war

Як убезпечити себе від коронавірусу під час святкувань? Поради сімейної лікарки

6.01.2022 р., 11:27

Як святкувати й не заразитися ковідом? Розповіла сімейна лікарка Дарина Дмитрієвська.

Як убезпечити себе від коронавірусу?

Потрібно уникати скупчень людей, особливо незнайомих. Бажано святкувати у колі знайомих людей, всі з яких вакциновані. Лише так ви можете зменшити ймовірність зараження. Зараз ризик заразитися ще вищий через сезон, багато грипу та ГРВІ. Потрібно носити маски й святкувати з людьми, які свідомо до цього підходять. 

На які симптоми звернути увагу та коли звертатись до лікаря?

Симптоми грипу, COVID-19 та ГРВІ дуже схожі, але алгоритм один і той же. Щойно відчули якісь хворобливі симптоми, як то температура, ломота, слабкість, нежить, кашель, біль у горлі — це є підставою для самоізоляції. У цей момент ви заразні, тому до зникнення симптомів варто не контактувати з іншими людьми. Цей вірус може бути небезпечним для ваших близьких. Також варто дистанційно повідомити сімейного лікаря про симптоми, визначити необхідність здачі тесту на COVID-19 чи грип.  

Про вакцинацію 

Я закликаю всіх вакцинуватись від грипу, в Україні досить низький рівень вакцинації. Цьогоріч ми бачимо дуже високу поширеність. Від грипу існують препарати, які потрібно вчасно почати приймати й зменшити вираженість симптомів, тому важлива своєчасна діагностика. Щепитись є сенс протягом всього сезону, зараз теж. Вакцини доступні у багатьох клініках — як приватних, так і державних. Вакцина є платною, бо не входить до державного календаря щеплень.

Які особливості штаму "Омікрон"?

Ми бачимо, що "Омікрон" набагато більш заразний, ніж попередні штами. Дані про його небезпеку дуже різні. Для населення він є не менш небезпечним, ніж попередні штами просто тому, що більш заразний і серед інфікованих велика частина все ж буде мати тяжкий перебіг. Якщо хтось ще не вакцинувався, то це обов'язково потрібно зробити. Зараз МОЗ дозволяє бустерні дози для все більшої кількості людей, нещодавно дозволили людям від 60 років. 

Фото: УНІАН 

 Як убезпечити себе від коронавірусу під час святкувань? Поради сімейної лікарки

Новини по темі