"В парламенті зареєстровано новий законопроєкт щодо конкурсу на посаду очільника НАБУ" — Корнієнко

"В парламенті зареєстровано новий законопроєкт щодо конкурсу на посаду очільника НАБУ" — Корнієнко

До Верховної Ради України внесли законопроєкт №7654, який скасовує вимогу до директора Національного антикорупційного бюро не співпрацювати з політичними партіями або бути їхнім членом. Посли країн G7 одразу висловили стурбованість цим законопроєктом з огляду на те, що Комітет з питань організації державної влади рекомендував Верховній Раді України ухвалити його. Яка подальша доля цього документу, Українське радіо дізнавалося в першого заступника голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка.

0:00 0:00
10
1x

"Ми сьогодні разом з Давидом Арахамією, головою антикорупційного комітету Анастасією Радіною, головою франції "Голос" Олександрою Устіновою зареєстрували інший законопроєкт. Він на цю ж тему, але коротший, та спрямований на вирішення питання того, щоб не змогли брати участь в конкурсі на цьогорічного директора НАБУ ті, хто покинув країну. Це було б справедливо, тому що ми розуміємо, що 24 лютого було днем істини для всіх: чи ти патріот, чи ти збираєшся далі в Україні воювати. Всі розуміли, що якщо ти залишаєшся тут, то ти так чи інакше береш участь у війні: або на своїй посаді, або прямо на фронті — або ти втік і показав своє ставлення до країни. Я думаю, що саме в нашого законопроєкту є більші перспективи бути схваленим в залі і він, на наш погляд, не викличе таких застережень з боку партнерів", — розповів Олександр Корнієнко. 

Щодо законопроєкту, який вчора був розглянутий в комітеті, то за словами посадовця, до нього дійсно є застереження міжнародних партнерів, тож, на думку Корнієнка, він не буде розглянутий швидко.

"Наш проєкт коротший і він не стосується регуляції багатьох сфер. Він стосується лише конкурсу в НАБУ. По-друге, в ньому йдеться лише про ситуацію цього року, а не про загальне правило. Ми не вносили додаткових норм щодо зняття обмежень, так як комітет, наприклад. І ми спиралися на ті застереження міжнародної спільноти, які були щодо мінімального втручання в конкурсну процедуру. Наше втручання мінімізоване", — підсумував перший заступник голови ВРУ Олександр Корнієнко.

Фото: Трансперенсі Інтернешнл Україна