war

Вахтанг Кіпіані

Вахтанг Кіпіані

Автор та ведучий проекту «Ліки від амнезії. 30 історій про українську незалежність»

Народився 1 квітня 1971 року у Тбілісі, Грузія

Журналіст, публіцист, історик. Головний редактор Інтернет-видання «Історична правда».

З 1980 року живе в Україні. Українську мову вивчив у школі.

Навчався на історичному факультеті Миколаївського державного педагогічного інституту, який закінчив у 1994 році, здобувши фах учителя історії та правознавства. Ще зі студентських років брав активну участь в громадських рухах, долучився до Революції на граніті. З початку дев’яностих працював кореспондентом, редактором, оглядачем у газетах і на телебаченні. Усе подальше професійне життя пов’язав зі ЗМІ: працював у газетах «Україна молода», «Київські відомості», головним редактором журналу «Фокус». Активно співпрацював з телеканалами «1+1», «Новий», «Перший Національний», «Інтер», «ТВі», «Еспресо».

У вересні 2010 року заснував суспільно-історичне, науково-популярне Інтернет видання «Історична правда. Автор і упорядник книг: «Зродились ми великої години…» ОУН і УПА. Бібліотека «Історичної правди», «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР», яку через суд намагався заборонити Віктор Медведчук, «Країна жіночого роду»

До його наукових інтересів належать: передвиборна агітація, історія самвидаву, дисидентського руху та політичного екстремізму, нові медіаЗахоплюється колекціонуванням самвидаву, газет і передвиборних матеріалів.

Володар Премії ім.О.Кривенка «За поступ у журналістиці», національної премії «Телетріумф» за роботу над тележурналом «Історична правда», Премії імені Георгія Гонгадзе.

Заслужений журналіст України

Одружений. Виховує доньку та двох синів.