Мобільний додаток

Бондаренко: від кандидатів у президенти ще варто очікувати оголошень про підтримку

19.03.2019 р., 09:19

Експерт з питань конституційного права Богдан Бондаренко заявляє, що вираження підтримки одного кандидата на користь іншого ще варто очікувати. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" він прокоментував, якою є особливість об’єднань кандидатів у президенти напередодні виборів.

Ведучі:

Богдан Буткевич, Христина Стець

"Після 7 березня скасувати свою реєстрацію не можна. До того ж, усі об’єднання, які відбулися, є дуже різними. Перше об’єднання відбулося ще до початку виборчого процесу, коли об’єдналися Юрій Бойко та Вадим Рабінович з метою створити цільного кандидата від колишнього біло-блакитного електорату. У межах виборчого процесу відбулося й інше об’єднання, яке, по суті, більше орієнтоване на парламентську кампанію, але воно розбило образ єдиного кандидата від опозиції", — зазначив Богдан Бондаренко.

Експерт прокоментував об’єднання демократів на користь Анатолія Гриценка, зауваживши, що це об’єднання вимагали й самі потенційні виборці кандидатів.

"Стосовно об’єднання Андрія Садового, Анатолія Гриценка та Дмитра Гнапа, тут відбулося дещо інше. Садовий подивився, що його рейтинги не дозволяють йому серйозно виступити на президентській кампанії для того, щоб це дало йому якісь плюси на парламентській, він це дуже якісно врахував і знявся на користь Гриценка. Крім того, до цих умовно демократично-ліберальних сил стояла вимога від їхніх виборців стосовно об’єднання вже дуже тривалий час. Якби вони не об’єдналися, це всім би знизило рейтинги",  — сказав він.

Богдан Бондаренко пояснив, чому Сергій Тарута підтримав Юлію Тимошенко.

"Щодо об’єднання Юлії Тимошенко та Сергія Тарути, то тут треба розуміти, що можливість їх об’єднання обговорювалась вже дуже давно, тому що певною мірою є близькість і їхніх програм, і, як я розумію, Тарута давно був не проти працювати у команді з Тимошенко, але питання у тому, наскільки це є ефективним зараз. Мені здається, тут буде інша ситуація, коли особливість буде полягати в самій кампанії. Її особливість, наскільки я чув, буде полягати у тому, що він не просто знімається, як кандидати в усіх попередніх випадках, а він ще разом з нею буде проводити передвиборчу агітацію. Це йому потрібно для того, щоб не нівелювати свій рейтинг", — зауважив Бондаренко.

Експерт додав, що "перетікання рейтингу одного кандидата до іншого не дає розуміння, що рейтинги плюсуються і кандидат набирає більше, але все одно це дуже важливо зараз, коли ми бачимо, що у нас дуже багато кандидатів. Коли кандидати знімаються на користь когось іншого, це частково сприймається так, що начебто ця людина здатна об’єднувати навколо себе і вона спрощує для виборця розуміння того, щось ось цей може нас об’єднати".

Бондаренко висловив думку, що вираження підтримки одного кандидата на користь іншого ще варто очікувати.

"Вираження підтримки одного кандидата на користь іншого ще варто очікувати. Вони, безумовно, будуть з огляду на те, що нас чекає ще другий тур, в якому так чи інакше буде відбуватися підтримка кандидатів", — сказав він.  

Нагадаємо, вибори президента України заплановані на 31 березня. Центральна виборча комісія України створила 199 окружних виборчих комісій для проведення виборів президента України. Дільничні виборчі комісії мають бути сформовані до 12 березня. ЦВК 8 лютого завершила реєстрацію, тоді було 44 кандидатів у президенти.  Зараз балотуються у президенти 39 кандидатів.

Прослухати повну версію. 

На фото — експерт з питань конституційного права Богдан Бондаренко,

facebook.com

Бондаренко: від кандидатів у президенти ще варто очікувати оголошень про підтримку

Новини по темі