Мобільний додаток

"Ми маємо розуміти, що все залежить від Путіна", - Олександр Леонов про обмін полоненими та розведення військ

27.01.2020 р., 12:00

Про форум пам’яті Голокосту, візит Володимира Зеленського до Польщі та приїзд державного секретаря США до України говоримо на хвилях "Українського радіо" з виконавчим директором Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександром Леоновим.

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Минулого тижня в Ізраїлі пройшов форум пам’яті Голокосту,  на якому були присутні лідери багатьох держав, зокрема України та Росії. Очікувалося, що там може відбутися особиста зустріч Володимира Зеленського та Володимира Путіна. Проте цього не сталося, як і власне участі української делегації у форумі. Чому, пояснює, Олександр Леонов:  "Путін хотів, щоб цей форум був його бенефісом. Подейкують, що саме Росія брала участь в організації і фінансуванні цих заходів і саме тому слова не отримали ті лідери, які вважаються опонентами російського президента. Український президент мав абсолютно усі права для того, щоб виступити під час форуму. Він представляє країну, яка теж була учасником Другої світової війни. В останню мить стало зрозуміло, що Україна братиме участь у заході з такої собі легітимізації Путіна. На жаль, протягом останніх декількох місяців відбувається його стрімка реабілітація. Він фактично був головною зіркою форуму разом з прем’єр-міністром Ізраїлю. Тому тут питання в тому, що українське керівництво мало б прорахувати усі ці проблеми, оскільки відмова від участі у форумі в самому Ізраїлі була сприйнята неоднозначно. Я не виключаю, що відмова від зустрічі  –це була своєрідна помста Путіна Зеленському, що той відмовився брати участь у форумі".

29 січня відбудеться засідання Тристоронньої контактної групи. На питання чи будуть домовленості щодо обміну полоненими чи розведення військ на нових ділянках Олександр Леонов відповідає так: "Ми маємо розуміти, що все залежить від Путіна, чи захоче він піти на такі кроки і на яких умовах. Ми бачили як відбувався останній обмін. Фактично Росія віддала того, кого захотіла і забрала того, кого захотіла. Тому вочевидь, тут умови диктує Росія".

Не варто оминати увагою і візит Володимира Зеленського до Польщі. Зустріч із Анджеєм Дудою відбудеться перед заходами з нагоди 75-річчя визволення колишнього концтабору смерті Аушвіц-Біркенау. Про що говоритимуть Зеленський і Дуда прогнозує Олександр Леонов: "Безумовно, що для Анджея Дуди головна тема це розблокування перепоховань польських військових. Це вкладається в їхню ідею,  і вони таким чином окреслюють свої кордони, які колись були у Польщі. Вони працюють на ідею розбудови великої Польщі. Там не йдеться про територіальні претензії, але про певну позицію України варто казати. Тим паче, що останнім часом у Польщі не дуже добрі стосунки з Євросоюзом через певні проблеми із судовою реформою. Тому Дуді потрібно показати успіхи на східному напрямі".

30 січня відбудеться візит держсекретаря США Майка Помпео в Україну. На порядку денному – обговорення енергетичних та економічних питань. Про те, які спільні інтереси в України та США в галузі енергетики пояснює наш експерт: "Ще за часів Порошенка Україна ставила питання про закупівлю газу у США. Зараз США запроваджують санкції проти Північного потоку-2. Україна могла би мати тут зиск, та, на жаль, вона вже уклала контракт із Газпромом, чим фактично врятувала його від банкрутства. Відтак, в американських ЗМІ все частіше лунає думка, а чи  варто США гратися з усіма санкціями проти Росії, якщо Україна взяла курс на відновлення відносин з РФ?".

На фото: Олександр Леонов

"Ми маємо розуміти, що все залежить від Путіна", - Олександр Леонов про обмін полоненими та розведення військ

Новини по темі