Аудіокнижка
Є.Гуцало. "Ментальність орди".
Рушійна сила
Швидкість з якою електрокари з'являються в Україні б'є рекорди! Які вони, автомобілі на батареях? Чи потребують особливого обслуговування, у яку копійку обходяться власникам, які недосконалості мають?
Світові запаси зернових культур будуть скорочуватися.
За півроку молочний кошик в Україні здорожчав на 2%.
Картоплярство як галузь виживе лише завдяки переробці.
Літературні мандри світом
«Забуті історії міст: як багатство та культурний розвиток здобуваються толерантністю» - так зветься книжка відомого фінського соціолога та письменника Арі Турунена, в якій автор розповідає про історію дев’яти славетних міст: Мілета, Александрії, Паталіпутру, Багдаду і Ханчжоу, Флоренції, Ісфахана, Амстердама і Сан-Франциско. Учасник програми - директор видавництва «Ніка-Центр» Володимир Самойленко.
Лайфхак українською
Скетч-шоу навчить вас правильно говорити українською.
Сьогодні. Ввечері
Україна-МВФ: чи є шанс домовитися, на яких умовах можливо відновити співпрацю? Чи підвищить Уряд ціну на газ для населення? Чи позначиться на економіці відсутність траншу МВФ? Чому НБУ підвищив облікову ставку? Учасник програми - керівник підрозділу з фінансового аналізу корпорації ICU Олександр Мартиненко.
“Дніпроазот” відновив постачання хлору водоканалам: як це вплине на вартість і якість води? Чи почнуть впроваджувати нові технології очистки? Коментує віце-президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій.
Остання ставка Путіна в Україні: чому виникла ідея референдуму на Донбасі? Як такий крок сприймає український політикум? Чи відреагують США та Європа? Чого насправді хоче Росія? Ситуацію аналізуватимемо разом із заступником міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрієм Гримчаком.
За офіційними даними, понад 160 українців перебувають у тюрмах Греції. Більшість – за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів. Про ситуацію із засудженням українських громадян, а також чи порушуються права затриманих у в’язницях Греції, розповідає екс-омбудсмен Валерія Лутковська.
Культмайдан
Хроніка найяскравіших культурних подій тижня, місяця, урізноманітнена інтерв’ю з медійними постатями, акустикою мистецьких тусовок, зразками музики, віршами, трейлерами, тизерами – авторський погляд на мистецтво.
Музичні твори
Музичні твори
Моя історія
Історія про те, як можна вміти повернути своє життя до дивовижного скарбу - народної творчості. Гостя студії: Аліна Гайдук, директорка Музею домашньої ікони та старожитностей «Душа України» в Замку Радомисль.
Музичні твори
Музичні твори
Сьогодні. Вдень
Реформа держуправління - на гальмах. Посадовці чинять опір, а більшість громадян не розуміють значення цієї реформи, для чого вона потрібна? Як зрушити міністерські мури, достукатися до управлінців та переконати людей? Що для цього треба зробити, спробуємо розібратися разом із викладачем Києво-Могилянської бізнес-школи Валерієм Пекарем.
Сьогодні. Вдень
Культурна дипломатія в дії: другий рік поспіль молодіжні симфонічні оркестри України та Німеччини виступають разом заради діалогу культур і держав.
Цьогоріч цю ініціативу підтримує МЗС України. Де відбуватиметься дійство, – розпитаємо засновницю Молодіжного симфонічного оркестру України, головного диригента опери міста Грац (Австрія) Оксану Линів та креативну продюсерку заходу Поліну Величко.
Гімн України
Як складається життя військових по закінченню служби? Скільки людей, стільки доль… Тему "Після армії" продовжить генерал-майор запасу Олександр Поліщук.
Збирання зернових в Україні затримують опади.
З 1 жовтня буде відкрита додаткова квота на безмитну поставку вітчизняного меду до країн ЄС.
Неймовірні села можуть не лише дивувати, але й заробляти.
Твоє право
Права водіїв та автовласників. Чи відповідають паркувальники за збереження авто? До кого апелювати, якщо машина виявиться пошкодженою на стоянці? Під час негоди на автомобіль впало дерево. Чи є шанс отримати відшкодування, кому пред’являти претензії? Роз’яснює автоюрист Богдан Глядик.
Гаврило Принцип — боснійський серб, який убив Франца Фердінанда, Ерц-герцога австрійського, та його дружину Графиню Софі у Сараєві 28 червня, 1914. Цей інцидент спонукав Австрію почати ворожі дії по відношенню до Сербії, які призвели до Першої світової війни. Народившись у Обляжі, Босанско-Ґрахово, Боснія та Герцеговина, Принцип був членом сербського угруповання Млада Босна та Чорна рука, які відстоювали об'єднання Боснії з Сербією.
