war

Дефіциту солі не буде, Україна може себе нею забезпечити на 100% — Торгово-промислова палата

13.08.2022 р., 13:50

Одне з найбільших підприємств з видобутку солі в Бахмуті два місяці тому зазнало атаки від російських окупантів. Сіль на певний період зникла із полиць магазинів і була у дефіциті. Тому на Закарпатті планують почати видобуток солі у Буштинському соляному родовищі. Очікується, що за півроку можна буде забезпечити потреби країни на 100%. Якої якості буде закарпатська сіль і чи насправді вона перекриє потреби всієї України? Про це розповів слухачам Українського радіо перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України, член Української ради бізнесу Михайло Непран.

"Два місяці тому була сильно роздута тема з дефіцитом солі. Бо через два тижні раптово з'явилася сіль Артемівського виробництва на полицях магазинів. Тому проблема певною мірою була накрученою і роздутою. Причин для паніки і тоді, і зараз немає, і скуповувати її у великих обсягах так само не потрібно. 

Що стосується Закарпаття, то воно у нас багате мінералами, корисною сировиною, і ми там навіть маємо родовище золота. В Закарпатті, крім Буштина, є поклади солі у Солотвино. На відміну від Дрогобича, тут трохи інша методика добування, бо є шахти, як і на Донбасі. А у Дрогобичі вона виварюється і випарюється. 

В Буштині сіль видобувалася ще за часів Австро-Угорщини з 1792 року. Тому запаси цілком дозволяють українцям відчувати себе спокійно, не переживати і мати хорошу якісну сіль. Закарпатська сіль за своєю якістю значно краща, ніж артемівська. Вона може використовуватися у їжу, технічно, а також для фармацевтики і косметології. На 90% український споживач забезпечений національною сіллю. Імпортна сіль активно завозилась два місяці тому з Італії, Польщі, Австрії, Словаччини, коли була створена штучно паніка. 

Ми країна, яка має благодатний клімат і родючу землю, працьовитих людей. Тому на 80% продукти харчування маємо національного виробника. Ми не залежимо від імпортних продуктів харчування. У нас зараз розвивається переробна галузь: на молочній фермі виготовляють не тільки молоко і сметану, але і варять сир. Що дає нам на майбутнє хорошу перспективу".

Фото:  ДП "Артемсіль"

Дефіциту солі не буде, Україна може себе нею забезпечити на 100% — Торгово-промислова палата

Новини по темі