Росія зараз використовує вдвічі менше боєприпасів, ніж на початку війни — генерал Романенко

Росія зараз використовує вдвічі менше боєприпасів, ніж на початку війни — генерал Романенко

Кількість боєприпасів, які застосовує Росія в агресії проти України, скоротилася з 50–70 тисяч на добу до 20–30 тисяч. Це констатував в ефірі Українського радіо генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника Генштабу Збройних Сил України у 2006-2010 роках Ігор Романенко. Він також зазначив, що Росія планує мобілізувати на війну ще 200 тисяч вояків. Але Генштаб ЗСУ до цього готовий, зазначив генерал. Він спрогнозував, як розвиватимуться бойові дії 2023 року.

0:00 0:00
10
1x

Мета-2023 ЗСУ 

Торік Силам оборони України вдалося головне — вистояти в цій війні й не дати Путіну досягти його цілей у так званій "спецоперації", підкреслив генерал Ігор Романенко. Сили оборони України відстояли нашу державність. Початок цьому було покладено, коли вони зірвали бліцкриг — першу наступальну операцію агресора. Зрозуміло, що зривом бліцкригу все не закінчилося, бо Росія — потужна держава за військовим та економічним потенціалом. На початку агресії  потенціал Збройних сил РФ перевищував наш потенціал втричі, зауважив Романенко. 

Нині ми продовжуємо здійснювати другий етап своєї стратегічної оборонної операції на Півдні та Сході нашої країни. Її завершенням повинне стати зупинення просування російських військ, активна фаза якого здійснюється на фронті в 1100 кілометрів. Цього ми поки ще не досягли, але у нас є перспективи. "Варто вибрати час, коли противник "видихнеться", знайти відповідного рівня резерви підготовлених військовослужбовців і сучасної техніки та завдати відповідних ударів, які б принесли бажані результати", — наголосив генерал.

Росія не встигає поповнювати свій запас боєприпасів

Росія зараз використовує вдвічі менше боєприпасів, ніж на початку війни, розповів Романенко. І це вже відображається на бойових діях. У росіян були можливості застосування до 50–70 тисяч боєприпасів на добу. Нині ця кількість зменшується на 20–30 тисяч залежно від місця, де вони зосереджують зусилля. Попри це боєприпасів у росіян ще багато, сказав генерал. Але всупереч їхнім намаганням поповнити свій запас зараз число отриманих ними боєприпасів є значно меншим за використані. Натомість Україна поліпшує забезпечення боєприпасами від нашого оборонно-промислового комплексу та союзників, додає генерал.

Мобілізація переломить перебіг війни для Росії? 

Запеклі бої довкола Бахмута на Донбасі свідчать, що великі втрати техніки у росіян покриваються живою силою, зауважує Романенко. Ця практика застосовується росіянами ще з радянських часів. Попри великі людські втрати вони надалі збирають мобілізованих та задіюють у війні ув'язнених російських тюрем. Крім того питання Бахмуту є принциповим для командування Збройних сил Росії й на фронт кидають все, що можуть. Зараз у Росії номінально мобілізували до 300 тисяч осіб і можуть це робити далі — залучити ще 150-200 тисяч. Тобто, вони посилюватимуть людський ресурс за потреби. Але це враховує Генштаб ЗСУ, запевняє генерал. 

Чого боїться Захід? 

Не можна говорити категорично, що Захід не бажає постачати зброю Україні, вважає Романенко. Однак партнери України побоюються ескалації, яка може перерости у застосування зброї масового ураження з боку РФ. Водночас є суттєві зміни у сприйнятті цієї війни на Заході. 

"Ми бачимо прогрес щодо засобів протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема йдеться про постачання сучасних комплексів IRIS-T, NASAMS та HAWK. Я думаю, що цього року відбудуться зрушення відносно літаків F-16 та танків Leopard 2. Також поки вирішується питання щодо бойових броньованих машин Bradley", — перелічує генерал. Тобто зрушення є, але поки повільні й не настільки масовані, щоб забезпечити нам перемогу.

Крім того, є позитив у підготовці українських військовослужбовців за кордоном. Навчання там пройшли 10 тисяч осіб. Вони є важливі й необхідні, але не вирішують стратегічні питання війни. Потрібна підготовка у рази більшої кількості військових. І нинішнього року це також буде реалізовано, сподівається Романенко. 

2023 року війна завершиться? 

Ігор Романенко вважає, що 2023 року можуть завершитися саме бойові дії. Але не війна. У цьому є різниця, зауважує генерал.

Фото зі фейсбук-сторінки Ігоря Романенка