"Будь-який політик має бути прикладом для всього населення", – депутат Устенко про дії Тищенка та Шевченка

"Будь-який політик має бути прикладом для всього населення", – депутат Устенко про дії Тищенка та Шевченка

Нещодавно медійний простір України облетіли звістки про два непересічні інциденти, пов’язані з народними депутатами від політичної партії "Слуга народу". Нардеп Микола Тищенко влаштував закриту приватну вечірку у "Fairmont Grand Hotel" на честь дня народження своєї дружини. Попри суворі карантинні обмеження, які діють у столиці, на святі було понад 30 осіб. Інший народний обранець Євген Шевченко вирішив зустрітися у Мінську з Олександром Лукашенком і в ході зустрічі зробив неоднозначні заяви. Думки з приводу дій парламентарів в українців розділилися: одні дуже жорстко критикували народних депутатів, інші ж нагадали, що народні обранці також мають право на приватне життя та особисту думку. Вчора, 22 квітня, фракція партії "Слуга народу" на своєму засіданні, яке відбувалось онлайн, обговорила дії своїх колег. Жодних кадрових рішень ухвалено не було, хоча було вирішено, що Микола Тищенко має пояснити ситуацію на засіданні політради. Тож чи мають публічні особи право на приватне життя Українському радіо розповіли член депутатської фракції партії "Слуга народу" Олексій Устенко та експерт з політико-правових питань Аналітичної групи "Левіафан" Сергій Назаренко.

0:00 0:00
10
1x

"Народні депутати не мають права на приватне життя, адже в першу чергу вони мають подавати приклад для всіх, тим паче, що ми не опозиція. Наша фракція встановлює закони, правила гри і безумовно, що як ми, так і Кабінет міністрів чи влада на місцях має демонструвати поведінку, яка повністю відображає закони і рішення, які ми приймаємо", – наголосив Олексій Устенко.

За його словами, ситуації, коли будь-який українець порушує закон і йде, наприклад, в ресторан, який працює підпільно, і коли це робить політична фігура, яка і заборонила роботу ресторанів, виглядають по-різному: "Ми маємо не забувати, що за рік в нас дійсно закрилося багато рестораторів, багато людей через коронакризу збідніли. Це можна побачити по кількості оголошень про оренду, які висять по Києву та інших містах. На моїй рідній Чернігівщині підприємці скаржаться і кажуть, що вже не мають запасів. Тому в такій ситуації можна не піти на день народження".

"Сьогодні лікарі падають з ніг, наші підприємці не мають грошей, волонтери допомагають кисневим обладнанням, скупчення військ РФ біля українських кордонів. Тому, як на мене, не до святкувань", –висловив свою думку нардеп.

Будь-який політик, продовжив Устенко, має бути прикладом для всього населення, в тому числі і щодо того, як слід працювати: "Тищенко не мав так чинити. Я вважаю, що сьогодні не можна святкувати ані в готельному номері, ані в інших місцях. Час не той. Микола Тищенко сказав, що це була його помилка, йому важко перелаштуватися з приватного життя, яке в нього було, на політичне життя. Але вже пройшло два роки і він не простий рядовий депутат, як, наприклад, я. Він заступник голови фракції, член політради, голова Закарпатського осередку "Слуги народу". Тому, безумовно, він має бути прикладом і крім плюшок, має багато відповідальності".

З позицією Олексія Устенка погоджується й експерт Сергій Назаренко.

"Депутат – це публічна особа, представник українського народу, який має представницький мандат. Він виконує свої повноваження не тільки в залі Верховної Ради, але повноцінно цілий день", – наголосив Сергій Назаренко.

Експерт звернув увагу, що є таке поняття як депутатська етика, існування якого передбачає закон України про статус народного депутата та регламент ВРУ: "Там зазначено, що народний депутат під час своєї діяльності повинен утримуватися від дій, заяв та вчинків, що компроментують його самого, виборців, Верховну Раду України або державу. Як в діях пана Тищенка, так і в діях пана Шевченка, на мою думку, наявні такі дії, які компроментують і державу, і парламент, і депутатів. Народні обранці повинні розібратись з цим питанням. В структурі ВРУ навіть передбачених відповідний комітет, який займається питаннями регламенту, депутатської етики та організації засідань Верховної Ради. Питання з приводу дій цих двох осіб повинно бути винесене на розгляд цього комітету і закон передбачає, що комітет може звернутися з висновком за результатами розгляду ситуації до ВРУ. Й відносно цих двох обранців можуть бути накладені відповідні санкції, максимальна з яких – заборона відвідувати до п’яти пленарних засідань".

"Щодо дружини Миколи Тищенка, то вона, звісно, не має представницького мандату, тому може організовувати своє життя таким чином, який їй заманеться. Але є питання щодо законності, адже в Києві посилений карантин і такі заходи недоречно проводити. За її словами, юристи в цьому не бачать жодних проблем, а чи побачить проблеми поліція – покаже час", – підсумував Сергій Назаренко.

Фото: Українська правда

Останні новини
Відчай і страх: Тернопільський гурт The Artistic Rats випустив альбом "Тиша"
Відчай і страх: Тернопільський гурт The Artistic Rats випустив альбом "Тиша"
Якими б недосвідченими вони не були, за рахунок кількості вони можуть протискати фронт – Ступак про військових з КНДР
Якими б недосвідченими вони не були, за рахунок кількості вони можуть протискати фронт – Ступак про військових з КНДР
Розуміння себе в цьому світі: Проєкт Вадима Лазарєва Meerkur випустив трек "Дихати, думати, діяти"
Розуміння себе в цьому світі: Проєкт Вадима Лазарєва Meerkur випустив трек "Дихати, думати, діяти"
Українські прем’єри 25 жовтня - 1 листопада: Roxolana, SadSvit, Melovin, Фіолет, beshket, Parfeniuk
Українські прем’єри 25 жовтня - 1 листопада: Roxolana, SadSvit, Melovin, Фіолет, beshket, Parfeniuk
Реальні гроші для ЗСУ: адвокатка про механізм конфіскації майна корупціонерів на користь України
Реальні гроші для ЗСУ: адвокатка про механізм конфіскації майна корупціонерів на користь України
Новини по темі
Флот РФ у пасивному режимі, проте його бойовий потенціал зберігається, ― Риженко
Системі ви хабаря не дасте ― Миткалик про реформування та цифровізацію МСЕК
"Заходу треба зробити висновки". Максим Розумний про вибори у Грузії та Молдові
Улюблене для чотирьох поколінь: історія Радіо Промінь
Влада Грузії торгуватиметься із Заходом – Панченко про підсумки виборів