Байден у Києві: пів мільярда доларів, боєприпаси для HIMARS, додаткові санкції проти РФ

Байден у Києві: пів мільярда доларів, боєприпаси для HIMARS, додаткові санкції проти РФ

Президент США Джо Байден сьогодні, 20 лютого, перебував із неанонсованим візитом у Києві. Це перший візит американського керівника в Україну від початку розв'язаної Росією війни. Переговори із Джо Байденом були дуже плідними і їхні результати вплинуть на події на полі бою. Так президент України Володимир Зеленський прокоментував підсумки своєї зустрічі з американським лідером.

Фото: Facebook The White House

Вперше у Києві як президент США

Раніше Джо Байден шість разів відвідував Київ, але тоді він був віцепрезидентом США в адміністрації Барака Обами. Обама, як і його наступник у Білому Домі Дональд Трамп не перебували в Україні. До нинішнього візиту Байдена востаннє американський лідер відвідував Київ 2008 року — це був Джорд Буш-молодший.

Боєприпаси для HIMARS і гаубиць, більше броньованих систем і радарів

Президент Байден оголосив сьогодні, 20 лютого про допомогу Україні на пів мільярда доларів, передає кореспондентка Суспільного. Господар Білого Дому заявив це після переговорів із президентом України Володимиром Зеленським. Байден уточнив, що пакет допомоги включатиме більше військового обладнання, зокрема, артилерійських боєприпасів, більше реактивних снарядів і гаубиць.

"Разом ми направили на захист України майже 700 танків і тисячі броньованих машин, 1000 артилерійських систем, понад 2 мільйони артилерійських боєприпасів, понад 50 сучасних реактивних систем залпового вогню та систем протиповітряної оборони. І це не враховуючи інші пів мільярда доларів, які ми оголошуємо з вами сьогодні та завтра", — сказав Байден. Це оголошення, за його словами, включає артилерійські боєприпаси для HIMARS і гаубиць, більше Javelin і броньованих систем, радари спостереження — вони захищатимуть українців від повітряних бомбардувань російських агресорів. "Пізніше цього тижня ми оголосимо про додаткові санкції проти еліт і компаній, які намагаються уникнути санкцій і зміцнити російську військову машину", — запевнив Байден.

24 лютого 2022 року Зеленський не знав, чи зможуть вони ще поспілкуватися

Джо Байден згадав, як рік тому, тиждень в тиждень він мав розмову із Володимиром Зеленським – пізно вночі по часу США і рано вранці за Києвом (йдеться про ранок 24 лютого 2022 року — ред.). "І тоді російські літаки перетнули кордон, і ви мені сказали, що чути вибухи. Я тоді не міг повірити, що світ зміниться. Я тоді запитав у вас, "що я можу для вас зробити?", не пам'ятаю дослівно, але ви сказали "зібрати лідерів усього світу і попросити їх підтримати Україну. Зберіть лідерів усього світу і попросіть їх про допомогу Україні", — згадав ту розмову Байден, звертаючись сьогодні до Зеленського. Господар Білого Дому додав, що Зеленський тоді сказав, що не знає, чи зможуть вони ще поспілкуватися. "Тієї темної ночі один рік тому світ готувався до можливого падіння Києва. Можливо, навіть до кінця України. Через рік Київ стоїть, і Україна стоїть, і демократія стоїть. Американці підтримують вас, і світ підтримує вас. Київ, треба сказати, захопив частину мого серця", — сказав Байден. За словами Байдена, українці досягають успіху в найбільшій сухопутній війні в Європі за три чверті століття. "Всупереч усім очікуванням, крім ваших власних. Ми повністю впевнені, що ви й надалі перемагатимете", — наголосив президент США.

"Путін думав, що зможе обіграти нас"

За словами Байдена, російська економіка перебуває зараз у глухому куті, вона ізольована. Володимир Путін вважав Україну слабкою і що Захід буде розділеним, додав президент США. "Як ви знаєте, пане президенте, я на початку сказав, що він розраховував, що ми не зберемося. Він розраховував на неспроможність зберегти НАТО єдиним. Він розраховував на те, що ми не зможемо залучити інших на бік України. Він думав, що зможе обіграти нас. Я не думаю, що він зараз так думає. Бог знає, що він думає зараз, та не це", — сказав Байден, звертаючись до Володимира Зеленського. "Я також з нетерпінням чекаю поїздки до Польщі, щоб зустрітися з президентом Дудою та лідерами наших союзників зі східного флангу, а також висловити зауваження щодо того, як Сполучені Штати продовжуватимуть об’єднувати світ для підтримки народу України та основних цінностей людини", — заявив Байден.

Що сказав Зеленський

"Джозефе Байдене, вітаю в Києві! Ваш візит — це надзвичайно важливий прояв підтримки для всіх українців", — заявив український лідер. А за підсумками переговорів із Байденом у Києві Зеленський заявив: Україна переживає дуже складний період, але вона здобуде історичні досягнення за допомогою США та решти світу. "Переговори були дуже плідними, важливими і вирішальними", — резюмував президент України і уточнив: підсумки цих перемовин вплинуть на події на полі бою. "Агресор має взяти на себе відповідальність за агресію та відшкодувати збитки", — додав Зеленський. Він зазначив, що вони з Байденом говорили про "далекобійну зброю і зброю, яка може бути поставлена в Україну, навіть якщо вона не постачалася раніше".

Після України — до Польщі

Раніше було відомо, що Джо Байден 20 лютого мав здійснити поїздку до Польщі, а не в Україну. При цьому координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі заявляв раніше, що під час візиту американського лідера до Польщі зустріч із Зеленським не планували. У Білому домі тоді не повідомляли, що Байден збирається відвідати Україну під час свого візиту до Європи. 21 лютого очікується зустріч Байдена із президентом Польщі Анджеєм Дудою. Вони обговорять двостороннє співробітництво, а також спільні зусилля з підтримки України та зміцнення НАТО. Також не виключається, що однією з тем переговорів стане збільшення присутності військ США у Польщі.

Останні новини
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку  "Смолоскип"
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку "Смолоскип"
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
Новини по темі
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
Втрати росіян зростуть: Попович про застосування протипіхотних мін
2,23 рекордних трильйона гривень на оборону. Підласа про держбюджет–2025
Флешмоб у Верховній Раді до 100-річчя Українського Радіо
Арсенали, бази пального, логістика — експерт про цілі для ATACMS у тилу РФ