war

"Треба бути готовим до прильоту ракети у ТЕС", — Попенко про складний опалювальний сезон

19.08.2022 р., 22:48

Україна відмовилася від російських енергоносіїв, а влада анонсувала зниження температури в будинках до 16 градусів. Тим часом президент підписав закон, який встановлює мораторій на підвищення комунальних тарифів. Скільки ми будемо платити за комуналку? Наскільки тепло буде в наших оселях? І як вберегтися від обстрілів ракетами теплоелектростанцій? Про це слухачам Українського радіо розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

"Президент підписав закон, за яким не будуть підвищуватися тарифи на тепло та гарячу воду, на газ та розподіл газу. Тому ціни залишаться минулорічними, під час війни і після закінчення війни ще півроку будуть такими ж. Цей закон є дуже актуальним, тому що не буде зростати заборгованість за житлово-комунальні послуги. Офіційно ми не знаємо державного боргу за компослуги. Можливо він сягнув вже за 100 мільярдів.  

Близько 14 мільйонів українців на сьогодні є вимушеними біженцями та переселенцями. 5 мільйонів з них втратили роботу назавжди. Вони не можуть утримувати навіть себе, є неплатоспроможними і напевне не зможуть сплачувати комуналку. 

В містах, де проходять бойові дії, споживачі платять вкрай мало. У Харкові та Миколаєві сплата за послуги становить 10%. Неплатежі з 24 лютого у Донецькій і Луганській області є вкрай катастрофічними. В Центральній Україні сплачують за комуналку 50-70%, у Києві 75%, у Західній Україні 85% від загальної суми. 

Температура в багатоквартирних будинках взимку буде нижчою, ніж завжди: 16 градусів. Газу не вистачатиме, його буде менше спалюватися, тому ми змушені будемо жорстко економити. Нам потрібно всім готуватися до такої ситуації. Треба перевірити стан теплової системи в будинку, електричних мереж, щитових. Також треба бути готовим до того, що ракета може прилетіти і зруйнувати ТЕС, як було в Чернігові, Охтирці, Кременчуці, Харкові. І тоді мати запасний варіант, куди швидко переїхати в приватний будинок. 

Як утеплити своє житло? Можна замінити вікна у під'їздах, що дозволить зекономити до 15%. Можна встановити тамбурні двері в під'їзді. Можна утеплити труби в підвалі. А от щодо утеплення будинку зараз, то це буде зробити складно, бо немає ні фахівців, ні часу".   

Фото: armyinform

"Треба бути готовим до прильоту ракети у ТЕС", — Попенко про складний опалювальний сезон

Новини по темі