Крим. Реалії
Для чого російська влада відкрила в анексованому Криму філію Всеросійської державної телевізійної і радіомовної компанії - російську держтелерадіокомпанію «Таврида»? Що змінить відкриття «Тавриди» в кримському медіа-просторі? Як Україна може протистояти «промиванню мізків» кримчанам з боку Росії? Гості ефіру: медіаексперт, член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель; експерт з моніторингу російської пропаганди, програмний директор «Детектор медіа» Роман Шутов.
Серйозний, діловий, з гумором, із несподіваними запитаннями та нестандартними відповідями. Ранок починаємо по-різному, але завжди з порцією перевіреної інформації та компетентними співрозмовниками. Окреслюємо головні очікування доби і пам’ятаємо: добрий ранок - запорука вдалого дня.
Причини спалаху дизентерії в таборі відпочинку на Донеччині. Хто відповідає за санітарні норми? Чи буде притягнуто до відповідальності винних? Докладніше - регіональний координатор Уповноваженого з прав людини у Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський.
“Фізики” і “лірики”: чому українські абітурієнти масово обирають гуманітарні спеціальності і зневажають точні науки? Ситуацію аналізує приватний підприємець, засновник і власник «Нашого формату» Владислав Кириченко.
Посуха в Криму: чи може анексований Росією півострів вижити без дніпровської води? Як українцям не спокуситися на «великі гроші»? Гуманітарний, економічний та політичний аспекти проблеми.
Коментар оглядача радіо «Свобода» Павла Казаріна.
Серйозний, діловий, з гумором, із несподіваними запитаннями та нестандартними відповідями. Ранок починаємо по-різному, але завжди з порцією перевіреної інформації та компетентними співрозмовниками. Окреслюємо головні очікування доби і пам’ятаємо: добрий ранок - запорука вдалого дня.
Атракціони! Наскільки вони безпечні? Чи є в наш час попит на цей різновид розваг? Хто в містах, областях відповідає за технічний стан таких об’єктів? Як із дотриманням правил експлуатації?
Організація дозвілля в зонах відпочинку - досвідом ділитимуться Черкаси та Одеса.
Зелена книга
Велетенська планета все більше перетворюється на маленьку кульку, на якій нікому не вдасться заховатися від техногенних загроз. Ціна прогресу занадто висока. Знайти баланс між збереженням природи і втручанням людини у живий світ усе важче. Навчаймося заощаджувати ресурси нашої планети, берегти довкілля.
В один клік
Автомобілі із системами автономного керування. Над якими технологіями працюють провідні інженери та програмісти, щоб навчити автівку їздити без допомоги людини? Які технологічні рішення невдовзі можуть змінити наш світ і підхід до користування авто?
Крим. Реалії
Через що російська влада анексованого Криму відправила у відставку віце-спікера підконтрольного Кремлю кримського парламенту Ремзі Ільясова? До яких наслідків призведе така ротація? Чи були вдалими спроби Кремля створити проросійский рух кримських татар на півострові? Гості ефіру: кримськотатарський активіст Заїр Смедляєв; заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.
Бути першим, побачити те, що залишилося поза увагою інших, розробити цікавий інвестору бізнес-проект, зібрати команду однодумців і вивести на ринок результат спільної праці - складно, але цікаво і цілком реально. Перші сходинки інноваційного підприємництва долаємо з передачею «СТАРТАП».
Лісові пожежі і масова загибель людей у Греції: кліматичні аномалії чи людський чинник. Ситуацію коментує кліматолог, провідний науковий співробітник Інституту геофізики НАН України Світлана Бойченко.
Вибори і трудова міграція. Майже 9 мільйонів українців виїхали на заробітки за межі країни. В яких регіонах заробітчан більше, де це явище традиційне, а де набуває сили останнім часом? Чи можливо корегувати ситуацію? Гість студії - експерт Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.
Масштабні підтоплення в містах: зливи стали сильнішими, чи каналізація не працює? Точка зору директора Інституту міста Олександра Сергієнка.
Операція “Мігрант”: іноземні “злодії в законі”. Хто вони? Коментує експерт з питань безпеки, президент Всеукраїнської асоціації операторів ринку безпеки Сергій Щабовта.
Київ – приваблива платформа для кіновиробництва! В рамках Одеського кінофестивалю відбулася презентація Кінокомісії міста Києва, нового структурного підрозділу КМДА. Чому виникла потреба у такій комісії? Хто працюватиме у ній? Які проекти буде запущено вже найближчим часом? Докладніше - очільник Кінокомісії міста Києва Сергій Міранков.
Учасники програми: голова Наглядової ради ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», заступник голови Федерації професійних спілок України Володимир Саєнко, начальник відділу розвитку внутрішнього туризму туристичної фірми Олеся Бутко, Генічеський міський голова Олександр Тулупов.
