Мобільний додаток

Термін оприлюднення прізвищ вступників, рекомендованих до зарахування на бюджетні місця, перенесено (Аудіо)

1.08.2017 р., 19:05

Термін оприлюднення прізвищ вступників, рекомендованих до зарахування на бюджетні місця, було перенесено на 18 годину 1 серпня. Нагадаю, списки мали бути готові сьогодні до опівдня, однак більшість із вищих навчальних закладів не встигли їх підготувати. Відтак, Міністерство освіти і науки зранку розіслало лист, яким дало більше часу на це. Таке рішення допомогло не усім – деякі вищі навчальні заклади досі не оприлюднили списки. Тим часом дехто з абітурієнтів чекає їх появи просто у вишах, хоча дані мають бути оприлюднені насамперед в електронному вигляді.

Разом вступниками у приймальній комісії одного з київських університетів хвилювалася Юлія Конішевська.
 
На годиннику 11.15. У холі одного зі столичних університетів абітурієнти терпляче чекають появи списків з іменами майбутніх першокурсників,  рекомендованих до зарахування на бюджетну форму навчання. Кажуть, що стежити за цим в інтернеті не так цікаво, а з огляду на часті перебої в онлайн-системі - ще й ненадійно. Юнаки і дівчата не приховують хвилювання, адже вони доклали неабияких зусиль, щоб успішно скласти ЗНО і вступити на бюджетне навчання.

Минає година, а списків і досі нема. Хоча раніше Міносвіти визначило, що імена студентів-першокурсників виші мають оприлюднити не пізніше опівдня вівторка.  Вступники починають помітно нервуватися і дедалі частіше звертаються до приймальної комісії. Зрештою, стає відомо, що термін оприлюднення прізвищ бюджетників перенесено на 18 годину. Таке рішення у Міносвіти аргументували тим, що не всі навчальні заклади встигли завершити перевірку даних абітурієнтів. Член приймальної комісії одного зі столичного вишів Марина Камінська радить вступникам не марнувати час на очікування в університеті, а йти додому і спостерігати за цим процесом онлайн.

Якщо ж  після розподілу бюджетних місць у вступників виникнуть питання щодо справедливості цього процесу, то вони можуть одразу звертатися до приймальних комісій та міністерства, - каже директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти Олег Шаров.

Нагадаю, після оприлюднення рейтингових списків, вступники протягом 5 днів мають виконати вимоги до зарахування, тобто подати оригінали документів, копії яких вносилися в електронні кабінети, до вишів.

Юлія Конішевська. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Термін оприлюднення прізвищ вступників, рекомендованих до зарахування на бюджетні місця, перенесено (Аудіо)

Новини по темі