Tour дістався Києва і вирушає у ще 6 міст

16.10.2019 р., 11:45

Заступник директора Львівського будинку органної та камерної музики, директор проекту Ukrainian Live Tour Тарас Демко розповів в ефірі Радіо Культура про новий проект відродження української класики та тур Україною.

Ukrainian Live Tour — це захоплива розповідь про міфи, час, пристрасті та Галичину. З понад 1000 композиторів було обрано 10 митців, які жили і творили музичну культуру на зламі епох. Вони — ніжні та романтичні, трагічні та мрійливі, бурхливі та медитативні — їх твори, об’єднані в унікальну добірку, яку почують у тринадцятьох містах України.

"Ми подумали — а чому б не зробити окремий проект, який буде виключно спрямований на представлення української класики у світовому контексті?", — говорить Тарас Демко.

Фото: Тарас Демко/Galinfo

Ukrainian Live Tour є частиною низки проектів, підтриманих Українським культурним фондом, які скеровані на відродження української класики. 

Вперше його було презентовано в березні. Багато відомих людей підтримали презентацію у Львові. У травні відбувся перший концерт за підтримки дружнього шведського оркестру і хору. 

"Ми запросили українських композиторів, щоб вони представили свої твори і наш оркестр їх виконав", — говорить Тарас Демко. 

До речі, ця концертна програма прозвучить знову 18 жовтня у Вінниці у рамках музичного фестивалю Contemporary music days. Ukrainian Festival Orchestra на чолі з диригентом Іваном Остаповичем виконають твори "Libera me" Святослава Луньова, "Кітч-музика" Валентина Сильвестрова, "Етюди старого міста" Любави Сидоренко, "Венера у хутрі" — твір Богдани Фроляк, написаний 2004 року за новелою Леопольда фон Захер-Мазоха.

Фото: Mojemisto

У рамках проекту відбувся також концерт у селі Годовиця під Львовом. Колись там творив Пінзель, а нині там руїни.

"Ми хотіли представити на фоні руїни віднайдену українську класику", — пригадує митець.

А ще буквально щойно у Львові завершився "Людкевич-фест" — фестиваль присвячений творчості класика української музики, львівського композитора, Станіслава Людкевича. 

15 жовтня у Києві презентували концерт в рамках Ukrainian Live Tour, столиця України стала сьомим містом. До цього виступи музикантів побачили поціновувачі у Львові, Тернополі, Хмельницькому, Вінниці, Рівному і Житомирі. 

"Чим далі до Сходу, тим інтерес публіки — камерніший, тепліший", — ділиться спостереженнями керівник проекту. 

Надалі концерти відбудуться: в Чернігові 16 жовтня, у Харкові — 18 жовтня, у Дніпрі — 20 жовтня, у Кривому Розі — 23 жовтня, у Кропивницькому — 25 жовтня, і в Одесі — 26 жовтня.

Фото: organhall.com

Українська класика в світовому контексті: Ukrainian Live Tour дістався Києва і вирушає у ще 6 міст

Новини по темі