"Ситуація розвивається стрімко та прогнозовано. Ми знали, що ця хвиля захопить нас в жовтні-листопаді і кількість хворих буде зростати. Інша справа, що, порівнюючи з початком пандемії, ми бачимо ще більший приріст", – зауважив Василь Князевич.
Разом з тим, ексміністр охорони здоров’я наголосив, що влада в Україні сформувала чітку державну політику щодо цього питання. Як результат – кількість бажаючих вакцинуватися зростає: "На те, що багато українців хочуть вакцинуватися, вважаю, впливає комплекс всіх дій. По-перше, держава почала серйозну пропаганду: безпрецедентна ситуація, коли всі державні мужі скеровані на проведення вакцинації. Це вже цілісна політика, яка доходить майже до кожного. Проте найбільше впливають заходи, які будуть застосовуватися, коли людині треба буде йти на роботу, в магазин за продуктами харчування. Проблеми з пересуванням по країні безперечно змусили всіх стрепенутися".
Разом з цим, на думку Князевича, цього чи наступного тижня масова вакцинація навряд чи дасть можливість зменшити статистику захворюваності на COVID: "Тут більше спрацьовують карантинні обмеження, самодисципліна та моменти, які наближають нас до локдауну. Адже вони припиняють передачу збудника від однієї людини до іншої".
"Тижні два нас ще буде достатньо трясти, а далі обмежувальні заходи дадуть свій результат. Хвиля буде мати плато і я думаю, що це станеться в листопаді", – розповів експерт.
Разом з тим, аби популяція вважалася захищеною, треба, щоб 75 % і більше всіх осіб були вакцинованими. Й з цим, за словами ексміністра охорони здоров’я, в України можуть виникнути труднощі.
"На перших порах в нас були проблеми з наявністю вакцини і це породило думки про те, яка її якість. Це проблеми бідних країн, адже держави-лідери одразу себе забезпечили і там почала формуватися довіра до вакцинації. В нас же було багато різних інсинуацій довкола питання щеплення, змінили міністра. Зараз проблем з вакциною немає абсолютно, тому й почалися нормальні кроки щодо вакцинації. Темпи, які сьогодні показує Україна по приросту вакцинованих, одні з кращих в Європі. Кількість різко піднялася й це дуже добре. Тепер треба забезпечити якість, аби інформація про щеплення, наприклад, попадала в Дію, адже не всі можуть знайти сам свої сертифікати", – підсумував Василь Князевич.
Фото: BBC