Чому пішов з посади спецпредставник США Курт Волкер та які будуть наслідки — аналізує професор Євген Бистрицький

Чому пішов з посади спецпредставник США Курт Волкер та які будуть наслідки — аналізує професор Євген Бистрицький

Чому пішов з посади Спеціальний представник Державного департаменту США в Україні Курт Волкер? Які зміни в українсько-американській політиці можливі після призначення нового спецпредставника? Про це в ефірі Українського Радіо спілкувалися з доктором філософських наук, професором Євгеном Бистрицьким.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

На думку Євгена Бистрицького, Курта Волкера у цій гучній справі підставили, і намагаючись організувати зустрічі для представника Офісу президента України з радником Дональда Трампа, він порушив свої посадові обов’язки.

"Його підставили фактично. Підставив правовий радник Трампа, Джуліані. Він йому порадив допомогти щодо справи Байдена, інакше кажучи, щоб Волкер якраз навів контакти й запросив когось з Офісу президента приїхати на зустріч з ним. Так чи інакше, він став залучений фактично до використання службового становища Трампом через Джуліяні. Очевидно, Волкер правильно зробив. У даному випадку, він порушив принципи стосунків з закордонною державою, свою позицію всередині Штатів, він фактично почав працювати на одну сторону, замість того, щоб утримувати тут необхідний для такої посади нейтралітет".

Професор вважає, що рішення про відставку Волкер схвалив самостійно:

"Як тільки стало ясно, що він не дотримався стандартів своєї посади, він як чесний службовець і принципова людина, просто подав заяву про відставку". 

Загалом, експерт характеризує спецпредставника США як розважливу людину:

"Курт Волкер — дуже авторитетна людина, дуже ефективний посланець і менеджер з питань, що стосуються впровадження Мінських угод, стосунків з Росією, він дуже розважлива людина, його поради завжди були ефективні й такі, які спрямовували нашу владу на правильні стосунки з Росією".

    

Фото: Курт Волкер/AFP

Що буде означати це звільнення для України? Експерт радить почекати з висновками та подивитися, хто буде наступником Волкера.

"Є небезпека, що буде призначено менш розважливу людину, яка буде йти у фарватері у Трампа щодо пом'якшення стосунків з Росією — це для нас буде дуже неприємно. Що було останнє у Волкера і що мені не сподобалось — він рекомендував нашому президенту прямі переговори з Путіним, і це небезпечно з різних причин. Тому що для таких переговорів треба досвід, виваженість і дуже хороше знання справи. А по-друге, у Путіна особлива риторика. Очевидно, він може говорити одне, а потім робити інше, причому це буде оприлюднено і так далі. У даному випадку очевидно, що навіть якщо будуть якісь прямі персональні переговори, то до них все одно треба якимось чином додавати переговори з присутністю принаймні представників нормандської четвірки", — вважає Євген Бистрицький.

28 вересня Спеціальний представник Державного департаменту США в Україні Курт Волкер подав у відставку після скандалу з телефонною розмовою президентів Трампа та Зеленського, під час якої президент США намагався тиснути на українського колегу з приводу розслідування відносно родини Джо Байдена. У рамках розслідування імпічменту щодо Дональда Трампа Курта Волкера також викликають на допит.

Фото: Євген Бистрицький/Українське радіо