Мобільний додаток

Уперше за 8 років Україна обігнала Росію по рейтингу сприйняття корупції ─ Юрчишин

7.12.2018 р., 11:18

Голова правління Трансперенсі Інтернешнл Україна Ярослав Юрчишин прокоментував динаміку боротьби з корупцією в України. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вранці" він розповів, що Україна суттєво просунулась у боротьбі з корупцією.

Ведучий:

Дмитро Хоркін

"Якщо порівнювати рівень корупції з 2014 роком, коли корупція була вертикально інтегрована, ми суттєво просунулися вгору на 12 позицій в рейтингу, набрали 4 бали і вперше за 8 років обігнали Росію по рейтингу сприйняття корупції, тобто показали себе краще, ніж Росія", ─ зазначив Ярослав Юрчишин.

Він додав, що "нам вдалося вдосконалити систему державних закупівель, відкрити реєстри власності, запровадити електронну систему декларування, запустити Національне антикорупційне бюро і почати справи проти людей, які за часів Віктора Януковича, навіть за часів Леоніда Кучми, вважались недоторканими. Хоча люди досі не відчувають, що у таких справах є справедливість".

Читайте також: ВАСУ може розпочати роботу в березні 2019 року - Артем Ситник

Нагадаємо, щорічно 9 грудня відзначається  Міжнародний день боротьби з корупцією, встановлений Резолюцією Генеральної асамблеї ООН 31 жовтня 2003 року. Цього дня у 2003 році у мексиканському місті Мерида на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції. 14 грудня 2005 року Конвенція набула чинності. Конвенцію підписали більше 140 держав і близько 80 ратифікували. Україна ратифікувала цю угоду 18 жовтня 2006 року.

Сьогодні з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією у Києві проходить конференція "Декорупція в Україні", на якій представники громадських організацій, влади та бізнесу проаналізують антикорупційні реформи, які відбулися в Україні з моменту перемоги Революції Гідності.

Прослухати повну версію розмови.

Новини по темі