Мобільний додаток

Арешт Платіні не загрожує проведенню чемпіонату з футболу в Катарі – журналіст

18.06.2019 р., 21:21

Арешт президента УЄФА Мішеля Платіні не вплине на те, що Катар проводитиме чемпіонат з футболу 2022 року, заявив Українському радіо в програмі "Сьогодні.Вввечері" спортивний журналіст Костянтин Андріюк.

Ведучі:

Віталій Науменко, Наталія Чорна

"Важко сказати, що буде далі, але оскільки Франція, як і інші країни ЄС, є цивілізованою, де працює правосуддя без огляду на регалії людини чи її заслуги, якщо людина порушила закон, вона буде покарана.  Це те, що називають верховенством права", – розповів Констянтин Андріюк.

Як вважає журналіст, якщо Платіні вже затримали, значить докази того, що він переступив закон, є: "Скандал почався, коли, якщо я не помиляюсь, ФБР довели, що мала місце транзакція УЄФА на мільйон швейцарських франків. Це стало підставою для розслідування".

"Щодо того, як Платіні тут замішаний: припускаю, що він впливав на членів виконкому, які голосували за надання права проводити чемпіонат Катару. Адже надання такого права саме цій країні виглядає дуже дивно", – сказав Андріюк..

Проте, з його слів, сумнівно, щоб в Катару відібрали право проводити в себе чемпіонат 2022 року: "Мої припущення такі, що не відберуть, адже тут напрошуються асоціації з Росією. РФ також була замішана в аналогічній справі, підозрювалось, що вона купила право проведення чемпіонату 2018 року, проводилось багато розслідувань, потому ще й було доведено, що Росія є агресором. Але в сумі чемпіонат все одно відбувся в РФ", – підсумував журналіст.

Колишнього президента УЄФА та легендарний в минулому футболіст Мішеля Платіні затримали у рамках розслідування справи про можливі корупційні порушення при виборі країни-господаря чемпіонату світу 2022 року, якою став Катар.

Слухати повну версію.

ФОТО: facebook Костянтина Андріюка

Новини по темі