Мобільний додаток

Порошенко закликає Раду розробити законопроект про Антикорупційний суд

1.12.2017 р., 15:56

Президент Петро Порошенко закликав голову Верховної Ради Андрія Парубія доручити голові профільного комітету парламенту утворити робочу групу із напрацювання законопроекту про антикорупційний суд з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Порошенко надіслав Парубію листа, в якому також попросив вжити передбачені Регламентом заходи для відкликання законопроекту №6011 "Про антикорупційні суди", що залишається внесеним до порядку денного парламенту, попри негативний висновок щодо нього з боку Венеціанської комісії. "Вважаю, що для успішного і швидкого ухвалення законопроекту він має бути підготовлений із залученням представників усіх або принаймні якнайбільшої кількості парламентських фракцій і депутатських груп. Напрацьовані робочою групою пропозиції будуть враховані у законопроекті, який буде внесений мною на розгляд Верховної Ради як невідкладний2, – йдеться в листі.

Напередодні міжнародна організація Transparency International Україна закликала президента України Петра Порошенка невідкладно подати на розгляд Верховної Ради законопроект про створення антикорупційного суду. В організації переконані, що немає необхідності для створення додаткової робочої групи для обговорення основних тез законопроекту.

Transparency International Україна наголошує, що основою для президентського законопроекту повинні стати напрацювання групи експертів, що були викладені у законопроекті №6011 "Про антикорупційні суди" із врахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Створення антикорупційних судів в Україні передбачає закон про судоустрій і статус суддів, схвалений у 2016 році. На початку лютого законопроект про антикорупційні суди зареєстрували у Верховній Раді. Він, серед іншого, передбачає, що суддів обиратиме окрема конкурсна комісія з міжнародними експертами у складі.

Цей документ критикували, зокрема у Вищій раді правосуддя вважають, що законопроект у ці редакції суперечить Конституції України.

Новини по темі