war

Акциз має бути скасований – Олександр Чернявський про акцію протесту "Зволіканню доступного розмитнення – СТОП"

4.06.2020 р., 10:00

Про вимоги до уряду власників автівок на єврономерах та спекуляції на митницях в ефірі Українського радіо розповідають член ГО "Авто Євро Сила" Олександр Чернявський та експерт ГО "Європатруль" В’ячеслав Коновалов.

Сьогодні під стінами Кабміну відбувається акція протесту "Зволіканню доступного розмитнення – СТОП".  Організатори акції звинувачують владу у затягуванні з вирішенням проблеми розмитнення автівок на єврономерах. Нагадаємо, що план щодо розмитнення мав бути втілений ще минулого року, але був відтермінований до весни, про що міністр інфраструктури Владислав Криклій офіційно повідомив у відео, а МВС оприлюднив відповідний меморандум на своєму сайті.

Про вимоги автовласників розповідає Олександр Чернявський: "Ми прийшли з вимогами зупинити зволікання прийняття доступного розмитнення, яке нам обіцяли ще минулого року і уряд і президент. Але потім втрутилися і турборежим, і ринок землі, і коронавірус. Ми просимо просту річ – отримати висновки від Мінфіну щодо законопроекту про доступне розмитнення. Він дасть можливість вже найближчими тижнями проголосувати закон і всі українці отримають те, за що 5 років боролися. Потрібен один закон для всіх, байдуже на яких номерах авто. Ми прийшли сюди не за єврономерами, а за доступне розмитнення. Зараз людина, яка купила авто за 1 тисячу євро має заплатити за його розмитнення 3-5 тисяч євро. Мерседес за 100 тисяч доларів коштує розмитнити 30% від вартості, автомобіль Рено 2000 року  300%, електромобіль  0%. Ми вимагаємо скасування акзицу. Саме акциз робить розмитнення доступного автомобіля у 300%. Мито і ПДВ залишаються незмінними. Крім того, слід усунути спекуляції з оцінкою вартості авто".

В’ячеслав Коновалов погоджується з Олександром Чернявським щодо необхідності запровадження єдиних правил для всіх і додає: "Ситуація, колись хтось шукає дірки в законодавстві і цим активно користується не припустима. В умовах фінансової кризи, вимоги доступного розмитнення будуть використовуватися як один з політичних факторів тиску на уряд. Потрібно максимально прибрати людину-митника з цієї системи, а уряд цього не хоче, тому що це ручний режим відтак на цьому можна заробити. Це корупційні схеми".

За офіційними даними від початку 2020 року в Україні розмитнили лише 2 авто з іноземною реєстрацією. Чого чекають автовласники пояснює Олександр Чернявський: "По-перше, їх заборонено розмитнювати. Закон не дозволяє цього робити. А по-друге, люди чекають доступних ставок розмитнення". А В’ячеслав Коновалов додає:  "Третина євроблях опинилися на звалищах. Їх відправили на розборку. Багато хто чекає якихось змін, хтось поїхав подалі в села і там їздить".

На фото: Олександр Чернявський, 112 Україна

Акциз має бути скасований – Олександр Чернявський про акцію протесту "Зволіканню доступного розмитнення – СТОП"

Новини по темі