Аудіокнижка
Є.Гуцало, "Ментальність орди".
Рушійна сила
Викрасти автомобіль за 10 секуд - цілком реально! Особливо дорогий і той, що на сигналізації! Як не дати крадіям зрушити з місця? Якій системі захисту надати перевагу, аби зупинити злодія і убезпечити власне майно? Які вони, основні схеми викрадення?
Міністерство аграрної політики підвищило прогноз врожаю пшениці до 24 млн. тонн.
Більшість аграріїв вважають свій бізнес і право власності незахищеними від рейдерських захоплень.
Збір меду, порівняно з минулим роком, буде на третину меншим.
Літературні мандри світом
Український і сирійський світи очима української поетеси з сирійським корінням Катріни Розкладай-Хаддад. Гостя - поетеса, перекладачка, кандидат філологічних наук Катріна Розкладай-Хаддад.
Українське радіо рекомендує
Можливість іноземного втручання в українські вибори: наскільки серйозна загроза? Чому Президент вирішив зібрати РНБО з цього приводу? Коментує політичний аналітик Михайло Басараб.
Європа проти США, як санкції проти Ірану розділили Європу та США? Ситуацію аналізує Михайло Білецький.
Булінг триває. В Одесі однолітки побили дівчину. Про що свідчать кричущі факти цькування та проявів насильства серед підлітків? Чому жорстокість притаманна дітям? Чи були вони колись добрішими? Слово надамо психологу Людмилі Копошинській.
Що провокує дітей на насильство? Роз'яснює юрист-кримінолог Анна Маляр.
Як розірвати борговий зашморг від Ахметова? Точка зору оглядача з питань енергетики Главкому Наталі Пруткої.
Цьогоріч у Святошинському психоневрологічному інтернаті для жінок у Києві зафіксували численні порушення прав людини: відсутність чистої білизни, прогнилі матраци, уколи за погану поведінку, дефіцит персоналу і це далеко не повний список. Про порушення розповіли представники національного превентивного механізму. Це група правозахисників та волонтерів при офісі омбудсмена, які без попередження відвідують заклади закритого типу. Серед них — журналістка Маргарита Тулуп.
Культмайдан
Хроніка найяскравіших культурних подій тижня, місяця, урізноманітнена інтерв’ю з медійними постатями, акустикою мистецьких тусовок, зразками музики, віршами, трейлерами, тизерами – авторський погляд на мистецтво.
Музичні твори
Музичні твори
Моя історія
Бере участь письменниця, перекладачка Анна Багряна.
Музичні твори
Музичні твори
Політичні альянси напередодні президентських і парламентських виборів. Які сили і з ким об’єднуватимуться, ситуативне чи тривале партнерство? Учасник програми - політичний аналітик фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Андрій Сухарина.
Пантелеймон Куліш: від “Чорної ради” до Біблії. 7 серпня 1819 року народився Пантелеймон Куліш. Автор та ведучий передачі – історик Олександр Алфьоров.
Гімн України
Смачне - не завжди корисне. Говоритимемо про раціон людини "срібного" віку. Як правильно харчуватися, чого варто уникати та як не вийти за межі власного гаманця. Про "правильно, дешево і смачно" розкаже кандидат медичних наук, спортивний лікар Марина Білинська.
Через поширення карантинного шкідника в Шполянському районі Черкаської області на загальній площі 10 га запроваджено карантин.
В останні роки спостерігається значне збільшення обсягів всихання соснових лісів Полісся.
Тарганяча ферма стала одним з найбільш рентабельних видів агробізнесу.
Твоє право
Як успадкувати майно, що залишається на тимчасово окупованій території? Куди звертатися і які документи для цього потрібні? Учасник програми - адвокат Лілія Лукацька.
Крим. Реалії
Наскільки цінні акції майна, що знаходяться на анексован території? Хто з російських бізнесменів готовий інвестувати в таке підприємство? Чи буде українська сторона заявляти права на власність підприємства? Гості ефіру: колишній президент Торгово-промислової палати Криму Олександр Басов; експерт з питань телекомунікацій Роман Химич; директор Кримського експертного центруОлексій Стародубов.
