Кримське питання
Кримське питання

В умовах повномасштабного вторгнення армії рф в Україну жителі окупованого півострова зіткнулися з новими викликами — його територію використовують як плацдарм для обстрілів материкової України, нею постачають озброєння. Головне завдання проєкту не змінилося — повернути Крим в український інформаційний контекст та публічно піднімати теми, які стосуються життя мешканців Криму та переселенців, а також перспективи деокупації півострова.

Передачі з архіву

Як росія фабрикує нові кримінальні справи проти представників корінного народу Криму? Як перешкоджає діяльності адвокатів та як затягує розгляд справ про зниклих безвісти людей, які чинили спротив окупаційній владі на півострові?

У Києві відбулася презентація та обговорення Маніфест сталого миру «Світ після нашої перемоги». З частиною авторського колективу ми поспілкувалися після презентації. Чому цей документ важливий саме зараз? Як членство України в ЄС та НАТО може стати передумовою сталого миру? Про це у новому випуску «Кримського питання».

Інтерв’ю з розвідником, командиром спецпідрозділу «Крим» ГУР МО України, багатодітним батьком — Ісою Акаєвим. В інтерв’ю ведучій Олесі Вакуленко він розповість про окупацію Криму росією, початок руху спротиву на півострові, формування підрозділу «Крим» та свою участь у російсько-українській війні.

День кримського спротиву російській окупації. Інтерв"ю із захисником Маріуполя, медиком з Азовсталі, військовослужбовцем бригади «Азов» Асаном Ісенаджиєвим, який розповість про окупацію Криму, блокаду Маріуполя, російсько-українську війну та реабілітацію військовослужбовців.

У цьому випуску "Кримського питання" ведуча Олеся Вакуленко зустрінеться з учасницею кримського Євромайдану, правозахисницею та керівницею управління Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Олександрою Дворецькою, яка розповість про початок окупації Криму, спротив російській агресії та про роботу з вимушеними переселенцями.

Інтерв'ю Ісмаїла Рамазанова.

У цьому випуску "Кримського питання" ведуча Олеся Вакуленко зустрінеться із кримським татарином, колишнім політв’язнем кремля й активістом Ісмаїлом Рамазановим. Він розповість про війну і свою участь у захисті країни, про потреби військовослужбовців на фронті, репресії проти громадян України на окупованих територіях та про національну пам’ять кримських татар

Україна працює над звільненням 150 кримських політв’язнів. Як повертати їх додому за умови відсутності дипломатичних зв’язків? З якими проблемами зіштовхуються родичі бранців та як впливає на кримчан вихід росії з міжнародних договорів із захисту прав людини.

Нові затримання в окупованому Криму.

Незаконні затримання в Криму. Кого та як окупанти пов'язують з Україною? Викрадені експонати з Херсонського музею знайшли в Криму. Як це сталося?

Референдум про автономію Криму 1991 року. Його історична передумова, та чи сприяв він подальшій окупації півострова? Останні вироки в Криму, та чому такі справи розглядають роками?

Російська пропаганда у школах, дитячих садках та вищих навчальних закладах Криму. Які наративи розповсюджують росіяни на окупованих територіях? Та як повертатимемо українську освітню програму після деокупації?