Мобільний додаток

Росія у ТКГ в Мінську відмовилися провести обмін заручників — Геращенко

4.12.2018 р., 17:12

У Мінську під час сотого засідання Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі російська сторона відмовилася від чергової ініціативи України провести звільнення заручників.

Про це повідомила представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко у Facebook.

Як повідомила Геращенко, українська сторона ще раз передала пропозицію щодо звільнення заарештованих росіян в обмін на українців в російських тюрмах і помилування сепаратистів в обмін на українців на окупованих територіях.

"Ми передали конкретні списки і пропозиції в форматі 23/23 і 66/19 з пропозицією провести звільнення наших військових і цивільних з ОРДЛО до новорічних і різдвяних свят. Ми готові повторити минулорічний успіх і провести черговий етап звільнення 27 грудня. На жаль, Росія і їх маріонетки відмовилися від чергової ініціативи України і зірвали і цю пропозицію звільнення українців", — написала вона.

За словами Геращенко, Україна також вимагала негайного звільнити 24 військовополонених моряків, утримуваних на Росії, без всяких передумов.

"На них розповсюджується дія Женевських конвенцій, військовополонених не можна судити і ми вимагаємо їх негайного звільнення без передумов, без всяких обмінів", — додала вона.

Крім того, українська сторона у Тристоронній контактній групі закликала місію ОБСЄ негайно розпочати моніторинг акваторії Азовського моря.

Нагадаємо, 25 листопада українські кораблі в Азовському морі захопив спецназ Росії, які з екіпажами були доставлені в Керч. Пізніше в окупованому Сімферополі суд арештував і звинуватив українських моряків у порушенні кордонів Росії.

Росія у ТКГ в Мінську відмовилися провести обмін заручників — Геращенко

Новини по темі