За словами Ольги Срібної, вейпінг є менш шкідливим ніж традиційне куріння, але повністю шкоду від паління він не виключає.
"Є такий термін "зниження ризику". Вейпи належать до так званих альтернативних систем доставки нікотину, у яких є фактор горіння. В Інституті кардіології було проведено дослідження впливу електронних сигарет та систем нагріву тютюну на прогресування патологій серцево-судинної системи. Абсолютно чітко багатьма лабораторними клінічними та експериментальними даними було показано, що дійсно менший ризик впливу альтернативних систем доставки тютюну на прогресування серцево-судинних захворювань. При використанні цих систем поряд зі збереженою індуктивністю паління в пацієнтів контрольної або обстеженої контрольної групи було показане збільшення толерантності до фізичного навантаження. Порядка 10 % обстежених, які були переведені на альтернативні системи доставки нікотину, взагалі відмовилися від паління", — розповіла вона.
Ольга Срібна прокоментувала смерті від куріння вейпу.
"Це зумовлено тим, що системи заправки вейпів не є на 100 % ліцензованими. Вони не виключають можливість самозамісу. І в цей самозаміс добавлялися речовини, які містили й тетраген, і наркотичні речовини. При використанні продуктів самозамісу також виділявся ацетат вітаміну е, який є дуже токсичним та канцерогенним елементом. Насамперед це пов’язано із відсутністю ліцензування даних альтернативних систем доставки нікотину в багатьох країнах, зокрема і США. Це потребує заходів на законодавчому рівні", — розповіла вона.
Ольга Срібна наголосила, що препарати для вейпінгу потрібно купувати в спеціалізованих магазинах.
"Люди, які використовують вейпи, насамперед повинні бути позбавлені можливості самозамісу. Йдеться про різні картриджі з різними смаками, з різним вмістом нікотину. Категорично застерігаю людей, які переходять на використання вейпінгу, уникати самозамісу", — сказала експертка.
Вона зазначила, що в Україні не потрібно відмахуватися від проблеми масового використання електронних сигарет.
Джерело: unsplash