Як зберігати родинну пам'ять і передавати її нащадкам? Гість студії - письменник і психотерапевт Олександр Стражний.
Твоя Свобода
Війна на дорогах: як Україні зменшити втрати.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Як соціальні освітні проекти змінюють підходи до навчання? Чи має місце дискримінація в освітньому середовищі та як протидіяти такому явищу? Гість студії: голова Громадського об’єднання «Студена», координаторка онлайн-курсу «Недискримінаційний підхід у навчанні» Анастасія Мельниченко та співзасновниця цієї інституції Оксана Іванців.
Атракціони! Наскільки вони безпечні? Чи є в наш час попит на цей різновид розваг? Хто в містах, областях відповідає за технічний стан таких об’єктів? Як із дотриманням правил експлуатації?
Організація дозвілля в зонах відпочинку - досвідом ділитимуться Черкаси та Одеса.
Сьогодні. Ввечері
Лісові пожежі і масова загибель людей у Греції: кліматичні аномалії чи людський чинник. Ситуацію коментує кліматолог, провідний науковий співробітник Інституту геофізики НАН України Світлана Бойченко.
Вибори і трудова міграція. Майже 9 мільйонів українців виїхали на заробітки за межі країни. В яких регіонах заробітчан більше, де це явище традиційне, а де набуває сили останнім часом? Чи можливо корегувати ситуацію? Гість студії - експерт Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.
Учасники програми: оглядач Інтернет видання «Детектор медіа» Борис Бахтєєв, аналітик руху «Чесно» Олексій Півторак, заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера, член Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський.
Учасники програми: оглядач Інтернет видання «Детектор медіа» Борис Бахтєєв, аналітик руху «Чесно» Олексій Півторак, заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера, член Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський.
Сьогодні. Ввечері
Перевірки пасажирських перевізників: про що свідчать перші результати? Коментує начальник відділу контролю ліцензійних вимог Департаменту державного контролю Державної служби України з безпеки на транспорті Сергій Александров.
Гаврило Принцип — боснійський серб, який убив Франца Фердінанда, Ерц-герцога австрійського, та його дружину Графиню Софі у Сараєві 28 червня, 1914. Цей інцидент спонукав Австрію почати ворожі дії по відношенню до Сербії, які призвели до Першої світової війни. Народившись у Обляжі, Босанско-Ґрахово, Боснія та Герцеговина, Принцип був членом сербського угруповання Млада Босна та Чорна рука, які відстоювали об'єднання Боснії з Сербією.
Обсяг владних повноважень на місцях зростає і прикладів недотримання чинного законодавства при ухваленні рішень також чимало. Як усувають помилки - під тиском громадськості чи через суди? Чи є факти, коли ухвалене з порушеннями закону рішення і надалі залишається чинним? Чому таке трапляється у правовій державі? Роз’яснюватиме експерт з питань реформування місцевого самоврядування Юрій Ганущак.
Війна. Жіночий погляд
InScience займається популяризацією науки в Україні: проводить тематичні уроки у школах, організовує науково-популярні конференції та планує з вересня створювати науковий інкубатор. Про те, як бачать сучасну науку поговоримо зі співзасновницями InScience Оленою Скиртою та Анною Орєховою.
Громадська хвиля
Російський слідчий комітет відкрив кримінальне провадження на лідера партії «Громадянська позиція», колишнього міністра оборони України Анатолія Гриценка. «Відпрацювати технології на Гриценкові – дуже гарна «розминка», — аналізує головний редактор міжнародної агенції Vector News Сергій Козлов.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв`ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з «Планетою спорту».
Громадська хвиля
За даними Всесвітньої Організації Здоров’я, в Україні від одного до двох млн. хворих лише на вірусний гепатит С. Як зменшити ризики, поширення вірусу та яке значення громадських організацій та активістів у цій роботі. Про це в студії розповідає Павло Скала, асоційований директор з політики та партнерських відносин Альянсу громадського здоров’я — найбільшої недержавної організації у Східній Європі та Центральній Азії, яка займається боротьбою з ВІЛ та вірусним гепатитом С, а також Людмила Коломійчук, лікарка-інфекціоністка вищої кваліфікаційної категорії, Клініка ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського».
Гаврило Принцип — боснійський серб, який убив Франца Фердінанда, Ерц-герцога австрійського, та його дружину Графиню Софі у Сараєві 28 червня, 1914. Цей інцидент спонукав Австрію почати ворожі дії по відношенню до Сербії, які призвели до Першої світової війни. Народившись у Обляжі, Босанско-Ґрахово, Боснія та Герцеговина, Принцип був членом сербського угруповання Млада Босна та Чорна рука, які відстоювали об'єднання Боснії з Сербією.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв`ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з «Планетою спорту».
П'ять континентів
У.Кравченко. Оповідання "Голос серця".
М.Лисенко, О.Кониський, "Боже Великий, Єдиний"