Переглянути у мобiльнiй версiї
Мобільний додаток

Літературні мандри світом

Літературні мандри світом

Знайомимо слухачів з книжками, дія яких відбувається по всій Землі. Це може бути Париж Ернеста Гемінгвея чи Київ Валер’яна Підмогильного, Венеція Юрія Андруховича чи Львів Юрія Винничука, Вроцлав Марека Краєвського чи Ріо Кларіс Ліспектор. Гості передачі – письменники, видавці, літературні критики - розповідають про те, як під час подорожей народжуються сюжети майбутніх книжок, як випадкові зустрічі та знайомства дають поштовх фантазії автора і стають частиною нашого життя. Також, звичайно, ми представляємо найцікавіші тревелоги - книжки, написані у жанрі подорожніх нотаток, які сьогодні мають шалений успіх у читачів різних країн, видаються мільйонними накладами і стають світовими бестселерами.

Минулі передачі

 • 19.12.2018 02:00:03
  - Культура

  Гість передачі - письменник Петро Яценко, який минулого тижня у Львові став першим лауреатом Премії міста літератури ЮНЕСКО, розповість про свій роман "Нечуй.Немов.Небач", написаний у жанрі стимпанку. Про спробу ввести цілком реальну й відому постать (І.Нечуя-Левицького) у фантастичний роман, і про те, чи цей ризикований літературний експеримент привернув увагу читачів - тих, для кого твори класика української літератури перетворилися на рутинний обов’язок при підготовці до ЗНО

 • 18.12.2018 12:07:00
  - Культура

  Гість - письменник Петро Яценко, який минулого тижня у Львові став першим лауреатом Премії міста літератури ЮНЕСКО, розповість про свій роман "Нечуй.Немов.Небач", написаний у жанрі стимпанку. Про спробу ввести цілком реальну й відому постать (І.Нечуя-Левицького) у фантастичний роман, і про те, чи цей ризикований літературний експеримент привернув увагу читачів - тих, для кого твори класика української літератури перетворилися на рутинний обов’язок при підготовці до ЗНО

 • 12.12.2018 02:00:03
  - Культура

  З гостем передачі Артемом Чапаєм говоритимемо про його нову книжку "The Ukraine", над якою автор працював вісім років і яка увійшла до короткого списку у номінації "Книга року ВВС - Есеїстика-2018". У книзі поєдналися реальний факт і художній домисел. Різні території, різні за віком, способом існування персонажі з їхніми історіями, ситуаціями, епізодами, моментами, позитивне і не дуже, негативне, прекрасне і потворне (зокрема і в їхній відносності) – усе це елементи колажу, що передає цілісний образ України – такої, як вона є на початку ХХI століття у найбільш характерних, разючих проявах.

 • 11.12.2018 12:07:00
  - Культура

  З гостем передачі Артемом Чапаєм говоритимемо про його нову книжку "The Ukraine", над якою автор працював вісім років і яка увійшла до короткого списку у номінації "Книга року ВВС - Есеїстика-2018". У книзі поєдналися реальний факт і художній домисел. Різні території, різні за віком, способом існування персонажі з їхніми історіями, ситуаціями, епізодами, моментами, позитивне і не дуже, негативне, прекрасне і потворне (зокрема і в їхній відносності) – усе це елементи колажу, що передає цілісний образ України – такої, як вона є на початку ХХI століття у найбільш характерних, разючих проявах. За словами Артема Чапая, «TheUkraine» – такий собі український Dasein, який особливо добре поєднується з досвідом подорожнього. (За Гайдеґером: Dasein  — це особливий тип буття, це існування людини, і основна його властивість — у змозі розуміти буття)