Серйозний, діловий, з гумором, із несподіваними запитаннями та нестандартними відповідями. Ранок починаємо по-різному, але завжди з порцією перевіреної інформації та компетентними співрозмовниками. Окреслюємо головні очікування доби і пам’ятаємо: добрий ранок - запорука вдалого дня.
"Газпром" від початку тижня скоротив фізичні постачання газу до Європи через Україну та Білорусь, а Україна сприяє скороченню кредитування “Газпрому”: хто кого? Ситуацію аналізує провідний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Геннадій Рябцев.
10 років російської агресії в Грузії. Як починалася та війна? Уроки боротьби і протистояння, чи є паралелі з подіями в Україні? Які рішення щодо грузинських подій ухвалені міжнародними інституціями? Коментарі військового експерта, журналіста Юрія Колесникова та командира “Грузинського легіону” Мамуки Мамулашвілі.
10 років російської агресії в Грузії. Як починалася та війна? Уроки боротьби і протистояння, чи є паралелі з подіями в Україні? Які рішення щодо грузинських подій ухвалені міжнародними інституціями? Коментарі військового експерта, журналіста Юрія Колесникова та командира “Грузинського легіону” Мамуки Мамулашвілі.
Українське кіно на злеті! Які фільми знімають в Україні? Скільки створюється за державний кошт, а скільки за приватні гроші? Чи прибуткова ця справа? Хто відбирає фільми на “Оскар”? Учасник програми - перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін.
Чи можливо на місцевому рівні спростити процес отримання інформації від різних установ, організацій, владних структур? Наскільки це допомагає вирішувати проблеми громади? Як взаємодіють громадяни, місцеві органи влади, комунальні підприємства, громадські об’єднання, благодійні фонди та бізнес? Як діє Всеукраїнська Асоціація «Відкриті міста»? На зв’язку зі столицею - «Голос Києва» та Житомирщина.
Зелена книга
Велетенська планета все більше перетворюється на маленьку кульку, на якій нікому не вдасться заховатися від техногенних загроз. Ціна прогресу занадто висока. Знайти баланс між збереженням природи і втручанням людини у живий світ усе важче. Навчаймося заощаджувати ресурси нашої планети, берегти довкілля.
В один клік
За якими принципами розвиваються сучасні соціальні мережі? Із чого вони складаються, які перспективи мають? Цікаві факти та добірка вузькопрофільних додатків…
Крим. Реалії
Хто сьогодні судить кримчан? Як працюють на півострові судді, що змінили присязі? Як розвиваються справи проти кримськотатарських активістів? Хто винен в загибелі ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка? Гість програми - російський адвокат Микола Полозов.
Бути першим, побачити те, що залишилося поза увагою інших, розробити цікавий інвестору бізнес-проект, зібрати команду однодумців і вивести на ринок результат спільної праці - складно, але цікаво і цілком реально. Перші сходинки інноваційного підприємництва долаємо з передачею «СТАРТАП».
Вони створюють майже 9 відсотків ВВП країни, але не реєструються у центрах зайнятості. Вони не розхитують вітчизняну економіку, навпаки підтримують її і свої родини, не поповнюють кримінальний сегмент, працюючи за кордоном. Скільки їх, з яких областей найбільше? Чи відчутний для України відтік вузькопрофільних фахівців? Трудова міграція – переваги і недоліки, чи можлива «золота середина»? Моніторимо ситуацію разом із радником при дирекції Національного інституту стратегічних досліджень Оленою Малиновською.
Сербія та Косово зупинились за крок від зіткнення. Докладніше - редактор «Європейської правди» Юрій Панченко.
Відкриття пам'ятника Леонтовичу. 100 років світового тріумфу Української республіканської капели під орудою Олександра Кошиця, головним номером якої був Щедрик Леонтовича. Говорять мер Покровська Руслан Требушкін та директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.
Розвиток українського кіно: очікування і реальність. Учасник програми - кінорежисер і сценарист, голова правління Української кіноакадемії Михайло Іллєнко.
