Операція ЗСУ на Курщині зупинила втілення стратегічних задумів Росії — Тимочко

Операція ЗСУ на Курщині зупинила втілення стратегічних задумів Росії — Тимочко

Операція ЗСУ на Курщині (РФ) дала змогу зупинити втілення стратегічних задумів росіян щодо наступу на північ Харківщини та на Сумщину, констатує в ефірі Українського Радіо голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко. Також  Курщина продемонструвала, що війна не зайшла в глухий кут і українська армія може пропонувати нестандартні рішення, каже він. І "Курщина показала, що у вищих ешелонах військового управління у нас досить сильно вичищена ворожа агентура, оскільки Росія превентивно не підготувалася до цієї операції", – зауважує Тимочко. А почав він аналіз ситуації на фронті з Куп’янського і Курахівського напрямку. Тимочко відзначає все частішу появу роликів, в яких російські військові розповідають, що їх обнуляють їхні офіцери в промислових масштабах. 

 

0:00 0:00
10
1x

Ілюстративне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

1700 росіян плюс 200 одиниць техніки, виведених з ладу за день

Як змінилася картина бойових дій за попередній тиждень?

Ворог намагався активізуватися в районі півночі Харківщини. Це Куп’янський напрямок, де є залізниця, яка вкрай необхідна. Активні бойові дії були поблизу Вовчанська. Також спостерігалися спроби ворога посилити свій наступ у Часовому Ярі. Проте найбільша увага прикута зараз до Покровського напрямку, а саме до Курахового. Ворог намагається вийти на Курахівське водосховище, щоб зайняти непоганий плацдарм на узбережжі водосховища. Це дасть можливість контролювати поставку води до навколишній районів і перекинути основні сили на Покровський напрямок. Крім цього, ми спостерігали, як ворог активізувався на Запорізькому напрямку. Ворог робив спроби атакувати бронегрупами з десантом на Курщині з розрахунку знайти слабкі місця в нашій обороні. На сьогодні звіт по втратах має такий вигляд: 1700 росіян, виведених з ладу за день. Це подвійна кількість порівняно з двомісячною давністю втрат ворога. Також впадає в око, що ворог за добу втратив близько 200 одиниць техніки. Це в основному мобільні і бойові броньовані автомобілі.  Тобто ворог зараз намагається все що може кидати в бій. Військово-політичні виклики, перед якими опиняється Росія цього вкрай вимагають. Путін розуміє, що зупинити свої війська для його диктатури – це велика загроза.

Також характерною була поява роликів, в яких російські військові розповідають, що їх відправляють на загибель і обнуляють російські офіцери в промислових масштабах. Це цікава тенденція. Такий драконівський підхід до свого війська Росія застосовує тому, що всі інші методи переконання іти на убій уже вичерпуються. Це теж специфіка, якої ми не спостерігали вже дуже давно. Тобто навіть російська цензура не справляється з цим валом внутрішнього незадоволення російського війська. Чи виллється це у хвилю? На жаль, ні.  Проте це вплине на боєздатність.

Територія утримується військами доти, доки її можна використовувати на користь

Яка ситуація на Курахівському напрямку? Чи є у нас можливість зберегти позиції?

За різними розрахунками на цьому напрямку перебуває 60-70 тисяч російський військ. Йдеться про Покровський напрямок загалом. Тут навіть не питання в протиставленні кількості військових чи спробі утримувати території до останнього. Кілька факторів впливатиме на ситуацію. Це руйнування, яких зазнаватиме територія. Територія утримується військами до того моменту поки її можна використовувати на користь. Це дає можливість зберігати життя особового складу і техніку. Якщо територія руйнується до такого рівня, що там неможливо тримати оборону, коли ресурс, який задіюється для її оборони зазнає втрат в рази більших, ніж вигоди від території, звичайно військам доводиться відступати. Покровськ – це для Путіна політичний напрямок, а не лише військовий. Тому складність утримання територій тут надзвичайно висока. Попри всі зусилля наших бійців, складно сказати, як відбуватиметься перебіг подій надалі. В Америці відбулися вибори і вона формує свою політичну стратегію. Китай також. Тому Росія намагатиметься максимально зайняти території під будь-які політичні виклики, які на неї можуть чекати в найближчому майбутньому.

Іван Тимочко. Фото: facebook ("Іван Тимочко")

"Курщина показала, що у вищих ешелонах військового управління у нас досить сильно вичищена ворожа агентура"

Що відбувається на Курщині? Які позитивні і негативні наслідки Курської операції?

В Україні, на жаль, створюються досить примітивні тенденції сприйняття подій на Курщині. Спочатку говорили, що українські війська зайшли на Курщину, щоб узяти побільше полонених. Зараз нав'язується тенденція, що ЗСУ стоять на Курщині, щоб проводити якісь територіальні торги України і Росії. Курська операція має низку відмінностей. Це унікальна військова операція, яка набагато глибша за вищеперелічені речі. 

Курська операція показала, що Росія в геополітичному плані може багато надувати щоки, але в реальності мало що буде робити. Другий момент показав, що російська армія далеко не безмежна. Територія Росії не настільки прикрита. 

Крім того, Курська операція викликала внутрішні серйозні конфлікти в Росії, зокрема знівельована така структура, яка дуже сильно впливала на стабільність всередині Росії. Йдеться про кадирівців. Сам Кадиров перейшов ледь не в такий самий бункер, як Путін. Курська операція вдарила луною по Кавказу – регіону, який донедавна вважався стабільним і підкупленим Москвою. Це дуже серйозно вплине на внутрішні процеси Росії. 

Крім того, Курська операція показала слабкість російської ФСБ, яка не змогла провести якісну розвідку і аналіз, щоб протидіяти ЗСУ. Курщина продемонструвала, що війна не зайшла в глухий кут і українська армія може пропонувати нестандартні рішення і шляхи вирішення бойових дій. Росія нав’язала ілюзію світовій спільноті, що Москва повністю контролює ситуацію на лінії фронту. Так, вони несуть втрати, але це все нібито "за планом". Виявилося, що не за планом. 

Курщина показала, що у вищих ешелонах військового управління у нас досить сильно вичищена ворожа агентура, оскільки Росія превентивно не підготувалася до цієї операції. Тобто, російська розвідка не доповіла про реальний стан підготовки цієї операції. Курщина дала змогу зупинити стратегічний задум росіян щодо наступу на північ Харківщини та на Сумщину. 

А негативні наслідки Курської операції складно оцінювати. Ми не знаємо кількості втрат і скільки пунктів Курської операції вже виконано. Але сам факт, що Курська операція сколихнула всю світову спільноту і змусила Путіна всерйоз виправдовуватися, покаже в майбутніх політичних переговорах, як можна проводити військові операції на території Росії – ядерної країни. Це теж надзвичайно серйозний результат.

 

Останні новини
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку  "Смолоскип"
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку "Смолоскип"
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
Стрибки між стилями та емоціями: The Unsleeping випустив альбом "Справжній бедрум панк"
Стрибки між стилями та емоціями: The Unsleeping випустив альбом "Справжній бедрум панк"
Новини по темі
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Якщо немає сильних морозів, будинок тримається 2-3 доби — Сергієнко
Інтерес Заходу до відновлення польотів в Україні є, але все залежить від війни — Шевченко
Від стримування ворога на Курахівському напрямку залежить наступ на Покровськ — Тимочко
"Змінювалися держави, створювалися і руйнувалися імперії, а Українське Радіо залишалося", — Денис Шмигаль