Мобільний додаток

Енергоефективність: з чого почати і як це допомагає економити

23.09.2019 р., 15:50

Купуючи квартиру чи будинок, фахівці наполегливо радять звертати увагу на платіжки за комунальні послуги. У будинках з низьким класом енергоефективності ціни за опалення "кусаються". Навіть замінивши двері і вікна, ви не зможете вплинути на вартість комунальних послуг. Для того, щоб тарифи за спожите тепло були меншими, необхідно підвищити клас енергоефективності будівлі. Що таке енергетична сертифікація будівель і як отримати енергосертифікат? В ефірі Радіо Культура розповів директор департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності Роман Марецький.

"Якщо ми говоримо про енергетичну сертифікацію будівель, закон був схвалений ще в 2017 році. Але обов’язкові норми з приводу сертифікації вступили в норму з 1 липня 2019 року. Але знову ж таки, якщо ми говоримо про приватний сектор, це стосується як приватних будинків, так і ОСББ та ЖБК. Для них не є обов’язковою сертифікація", — пояснює фахівець.

Він звертає увагу, що сертифікація є обов’язковою для об’єктів будівництва, тобто це нове будівництво, реконструкція чи капітальний ремонт.

"Це будівлі державної власності. Але знову ж таки, якщо опалювальна площа у них більше, ніж 250 кв. м, її часто відвідують громадяни і у всіх приміщеннях розташовані органи державної влади. Це будівлі, в яких розташовані органи місцевого самоврядування. Але знову ж таки, є критерій – це опалювальна площа більше, ніж 250 квадратних метрів. Необхідно, щоб там здійснювалася термомодернізація. Якщо там здійснюється термомодернізація, тоді це також обов’язковий момент. І будівлі, в яких здійснюється термомодернізація за умови державної підтримки. У цих чотирьох випадках це є обов’язковим. В усіх інших випадках ви можете отримати сертифікат енергетичної ефективності, який покаже клас енергоефективності вашого будинку. Є класи: A, B, C, D, E", — розповідає він і додає, що клас А – найбільш високий, а E – найбільш низький.

Роман Марецький пояснює, для чого потрібен цей механізм.

"Для того, щоб той чи інший будинок мав сертифікат енергоефективності, і люди могли орієнтуватися, якщо ми говоримо про новобудову. Будують квартиру, в тій чи іншій новобудові. Можна буде чітко знати, який рівень енергоспоживання, тепловтрат в будинку. Тобто чітко можна орієнтуватися, скільки теплової енергії і скільки інших ресурсів буде витрачатися — наскільки енергоощадливий цей будинок. Це наближення до європейського законодавства, яке давно цей механізм запровадило”, — розповідає він.

Фахівець зазначив, що енергосертифікацію проводить енергоаудитор, який має бути незалежним і який має отримати атестат. Бази даних щодо енергетичних сертифікатів і атестованих енергоаудиторів є на сайті Держенергоефективності.

Новини по темі