Багато хто чув вислів "Що наше життя? Гра". Чи дійсно це так? Чому маленькі діти володіють таким мистецтвом, а в дорослому віці усе кудись зникає? Чи може гра як життєва стихія покращити стосунки, зробити нас щасливішими, знову й знову дарувати радість? Про цю таємничу сферу говоримо з актором Сергієм Калантаєм.
Твоя Свобода
Війна Росії з Грузією – репетиція Криму і Донбасу? Беруть участь: колишній посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе; міністр закордонних справ України у 2007–2009 роках Володимир Огризко (телефоном); командир «Грузинського національного Легіону» Мамука Мамулашвілі (скайпом).
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Рівень транспарентності українського парламенту: куди ми рухаємося? І які міжнародні практики прозорості роботи законодавчого органу варто перейняти Україні? Говоримо про це з радником Голови Верховної Ради України Андрієм Маликом та провідним спеціалістом відділу реформування парламенту Олександром Антонюком.
Досвід транспарентності Литовського Сейму був отриманий під час навчального візиту, що відбувся в рамках діяльності Ініціативи Open Parliament Ukraine за підтримки проекту UNDP Ukraine / ПРООН в Україні "Рада за Європу". Мета візиту - ознайомлення з кращими міжнародними практиками відкритості парламенту та діалогу з громадянами і журналістами для ефективного впровадження Комунікаційної стратегії ВР.
Чи можливо на місцевому рівні спростити процес отримання інформації від різних установ, організацій, владних структур? Наскільки це допомагає вирішувати проблеми громади? Як взаємодіють громадяни, місцеві органи влади, комунальні підприємства, громадські об’єднання, благодійні фонди та бізнес? Як діє Всеукраїнська Асоціація «Відкриті міста»? На зв’язку зі столицею - «Голос Києва» та Житомирщина.
Сьогодні. Ввечері
Вони створюють майже 9 відсотків ВВП країни, але не реєструються у центрах зайнятості. Вони не розхитують вітчизняну економіку, навпаки підтримують її і свої родини, не поповнюють кримінальний сегмент, працюючи за кордоном. Скільки їх, з яких областей найбільше? Чи відчутний для України відтік вузькопрофільних фахівців? Трудова міграція – переваги і недоліки, чи можлива «золота середина»? Моніторимо ситуацію разом із радником при дирекції Національного інституту стратегічних досліджень Оленою Малиновською.
Суддя Владислав Дев'ятко: які запитання виникають до головуючого на процесі над Віктором Януковичем? Учасник програми - член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.
Суддя Владислав Дев'ятко: які запитання виникають до головуючого на процесі над Віктором Януковичем? Учасник програми - член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.
Сьогодні. Ввечері
Українське кіно на злеті! Які фільми знімають в Україні? Скільки створюється за державний кошт, а скільки за приватні гроші? Чи прибуткова ця справа? Хто відбирає фільми на “Оскар”? Учасник програми - перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін.
Як громадам фінансувати впровадження енергоефективних заходів? Звідки їм брати гроші? Чим можуть допомогти держава, а чим - бізнес та міжнародні партнери? З чого почати підготовку і як реалізувати енергоефективні проекти? Чи є вже успішний досвід, яким можна поділитися? Учасник програми - начальник Управління енергетичного менеджменту та стандартизації Департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності Павло Ладецький.
Землетруси. Чи є в Україні сейсмічно активні зони? Як українські науковці спостерігають, вивчають явища, пов’язані із землетрусами? Розповідає кандидат географічних наук, завідувач відділу геоморфології Інституту географії НАН України Роман Спиця.
Громадська хвиля
Дев’ять облдержадміністрацій не надають висновків про відповідність проектів рішень громад Конституції та законам України, чим заблокували створення 28 об’єднаних територіальних громад. Гість ефіру — експерт РПР Іван Лукеря.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв`ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з «Планетою спорту».
Громадська хвиля
Учасниця програми - керівниця проекту Центр соціальної психологічної реабілітації 911 Вікторія Василевська.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв`ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з «Планетою спорту».
П'ять континентів
Володимир Лис. Фрагмент роману "Століття Якова" читають Наталя Коломієць та В'ячеслав Глушенко.
М.Лисенко, О.Кониський, "Боже Великий, Єдиний"