Протидію російській пропаганді обговорили в Європарламенті

Протидію російській пропаганді обговорили в Європарламенті

Європарламент розкритикував агресивну російську пропаганду і дезінформацію та наголосив на необхідності більш активних дій в ЄС у протистоянні намаганням Кремля зруйнувати європейські цінності.

Про це йшлося у середу під час дебатів у Європарламенті щодо впливу російської пропаганди на країни Євросоюзу, повідомляє Укрінформ.

"Ми побачили декілька прикладів російських намагань маніпулювати громадською думкою в ЄС та впливати на результати виборів упродовж попередніх декількох років. Навіть беручи до уваги, що Кремль не мав успіху значно дестабілізувати європейські демократичні процеси у 2017 році, ми повинні діяти негайно, щоб посилити стійкість ЄС щодо цих загроз, включаючи вибори до Європарламенту у 2019 році", - заявила представник політичної групи Європейської народної партії Сандра Калнієте.

"Кожний раз, маючи спокусу знову зблизитися з Росією, ми повинні знати ціну, яку за це треба заплатити", - відзначила депутат від Європейських консерваторів та реформістів Анна Фотига. Вона додала, що такою ціною сьогодні можуть бути жертви серед українських дітей.

"Велика битва з дезінформацією, що вже триває, відбувається на цифрових платформах. Але це битва, до якої ми ще погано підготовлені. Дезінформаційні і пропагандистські кампанії становлять загрозу для країн-членів. Нині настав час для європейських урядів усвідомити це", - відзначив депутат-"народник" Естебан Гонсалес Понс.

У свою чергу представник політичної групи Альянсу лібералів і демократів за Європу Петрас Ауштревічус наголосив, що кремлівська пропаганда поширюється усім континентом – від Владивостока до Лісабона.

"Відповіддю ЄС на цю гібридну війну не має бути "медійна поліція". Нашою відповіддю має бути ефективна медійна політика ЄС, захист ліберальної європейської демократії, наших основоположних цінностей та способу життя", - наголосив він.

Представник європейських зелених Ребека Гармс відзначила, що не лише російська пропагандистська система, а й російські політики працюють на створення розбіжностей та поляризації в Європі, на підрив демократичних дискусій та зміцнення євроскептицизму.