У Києві запрацювали ЦНАПи. Які послуги доступні жителям столиці

У Києві запрацювали ЦНАПи. Які послуги доступні жителям столиці

У Києві відновили роботу Центри надання адміністративних послуг. Наразі поки неможливо зробити заявку на отримання нових документів, проте можна отримати ті, які були замовлені до початку війни. Про це Суспільному розповіла директорка Департаменту ЦНАП Київської міської держадміністрації Наталія Шамрай.

"Важливо розуміти, що документи, які замовили в останні дні мирного часу, їх ще не встигли зробити. Щодо замовлення нових, то ми поки що починаємо вибудовувати роботу. Є певні органи, які вже погодилися приймати і обробляти документи, тому згодом, виходячи з того, що є необхідним, ми будемо додавати все більше можливостей", — пояснила Шамрай.

За її словами, окрім видачі готових документів, наразі у ЦНАПах можна отримати консультацію, як і де отримати інші папери. 

Сьогодні найчастіше звертаються з такими питаннями, як:

— Отримання закордонного паспорта;

— Отримання втрачених документів, зокрема паспорту;

— Отримання довідки внутрішньо переміщеної особи та отримання допомоги за цією довідкою.

Повідомляється, що процедура отримання закордонних паспортів нині призупинена саме на базі ЦНАПів. Проте замовлені раніше документи можна отримати на працюючих локаціях міграційної служби, яких у Києві є дві. 

Втрачені документи сьогодні у столиці не відновлюють, оскільки зачинені усі реєстри. Однак можна користуватися тими, що є в додатку "Дія".

Довідку внутрішньо переміщеної особи можна отримати в управлінні соціального захисту за місцем проживання. Водночас там можна написати заяву на отримання фінансової допомоги. Крім того, найближчим часом цю процедуру також можна буде провести в додатку "Дія".

В установах закликають, аби не витрачати час на дорогу, спершу телефонувати до ЦНАПів, де нададуть інформацію про готовність документу та як його отримати.

Телефони гарячих ліній: 202-60-39 та 202-60-38.

Фото: Суспільне