Шелест: "США готові стояти з нами до кінця"

Шелест: "США готові стояти з нами до кінця"

Зеленський здійснив перший закордонний візит від початку повномасштабного вторгнення. Конгрес надіслав йому запрошення 14 грудня, а 16 грудня було ухвалено рішення все ж таки вирушити до Вашингтона. Вчора було оголошено про новий пакет військової допомоги у розмірі 1 мільярд 850 мільйонів доларів. І передбачена передача ППС Patriot. На сьогодні допомога від США становить 22 мільярди доларів від початку роботи адміністрації Байдена. Про підсумки блискавичного візиту до США розповість слухачам Українського радіо директорка безпекових програм Ради зовнішньої політики "Українська призма" Ганна Шелест.

0:00 0:00
10
1x

Про візит

"Візит подібного рівня свідчить про найвищу довіру. Бо організація його в поточних умовах вже говорить про дуже тісну координацію. 

Персональний ефект присутності Зеленського підкреслював під час прес-конференції Байден. Це дало можливість відчути рішучість, яку привезли ми до Вашингтона. Було важливо і українській стороні побачити реакцію і небайдужість американців. І американцям зрозуміти, що вони не підтримують якусь далеку і незрозумілу їм країну, а що ось тут є президент, який перед тим приїхав "з нуля" і особисто розповідає їм реальні речі. Тут була важливою також інформаційна підтримка щодо голосування про виділення фінансової допомоги Україні".

Читати також: "Зустрічають, як рок-зірку": що відомо про візит Зеленського до Вашингтона

Про три важливі тези

"Вдячність американському уряду і народу за те, що вони роблять. Що це не є благодійність, а інвестиції у свободу, безпеку і наше майбутнє. 

Подальші запити на зброю і чітке формулювання, навіщо нам це потрібно. Тут акцент робився саме на ППО. Потім це підкреслював і Байден, що Patriot це не ескалація, як про це говорить РФ.

І що США будуть із нами до кінця у визволенні всієї території. Вони говорили про певне майбутнє бачення цієї перемоги і що таке цей кінець. Вони готові стояти з Україною до кінця і готові об'єднувати союзників по НАТО, щоби це була саме колективна підтримка".

Про аудит щодо зброї

"Україна ніколи не заперечувала, щоби був аудит. Ми використовуємо натівську систему аудиту і готові та відкриті до перевірок". 

Про мирні переговори

"Байден сказав, що Зеленський готовий до миру. Але ми не бачимо, щоби російська сторона готова була зупинятися воювати. Росіяни, як завжди, кажуть про те, що це не вони нападали. Їм немає чого запропонувати. Зустрічі з Лукашенком? Якщо нам буде надаватися зброя, то це буде розглядатися РФ завжди, як ескалація конфлікту, а не те що ми захищаємося. Інформація від Путіна про додаткових 300 тисяч солдатів — то це не є ескалація? Це класика російської пропаганди."  

Фото: president.gov.uа, getty